reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Prawda ze ciaza na tym etapie nie pozwala na prawidłowe liczenie ruchow maluszkow, liczyc sie powinno od 28tc czyli 3 trymestr. Ja mam ruchy od 16tc wiec jakos od 20tc Maly ma swoj rytm dnia i niestety nocy. Lekarz mowil ze jesli od paru tygodni funkcjonuje tak samo to mam juz pilnowac bobaska. I tak jak dziewczyny pisaly wyzej, ta sama pora aktywności, najlepiej po posilku, ułożyć sie plasko badz na lewym boku spojrzec na zegarek, kladziemy raczke na brzuszku, czekamy, liczymy. 10 ruchow na godzine, jesli nic sie nie rusza, zjesc cos słodkiego albo owoca i znow odliczamy. Trzeba pamietac ze liczymy w czasie aktywnosci maluszka, a nie kiedy zawsze jest spokojny i sobie po prostu spi... jak dzieci sa juz wieksze to pamietac, ze czkawki nie zaliczamy do ruchów :) jesli maluszek nie odpowiada na nasze kuszenie spokojnie przedzwonic do poloznej, lekarza porozmawiac o ostatniej aktywnosci i w razie czego podjechac na ip. ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Teraz jesli nie czujecie takich samych ruchow badz kilka na dzien to nic zlego sie nie dzieje! Kazda kobieta, ciaza, maluszek jest inny! To nie robot, ktory musi w okreslonym terminie robic cos, bo tak pisza w internetach, poradnikach bo tak mowi doswiadczona mama... mamy rozne sylwetki, przebyte ciaze, porody za soba, macice, inaczej ulozone dzieci, do tego lozysko które amortyzuje ruchy, niektore dzieci sa po prostu spokojne i tylko leniwie sie przeciagaja, a niektore to male diabelki ktore sa bardzo aktywne. Nie mozna porownywac brzucha do brzucha, itp itd. Takze jesli lekarz mowi ze dziecko rozwija sie prawidłowo to tak jest! :)
 
Dziękuję za odpowiedź. Kurcze to u ciebie cukry szaleją. Jakie masz dozwolone cukry po posiłkach? Ja wykonuję pomiar godzinę od rozpoczęcia i nie można przekroczyć 140. Ja na czczo najwyższy cukier miałam 95 jestem bez tej insuliny długodziałającej. Przeważnie 85-89. Po posiłkach kilka razy 140-150 i chyba że trzy razy 160. Ja najgorzej mam rano, po południu mogę i kawałeczek ciasta zjeść (oczywiście z insuliną) nie robię tego codziennie.
Proszę napisz coś więcej o tym hormonie który przyjmowałaś przed ciążą.
Przepraszam,ze odpisuję dopiero teraz, ale byłam w Pl.
U mnie zalecany cukier na czczo powinien być 5,0-5,5 ( czyli w granicach 90-100), po posiłku 7,0-7,5 (125-140)....Jednak mam dużo wyższy...
Hormon ,ktory przyjmowałam to Trulicity. Jest to bardzo drogi lek,ale u mnie działał cuda. Poleciałam go znajomemu z Niemiec i tez gdy zaczął go przyjmować ( tylko przyjmuje mniejsza dawkę + inne leki na cukrzycę) i również cukier jest na dobrym poziomie.
 
Teraz jesli nie czujecie takich samych ruchow badz kilka na dzien to nic zlego sie nie dzieje! Kazda kobieta, ciaza, maluszek jest inny! To nie robot, ktory musi w okreslonym terminie robic cos, bo tak pisza w internetach, poradnikach bo tak mowi doswiadczona mama... mamy rozne sylwetki, przebyte ciaze, porody za soba, macice, inaczej ulozone dzieci, do tego lozysko które amortyzuje ruchy, niektore dzieci sa po prostu spokojne i tylko leniwie sie przeciagaja, a niektore to male diabelki ktore sa bardzo aktywne. Nie mozna porownywac brzucha do brzucha, itp itd. Takze jesli lekarz mowi ze dziecko rozwija sie prawidłowo to tak jest! :)
Dokładnie. Jakbym miała tak liczyć ruchy u mojego pierwszego syna to codzień musiałabym jeździć na izbę. Straszny był z z niego len ale jak się urodził to tak do roku był grzeczny ;) teraz pokazuje co potrafi ;)
jutro planuje krzywą cukrową. czy do labo iść z gotową rozpuszczoną już glukozą czy trzeba robić na miejscu?
U mnie rozrabialy pielęgniarki. Ja przynioslam proszek.
@Ewunia1981 jak u Ciebie? Pobyt się udał? Mały dokazuje?
 
Moja gin mowi, ze liczenie ruchow na etapie 20 tygodnia powoduje tylko nawal spanikowanych kobiet na ip. 10 ruchow na dzien w zdrowej ciazy tak mi powiedziala. Moze tylko na tym etapie nie wiem.. nie liczę, bo bym zwariowala. Rusza sie to mnie uspokaja. Czasem raz, czasem seria, ale wiem ze zyje. Pewnie jak juz mi powie, ze mam liczyc to sie zacznie lezenie cudowanie jedzenie slodkosci. Za malo zle, za duzo zle. Mam nadzieje, ze nie bedziemy mialy problemow i zbednych nerwow. Ale teraz tym bardziej nie ma co sobie ich dostarczac.ja juz przezywalam tak jedna dobe, ze nie ruszala sie... Wcale... Wlasnie wtedy rozmawialam z gin.
 
dzień dobry dziewczyny ;)
Ja własnie jestem w trakcie sniadania ,zrobiłam sobie omlet z warzywami do tego buła z masełkiem i oczywiscie kawka bezkofeinowa ale z mleczkiem i cukrem:oo:ale nie bardzo mi ono wchodzi o tej porze a kazano mi zjeść solidnie bo ide dzisiaj na ta glukoze :-( :(:szok: oj tylko zeby ten omlecik sie przyjął....
I od wczoraj znowu u mnie pojawiły sie ciagniecia w dole brzucha promieniuja az na noge....ehh a tak długo było dobrze. Na szczescie jutro mam klinike to zobacze dzidziorki:-D
Miłego dnia Wam życze
 
dzień dobry dziewczyny ;)
Ja własnie jestem w trakcie sniadania ,zrobiłam sobie omlet z warzywami do tego buła z masełkiem i oczywiscie kawka bezkofeinowa ale z mleczkiem i cukrem:oo:ale nie bardzo mi ono wchodzi o tej porze a kazano mi zjeść solidnie bo ide dzisiaj na ta glukoze :-( :(:szok: oj tylko zeby ten omlecik sie przyjął....
I od wczoraj znowu u mnie pojawiły sie ciagniecia w dole brzucha promieniuja az na noge....ehh a tak długo było dobrze. Na szczescie jutro mam klinike to zobacze dzidziorki:-D
Miłego dnia Wam życze
Mieszkasz w Polsce? Może kiedyś pisałaś ale nie pamiętam [emoji4] bo tylko za granicą słyszałam że można zjeść śniadanie przed obciążeniem glukoza...To jest wtedy tylko dwa pobrania tak?
 
reklama
Mnie powiedziano ze przed każdym badaniem mogę jeść lekkie śniadanie tylko nie przed glukoza. Wydaje mi się ze powinny być trzy pobrania (w końcu to ma być krzywa) a tak to odpada badanie „na czczo”...
 
Do góry