reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarny Wrzesień !!!!

Ja mam przepis podobny, tyle ze z makaronem:

- paczka makaronu swiderki lub inne ksztalty
- puszka tunczyka w sosie wlasnym najlepiej, albo nawet dwie puszki jesli makaron ma byc z calej paczki
- zielone olwiki
- kukurydza
- moze byc zielony szczypiorek do smaku
- duzo oregano
- majonez

:-):-):-):-):-):-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
mniam mniam ta salatka, ja robie tak jak Saraa plus dodaje jeszcze papryke surowa czerwona,troche sera zoltego, niekiedy jajko, a latem ogorka zielonego swiezego i jest pychaaaaaaaaaa
 
To ja tez z salatka z brokol:)

2 srednie brokuly
ser feta
5zabkow czosnku(alezy jak bardzo czosnkowo lubicie)
3 pomidory
8 jajek
jogurt naturalny


Gotujecie brokol i odcinecie kilka tych krzaczkow zeby ozdobic salatke,reszte kroicie na kosteczke,ugotowane na twardo jajka :5 kroicie na kosteczke i dodajecie do brokol,a 3 kroicie na 4 czesci i zostawicie do ozdobienia salatki(pomidorki tez na 4 ,i do ozdobienia),fete na kosteczke do salatki,czosnek wduszacie do jogurtu i doprawiacie.Mieszacie salatke a na wierzch ukladacie brokol,jajka i pomidorka

mi mega smakowala:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
WARSTWOWA SAŁATKA Z TUŃZYKA POLECAM!!!
-2 torebeczki ugotowanego ryzu
-2 ugotowane jajka
-2 kiszone ogórki
-puszka tuńczyka w sosie własnym
-puszka kukurydzy
-majonez
-ketchup

I WARSTWOWO UKŁADAMY;
-ryż
-smarujemy majonezem
-jajko pokrojone w kostke
-ryż
- smarujemy ketchupem
-ogórki pokrojone w kostke
-ryż
-smarujemy majonezem
-tuńczyk z sosem
-ryz
-smarujemy ketchupem
-odcedzona kukurydza

mozna doprawić sola i pieprzem wegług uznania:tak:
smacznego mam nadzieje ze bedzie smakować:-D
dla mnie pychotka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ROGALIKI

Składniki (na około 32 rogaliki):


- 50g drożdży (pół kostki)

- szklanka mleka

- 2 łyżki mąki

- 6 łyżek cukru

- 3 jajka

- 4 szklanki mąki

- 3/4 szklanki oleju

-nutella, dżem, powidła..itp. jako nadzienie

Mleko lekko podgrzać, rozrobić w nim drożdze. Dodać dwie łyżki mąki i trzy łyżki cukru. Tak przygotowany rozczyn odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Do miski przesiać mąkę. Dodać do niej jajka wymieszane z pozostałymi trzema łyżkami cukru. Następnie wlać rozczyn i wymieszać drewnianą łyżką. Dodać olej, wyrobić ciasto i odstawić je do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na godzinę. Gdy ciasto podwoi swoją objętość, ponownie je wyrobić. Gotowe ciasto podzielić na cztery części. Każdą z nich cienko rozwałkować, tworząc okrąg. Następnie pokroić na 8 trójkątów (jak pizzę) na każdy nałożyć czubatą łyżeczkę nadzienia i zwijając ku środkowi formować rogaliki.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia. Ułożyć na niej rogaliki i odstawić na pół godziny w ciepłe miejsce. Nastepnie posmarować je roztrzepanym jajkiem. Piec przez około 20 minut w temperaturze 220 stopni.

a to zdjecie: koslawe ale smaczne..i ten zapach w kuchni:))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A wiec oponki robie wg tego przepisu:

-0,5 kg.mąki
-0,5 kg.twarogu(zmielić 2 razy)
-1 łyżeczka sody
-szczypta soli
-2 jajka
-pol szklanki cukru
Wszystkie składniki dobrze zagnieść,rozwałkować i wykrawać krążki z dziurką w środku.Piec na oleju.Gotowe posypywać cukrem pudrem.
ps..ja zwykle robie wiecej wiec podwajam skladniki.
 
