reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Mitaginko a ja tak sobie myślę, że to może od ciąży jeszcze z tym samochodem jest... bo przecież ty praktycznie nie jeździłaś w ogóle w ciąży autem, kilka razy do lekarza i tyle, a ogólnie cisza, spokój i leżenie w łóżku, moze dla Tysi jazda autem, czyli hałas i trzęsienie itp jest trudne bo przez swoje spokojne życie w brzuszku miała ciszę i spokój, bez tych hałasów, jazdy po wertepach itd, no sama nie wiem, tak mi sie nasunęło, przecież dzieci bardzo dużo pamietają z życia płodowego, rózne dźwięki, ruch, głosy...moze ogólnie jej wrażliwośc właśnie z tego wynika, że w ciąży miała spokój a potem nagle tyle różnych zupełnie nieznanych bodźców...

Kozica pierwsza noc z mlekiem była spokojna, wczoraj już znacznie gorzej, też sam pieknie zasnął po butelce, ale już o 22 pierwsza pobudka, kolejna o 23 a potem co chwilę więc było dużo gorzej, tylko mogło to być przez ząbki (widać cały czas te piekielne dwójki a wyjść nie chcą) wiec na razie nie przesądzam i dzisiaj też dostał mleczko wieczorem i jak na razie spokojnie śpi.
Za to Asia Nati dostaje mleko krowie tak ogólnie ale nie wieczorem, ona jest wieczorem i w nocy na cycu.

Co do nauki zasypiania przez płacz, nadal jetem przeciwniczką i mam potwierdzenie, że da sie bez tego. Adi dostaje butelkę (zawsze zasypiał przy cycu) wypija ile chce (oczywiście wcześniej kolacja normalna przed kąpielą) odkłada i zasypia zupełnie sam, pokręci sie troszkę i zasypia. Więc da sie bez płaczu i zostawiania dziecka samego :) Nie uczylismy go tego, tylko daliśmy butelkę na leżaco z uchwytami, zeby sobie wygodnie trzymał i już :)

Beata super, że jej smakuje :)
 
reklama
a ja się zastanawiam jak to będzie z samodzielnym zasypianiem. dostaliśmy od teściów na razie 5000 na okna i zostanie pewnie troche to robimy Asi pokój no i wtedy wielka przeprowadzka i jak to będzie wyglądać?? podejrzewam że ja z Asią w pokoju a m sam u nas. niby się w nocy już nie budzi ( tj jedna pobudka ok 4-5) ale chyba ja bedę spokojniejsza jak będę spała z Asią.

co do mleka tak Asia dostaje mleko krowie ( najczęściej to z biedry lub w worku "maluta") czy śpi lepiej?? nie sądzę. generalnie Asia nie budzi się z głodu, bardziej aby się przytulić ewentualnie napić. dostaje mleko bo ja gotuje kaszki a nie te ekspresowe więc na wodzie jej nie dam bo smaku nie ma to na czymś muszę gotować to na mleku i tyle. do butelki nie chce przyzwyczajać więc jeszcze długo będziemy cycolić.
 
witam porannie:-)
u nas dziś pochmurno i pada a miało być cieplej:confused2:dobrze że pospaserowałyśmy wczoraj bo dziś to nie ma sensu....
Oliwia obudziła się dziś o 6.30 i była tak roześmiana i szczęśliwa że już jej nie odkładałam do łóżeczka:-Da teraz zjadła kaszkę manne z dodatkiem kakao na zwykłym mleku i poszła spać:-)wiecie mnie nie chodzi o to żeby lepiej spała tylko żeby się najadała
nati no rzeczywiście jeśli jest z Tobą przyzwyczajona to może być problem ale wydaje mi się że jak trochę z nią pośpisz przyzwyczai się do nowego otoczenia to uśpisz ją i spokojnie wyjdziesz tymbardziej że nie budzi się co chwila:-)
baby Oliwia zjada jogurty "normalne"już od dawna jak jej kupiłam te specjalne dla dzieci z bobovity czy nestle to pluła:-pdlatego strasznie się cieszę że tak jej zasmakowało:-)aha rewolucji żadnych nie było więc jest ok:-)no i wiecie co jak dostała wczoraj wieczorem kaszkę Nestle na dobranoc z lipą itp no i zwykłym mlekiem tak dopiero dziś o 9 zjadłą wcześniej nie chciała:-D
mitaginka a Tysia jeżdzi przodem czy tyłem?ja jak byłam mała nie mogłam jeżdzić tyłem i w sumie do tej pory mi tak zostało,może spróbowalibyście kupić coś w aptece na chorobę lokomcyjną specjalnie dla takich maluchów i dać jej raz przed jazdą?ja np nigdy nie wymiotowałam ani nic tylko było mi niedobrze i głowa mnie bolała,kręciło mi się może Tysia odczuwa taki dyskomfort?
 
witam sie po kolejnej nieprzespanej nocy..

Z tym ze wiem czemu budzi sie co godzine...wcale nie chce cyca, dopiero ok 4 dalam bo juz padalam a on bardzo wyl..
Ida mu na dole 2...tak trze piesciami...w nocy siadal i tarl...ale ze 3 razy jak poplakiwal nie wstalam i usnal sam...wiec mam nadzieje ze jak zeby wyjda to noce lepsze beda,skoro nie domaga sie cyca...teraz tez usnal bez cyca,i nie chcial...

mitaginka
jedziemy jedziemy na tym samym...szkoda ze ten wozek nie lepszy:)Beata mnie wyprzedzila pytaniem wlasnie jak Tysia ma fotelik przodem czy tylem...bo jak Ksawciowi juz kupilismy fotelik ten wiekszy to wyl jak nie wiem,a lubil jezdzic...Przelozylismy przodem do kierunku jazdy, i jak tylko M siada za kierownica to taka radosc,moglby caly dzien jezdzic...

