reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Całuski w kolanka dla Toli !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)
Może kiedyś te nasze dwa szczypioreczki się poznają :happy::tak:
Ja również ciagle mam taką nadzieję, że się dziewczyny poznają:tak:

Kamile super że już w domku, trzymaj sie :)

Tola wycałowana od e-ciotek dziękuje i wysyła buziaczki:tak:;-)

No i znowu poszłyśmy się zważyc tak na rowne 5 miesięcy i w tydzien mamy 210g na plusie:happy2:

A ja byłam u dentysty i ... znowu nie ma nic do robienia... ufff :)

papatki
 
reklama
a ja dzis nad jeziorkiem cały dzionek

kamile super że juz w domciu...ale te węzły...bądz dzielna kochana

buziaczki dla 5 miesięczniaków:-)

margaret mnie też czeka dentysta na razie kontrola ale bojhe sie że cos znajdzie/// ale pójsc musze
 
szczęśliwa - sorki, ale nie zrobiłam fotki tortu w przekroju :-(, głupio mi było cykać przy stole a nic z niego nie zostało :-p. Ale z pewnością powtórzę wyrób, to nadrobię :tak:
Kamile - te węzły :zawstydzona/y: ... trzymam kciuki :tak:
Lecę bo problem mają dziewczynki
 
Szkodliwe substancje w wózkach dla dzieci
Informacja prasowa
10 z 15 przebadanych wózków spacerowych dla dzieci zawierało szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje. To wynik testu wykonanego przez niemiecką Fundację Warentest i opublikowanego przez miesięcznik „Świat Konsumenta” (nr 10/2006).
W testowanych wózkach, dostępnych również na rynku polskim, wykryto w badaniach laboratoryjnych takie szkodliwe substancje, jak: zmiękczacze (ftalany), policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) i organiczne związki cyny. W materiałach, z których wykonano niektóre wózki, znajdowało się nawet po kilka różnych trucizn. Te szkodliwe związki chemiczne wykryto w elementach często dotykanych i lizanych przez dzieci. Chodzi o uchwyty, barierki ochronne i tapicerki wózków.
Oto krótka charakterystyka substancji wykrytych w wózkach:
Policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) są uznawane za rakotwórcze. Znajdują się szczególnie w czarnych, miękkich częściach gumowych o nieprzyjemnym zapachu. Wystarczy krótki kontakt skóry z przedmiotem z ich zawartością, kiedy się pocimy lub właśnie posmarowaliśmy dłonie kremem, a niebezpieczne związki przedostaną się na skórę.
PAK wykryto w wózkach: Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange i Knorr Buddy.
Ftalany (zmiękczacze) mogą uszkadzać system rozrodczy, wątrobę i nerki. W zabawkach dla dzieci zakazane jest stosowanie sześciu wyjątkowo niebezpiecznych zmiękczaczy. W wózkach dziecięcych – nie jest zakazane. W ramach testu laboratorium wykryło je w wielu częściach z tworzywa sztucznego i w daszkach przeciwdeszczowych.
Ftalany wykryto w wózkach: Esprit Alu King 129050, Herlag City Buggy de Luxe, Chicco ct 0.1 60652, Inglesina Zippy Rain, Bebe Confort Allegro Plus, Maclaren Quest, Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange, Knorr Buddy i Bugaboo Cameleon.
Związki organiczne cyny wykorzystywane w tekstyliach są podejrzewane o negatywny wpływ na układ hormonalny.
Związki te wykryto w wózku: ABC Design Starline Profecto Plus.
Pięć wózków w teście, w których laboratorium nie znalazło żadnej z trucizn, to:
Graco Sport,
Mini Star firmy Hauck,
Peg Perego Pliko lite,
Stokke Xplory Complete
Tchibo TCM.
 
hej
melduję, że wszyscy żyjemy i mamy się całkiem dobrze po pierwszym dniu mojego powrotu do pracy :cool2:

Julek był grzeczniutki jak zawsze więc nasza młoda niania też odetchnęła:sorry:
a Maks przedszkolak był dzielny i nie płakał:sorry:

MaLea - dzięki za miłe słowa:happy:
 
Aha witaj w PL
Margaret buziaczki dla Toli:tak:
Kamile dobrze że juz w domu i wszystko dobrze sie skończyło, tylko te węzły:-(

A ja z samego rana byłam w Rzeszowie w szpitalu zarejestrowac młodego do gastroenterologa (na październik) i do neurologa (listopad).
A mój maluch straszny maruda dzisiaj.:wściekła/y: Całe szczęście już smacznie śpi.
Lecę jeszcze na inne wątki i zmykam spać bo okropnie zmęczona dziś jestem.
Paaaaa
 
Jestem i spadam...:sorry:
Dzien mialam dzisiaj hmmm...jakby to lekko powiedziec beznadziejny:eek:
Misiek caly dzien marudzil,plakal,chcial na rece itd:no:Myslalam,ze nie wytrzmam i mnie cos trafi!!nawet u meza ojca plakal(hehe dla mnie akurat na reke,bo nie lubie im Go dawac tzn rodzicom m)
Nie doczytalam i juz tego nie zrobie dzisiaj,bo ide sie kapac,wysmarowac maslem,kremem itp i ide spac,bo mnie glowa boli i jestem zmeczona strasznie.
Jutro jak bedzie ladna pogoda to jade do cioci(mieszka jakies 5 km od nas)mialam dzisiaj jechac ale m cos mial przeciwko i pozniej sie poklocilam z nim i mi sie nie chcialo z nim nigdzie jechac(bo on mial nas zawiezc w drodze do paracy)
Lece...
Dobranoc kobietki:tak:;-)
 
reklama
Do góry