reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

reklama
Pat położna mi mówiła że tydzień ciąży w którym się dzieć urodził ma bardzo duże znaczenie.. Mówiła to apropo Adasia że 38tc cc bez akcji skurczowej a ja nawet jednego przepowiadającego nie mia£am czyli był jeszcze nie gotowy.
Od jakiegoś 1.5 tyg ciumka ręce i ssie kciuk..narazie mu pozwalam bo to słodko wygląda ;)

Karina przykre że Emily tak cierpi a wy razem z nią :* oby wszystko szybko się unormowało !!

Znów położna:) ale to mądra babka :p mówiła że instytut matki i dziecka mówi że przy kp przez 6 miesiecy nic innego nie podawać ale podobno po skończonym 5miesiacu dziecko jest chętne na poznawanie nowych smaków a po 6 może być różnie i dziecko nie bedzie chętne i zrobi się 7czy 8 miesiąc na wprowadzanie nowości.. Zalecała aby zacząć przy 5-5.5 miesiąca i my chyba zaczniemy od 5 miesiąca bo będziemy już po urlopie bo na wyjeździe nic mu nie bede nowego serwować

Doli ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiała tylko wybyła z m:) wszystko zapewnione kawał świata zwiedzisz starszy już zapamięta coś z tej przygody a że daleko? To dobrze odpoczniesz od rodziny może temp.się ociepli ;)
 
Natasza, tak jak mówisz, ważny jest tc, w którym dziecko przyszło na świat, wszyscy lekarze/specjaliści jak pytają o wiek Małgosi i mówię, że 3 m-ce, to poprawiają, że 2. Że dopóki dziecko nie zacznie chodzić, to cały czas trzeba korygować wiek wg wyznaczonego terminu porodu.
Małgosia bawi się rączkami, składa je, splata paluszki. Nóżkami ciągle wierzga, ale chyba jeszcze ich nie zauważa.
Paznokcie na śpiocha obcinam, ale wierci się strasznie, więc dużo czasu mi to zajmuje, szybciej idzie mi z kotką ;)
 
U nas paznokcie to też wyzwanie :) obcinam jak nie śpi niech się przyzwyczaja

No Adaś niby 2 tyg wcześniej niby ciąża donoszona a jednak różnica jest..a teraz się jeszcze zastanawiam co w syt kiefy termin porodu źle wyznaczony..

Milia Małgosia jeszcze więcej do nadrobienia bo jeszcze wcześniej urodzona
 
Hej, dzis robiliśmy urodziny mojej trzylatce. Caly dzień sie opracowalam. Ale malutka zadowolona. Oprócz tego ściągam mleko i karmie butelka. Sutki juz lapej, tzn mleko nie jest różowe.
Aneczka z tego co sie orientuje to dzieci na UU do 6 msc tylko mleko. A na mm po skończonym 4 wprowadza sie jedzonko. A z sokiem jabłkowym to słyszałam ze przy zatwardzeniach podaje sie,dziecku 1 ml pierwszego dnia, 2 ml drugiego itd aż do pojawienia sie kupki.
Co do zapychania sokami... Mpja Tys woda potrafi sie zapchać i nie jeść nic.

Aga tylko jedno ale co do slodkich owoców i nieslodkich warzyw. Te w sloikach to warzywa,sa słodkie a owoce raczej kwaśne:)
 
Doli robiłam biszkopt z budyniem, truskawkami i galaretka. Budyń wyszedł jakis rzadki mimo, ze dałam mniej mleka, cześć galaretki wypłynęła heh ale w smaku pyszne. Czyli dzis deserowe porażki :-D

Jutro szczepienie... :baffled:

Jejku jak u nas dzis głośno, co chwila samoloty staruja i taki huk jest, ze tv nie słyszę..:angry: A ciepło i okna pootwierane na oścież.

Nie chce mi sie spać ale sie zmuszę...

Doli to co Ty sie zastanawiasz! Myslslam, ze w slumsach bedziesz mieszkac! ;-)

Wlasnie sie sprzeczam z mezem kto spi z dziewczynami heh. Kazdy chce haha :-D
 
reklama
Do góry