Baby dzis na sniadanko zjadl mleko krowie z platkami..mialam tylko 2%...ale zjadl:)jak nic nie bedzie to jutro wleje w butle wieczorem,moze wypije:)

U nas pada i pada...Wczoraj mialam takiego doła ze ryczalam wieczorem...M sie czepial jeszcze..ale zamiast czepiac moze by pomogl..powiedzialam ze chcialam by wstawal w nocy do niego...co usłyszalam"no i co jeszcze"..miło...On rano wstaje...A ja to co odpczywam caly dzien...
Powiem wam ze dobrze ze na dole mieszkaja moi rodzice...mama chyba wczoraj juz widziala ze jestem zalamana..to wziela go na dwor zebym odetchnela...
 
Owca To moze powiedz mu, że nie ma problemu w tygodniu śpij bo pracujesz ale weekendy są Twoje, a ja śpię, kiedyś sie przecież musisz wyspać :tak:
Mam nadzieję, ze po tym mleku będzie ok :)

Beata fajnie, że jej odpowiada, najważniejsze, żeby była zdowolona i najedzona :)

U nas dzisiajsza nocka była ok, bo pierwsza pobudka o północy, kolejna koło 3-4 mniej więcej i potem dopiero rano. Wieczorem wypił mleko, odłożył butelkę, położył się i zasnął a w nocy bujałam go przytulonego do mnie i tak zasypiał, kładłam się i spaliśmy przytuleni, a cyca dopiero rano dostał tak na dospanie jeszcze :)
Nie chciałam go odstawiać ale widzę teraz, że to było tylko takie cycolenie a nie konkretne jedzenie, odkąd jestem w ciąży to mleka jest dużo mniej i wygląda na to, że mu nie wystarcza. Nie zabiorę mu cyca, bo widocznie potrzebuje takiego przytulania i cycolenia nad ranem chociaż, ale w nocy skoro nie potrzebuje i wystarcza przytulanie to tak będzie lepiej :)
 
a ja jestem chora :zawstydzona/y:
kicham, prycham, z nosa mi leci, głowa pęka, byle tylko Tysiuli nie zarazić, bo święta, a tydzień po robimy jej roczek...

Dziewczyny, Tysa jeździła najpierw tyłem do kierunku jazdy (w tym pierwszym nosidelku), a teraz kupilismy maxi cosi tobi i jedzie przodem, ale nie ma to dla niej żadnego znaczenia

owca to może faktycznie jak zębiska wyjdą to będzie lepiej... i fajnie, że nie potrzebuje tak non stop cyca... łatwiej będzie odstawiać...

beata a są leki na chorobę lokomocyjną dla takich maluszków?
 
Z przymróżeniem oka na poprawę humoru po naszych nieprzespanych nocach (zwłaszcza dla ​owcy) "Przychodzi baba do lekarza z dzieckiem. Lekarz przebadał dziecko,
sprawdził jego wagę i znalazł coś niewłaściwego:
- Czy dziecko było karmione piersią czy z butelki?
- Piersią.
Lekarz polecił kobiecie się rozebrać do pasa, po czym przez chwile
naciskał, gniótł, kręcił i ściskał obie jej piersi szczegółowo je
badając. Kiedy kobieta się ubierała stwierdził:
- Nic dziwnego, że dziecko ma za niską wagę. Nie ma pani mleka.
- Wiem. Jestem jego babcią, ale cieszę się, że tu przyszłam" ;)
 
Mitaginka po pierwsze Dziekuje, rzobawilas mnie tym dowcipkiem:) Pojawil sie usmiech na mojej buzce..:)
Po drugie zdrowiej Kochana, zdrowiej..

Ksawcio dzis w dzien zero cyca...Nie domagal sie, wesoły żywy...Na noc tez probowałam bez...niestety byl taki placz...wolal :da da sysy"..no tak plakal,ze az moj tata przyszedl zobaczyc co mu sie stalo...i dalam bo serce mi pekalo...bo jak na noc ma histerie to w nocy tez robi...

baby niestety przed snem mleka nie wypil ...ja juz nie wiem...
 
Owca może spróbuj go przywyczaić do mleka z butli w dzień, moze wtedy wypije...

Mitaginko dużo zdrówka życzę :)

byliśmy dzisiaj na zakupach roczkowych, prezenty kupione i juz cześciowo przetestowane :) tunel z namiotami tak sie spodobał, że chodzi wnim w jedna i w drugą strone i coś przenosi :) jutro fotki zrobię i wrzucę :) rowerek skręciliśmy więc też się pokażemy :) a zabawki do piaskownicy i piaskownica to kiedy indziej :) pewnie po przeprowadzce dopiero, a jeszcze nie wiem kiedy to będzie...
uciekam do spania bo padam na pyszczek
miłej nocki lasseczki :)
 
reklama
Witam .. Życzymy Wszystkim Wesołych, smacznych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
biggrin.gif
 
Do góry