Rybcia w sosie koperkowym


- pół kg filetów rybnych (wszystko jedno jakich)
- 2 łyżki masła
- 2 łyżki mąki
- szklanka wody lub wywaru z warzyw
- szklanka mleka
- 2-3 łyżki posiekanego koperku
- cytryna
- sól


Filety (świeże albo mrożone) ugotuj w lekko osolonej i zakwaszonej wodzie lub wywarze. Na patelni lub w rondelku roztop masło, wymieszaj z mąką i podgrzej (nie powinno się zrumienić). Teraz powoli wlewaj mleko, cały czas mieszając, i zagotuj. Dopraw solą i cytryną, wrzuć koperek, wymieszaj. Sosem koperkowym polej ugotowane filety.Podawaj np. z ziemniakami puree, które uwielbiam.
smacznego
 
To ja się dopiszę z dwoma superszybkimi przepisami, polecam kiedy spodziewamy się nagłych gości albo po prostu mamy chcicę na coś dobrego :-D

ROŻKI SEROWE Z JABŁKIEM
Składniki:
- 250g masła lub margaryny
- 250g mielonego twarogu śmietankowego na serniki (typu President, Piątnica itd.)
- 250g mąki
- 1 cukier waniliowy
- 2-3 średnie jabłka
- cukier puder do posypania
Z masła, twarogu, mąki i cukru waniliowego zagniatamy ciasto, rozwałkowujemy na grubość ok. 5mm, szklanką wycinamy kółka.
Jabłka obieramy, przekrawamy na ćwiartki, wyciągamy gniazda nasienne i każdą taką ćwiartkę kroimy wzdłuż w dość cienkie plasterki (3-4mm).
Na środek kółka z ciasta kładziemy plasterek jabłka, zawijamy brzegi nad jabłkiem i sklejamy je ze sobą. Układamy na cienkiej blaszce.
Pieczemy do zrumienienia (ok. 20 minut) w temp. ok. 180 stopni. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem.
Ciasto jest kruchutkie, trochę jak francuskie, polecam słodkie jabłka, bo samo ciasto nie jest słodkie. Plasterki jabłek można też posypać trochę cynamonem :happy2:
Ciasteczka znikają w pół godziny...

A skoro lubicie rogaliki drożdżowe, to polecam te - ciasto bez wyrastania, więc o wiele szybciej się je robi, a wychodzą fantastyczne :tak:
Składniki:
- 50-60 dkg mąki
- 6 dkg drożdży
- 1 mała śmietanka 18%
- masło (ja używam małego opakowania Masła Roślinnego - tego żółtego)
- 2 jajka
- 3-4 łyżki cukru
- 1 cukier waniliowy
- szczypta soli
- nadzienie: twarda marmolada, albo polecam z całego serca zrobić takie rogaliki z makiem :) używam gotowej masy makowej z puszki.

Do mąki wysypanej na stolnicę dodajemy schłodzone masło, następnie śmietanę wymieszaną z drożdżami oraz 1 jajko roztarte z cukrem i cukrem waniliowym. Wyrabiamy ciasto, dzielimy na 3 części. Każdą część rozwałkowujemy na dość cienki placek (ok. 5mm) i kroimy na trójkąty - ja dzielę na 8 trójkątów. Każdy trójkącik smarujemy nadzieniem i zwijamy w rogalika. Układamy na blaszce.
Drugie jajko roztrzepujemy i pędzelkiem smarujemy wierzch rogalików. Można to jeszcze posypać dodatkowo cukrem (ja używam brązowego, bo się tak nie rozpuszcza jak biały i zostają fajne grudki cukru na rogalikach). Zamiast opcji z jajkiem i cukrem można też po upieczeniu posypać rogaliki cukrem pudrem albo zrobić lukier.
Rogaliki zostawiamy na ok. 5 minut w lekko nagrzanym piekarniku, żeby trochę podrosły. Potem zwiększamy temp. do 180 stopni i pieczemy do zrumienienia.
To ulubione rogaliki mojego M :-)

Może je dzisiaj zrobię właśnie :-D
 
reklama
no to napisze tego indyka w suszonych owocach:-) (przepis na dwa kotlety)
marynata:
pół płaskiej łyżeczki curry
łyżka płaska miodu lejacego
dwie łyżki oliwy lub oleju rzepakowego
1 łyżeczka sosu sojowego
dwa średnie ząbki czosnku
sól, pieprz (większa szczypta)
Czosnek wyciskamy i mieszamy z resztą. Piersi indyka rozkrajamy i tłuczemy dość cienko ( no ok. 0.5 cm). cycki tarzamy w zalewie porządnie i do lodówy na min. 2h. W tym czasie pokroimy sobie 5-6 moreli suszonych i tyle samo śliwek suszonych w kosteczkę.Potem na dobrze rozgrzanej oliwie (ok 1 łyżki) smażymy z obu stron tylko do ścięcia i zarumienienia. Wrzucamy owoce,podlewamy wodą żeby z owoców zrobił się sosik a kotlety nie spaliły się. Ok 1/3 szkl. to dusimy pod przykryciem aż owoce nam zmiękną i zrobi się sosik :-) gotowe:-)
do tego dobrze smakuje ryż:-)
 
Do góry