reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Nam pielęgniarka poleciła syrop Lactulosum, kiedy młoda miała 2 miesiące. Wtedy stosowałam chyba przez trzy dni i od tej pory nie było więcej takiej potrzeby.



 
reklama
u mnie od urodzenia był problem z kupką. Najpierw czopki glicerynowe,a pozniej rowniez dostalismy Lactulosum, ktory nie wplywa na organizm maluszka tylko 'wchodzi, robi swoje i wychodzi' (cytuje pania doktor). Po kilku dniach wszystko wrocilo do normy ;) :-D
 
Spróbuje suszone śliwki ale to dopiero jutro bo nie mam w domu ani mrożonych ani żadnych innych. Jogurt odpada bo Nikola ma skazę więc skończyłoby się to wysypką, bólem brzucha i biegunką:( Co do syropu to najpierw spróbuje śliwek a jak to nie poskutkuje to pójdę do lekarza i pogadam o tym syropie:)
 
Przy krwi w kupie najlepiej zrobić badanie - posiew z kału, oddać po prostu kupkę dzidziusia do badania. Krew czasem jest tez przyczyną nadmiaru białka w diecie mamy karmiącej (np. czerwona wędlina, zółte sery, mleko...). Wzdęcia i bóle brzuszka przy zapaleniu dróg moczowych moga być. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka, choć pewno już zdrówko wróciło:) Pozdrawiam Beata
 
Natalka w zeszły weekend przeszła grypę żołądkową,do połowy tyg się wyleczyła,ale od piątku znów pojawiła się luźna kupka 1-2 dziennie,mimo ,że podaje jej dicoflor 30 i smectę oraz orsalit, by się nie odwodniła, to zauważyłam w jej kupie śluz taki ciągnący,nic nowego jej nie wprowadzałam bo pije tylko pepti i kaszkę,niewiecie co w takim razie może być przyczyną?miał ktoś podobny przypadek?znalazłam na necie,że u dziecka jakiejś kobiety wykryto gronkowca!!!
 
najlepiej będzie jak zapytasz lekarza bo śluz w kupce to mi się przypomina że mały miał przy alergii na coś. Ale to miał wtedy też zielone kupki. No i może poprostu jeszcze się ta grypa nie zaleczyła.
 
no córka ma alergię pokarmową,ale w ostatnim czasie nie wprowadzałam nic nowego,jeśli jej nie przejdzie to pójdziemy do lekarza,lepiej dmuchać na zimne
 
Witajcie, jeżeli powtórzyłam temat to przepraszam, ale to forum jest ogromne a ja mam mało czasu na przewertowanie. Może znacie jakieś sposoby na zaparcia u niemowląt, bo ja już z sił opadam.
Moje dziecko ma szereg problemów związanych ze szczepieniami. A jedne z nich to zaparcia. Tak cierpi przy zrobieniu kupki, że zupełnie nie wiem jak mu pomóc. Oczywiście byłam z tym u lekarzy, ale pomocy zero. Miałam podawać lactulosan, pomógł na dwa tygodnie - rozwolnienie 5 x na dzień a potem powrót do starych problemów. Jesteśmy na etapie leczenia homeopatycznego, ale tu skuteczność wymaga czasu, a może znacie jakieś naturalne szybsze sposoby by ulżyć dziecku (10 miesięcy). Z marchwii zrezygnowaliśmy, z ryżu też. I nie wiem co robić.
 
reklama
ja polecam zbadac hormony tarczycy TSH i koniecznie Ft4... bo u nas wtrona nieodczynnosc tarczycy byla winowajcom zaparc u malej od 2msc zycia (2kupki na miesiac) .. lactulosan nam wogole nie pomagal... a gastrolodzy brenli dalej i meczyli mala badaniami, bez sensu...jak zaczelo sie leczenie na niedoczynnosc- podawanie hormonow, stolce wrocily do normy...
 
Do góry