reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Ja w poprzedniej ciazy farbowalam, lekarka mówiła, ze to nie ma znaczenia. A farby bez amoniaku maja amoniak tylko pod inna nazwa i bez zapachu także to jest bez znaczenia.


Iza ale do lekarza tez sie chodzi? U nas położna sie wybiera chyba od 6 czy 7 miesiąca i to jest osoba, która przychodzi tez po porodzie. Pomaga, wazy dziecko i pielęgnuje pępek. Moja mi tez badała piersi i nawet pzyklejala plastry na plecy takie elastyczne jak mnie bolały od karmienia.


Ja mam troche żal do położnej, która miała zmianę za to ze mnie zestresowala jak sie zaczął poród, biegłam półnagą na to łóżko, rodziłam bez znieczulenia mimo ze chciałam a tłumaczenie było takie, ze sie rozkrecilo nagle i było za późno. Nie mogłam oddychać bo sie zdenerwowalam, byłam przerażona a ogolnie cieszę sie, ze tak szybko poszło i mam nauczkę na przyszłość. Domagać sie i domagać swoich praw! ;) i rodzic ze znieczuleniem :D i poprosić o lewatywę przed porodem hahahaha :D
 
reklama
Doberek :-) no ja tez biorę położna , ta sama co za pierwszym razem. I Polka nadodatek :-) bylam bardzo zadowolona.
 
hej

ja zaraz lecę z małym na 1 zajęcia adaptacyjne w nowym przedszkolu :sorry2: ciekawa jestem jak będzie..

Pat super :-)
aneczka u mnie nie ma nic szczególnego ze smakami i zapachami, dalej smierdzi mi mięso jak śmierdziało ;-)

Aylin ja bniorę witaminki ( vitaminer ) z początku brałam sam kwas - parę dni przed "działaniem" a teraz juz kompleks witamin

Amisia ja będę farbować. w pierwszej ciąży cudowałam - farba dopiero w 5 mc i to ledwo, ledwo ( wyglądałam jak upiór z odrostami ), zero malowania paznokci, zero makijażu bo "szkodzi" już nie zrobię tego drugi raz bo źle się czułam w tym i na zdjęcia patrzyc nie mogę ;-) warto tylko powiedzieć fryzjerce, żeby użyła farb łagodniejszych, bez amoniaku itp.

witam resztę Mamusiek :-)
 
Doliores - ja własnie z witaminami sie zastanawiam. One sa syntetyczne i tak się średnio wchłaniają. Poza tym dieta polek w większości jest tak zróżnicowana ze dostarczamy organizmowi wszelkich witamin. Po kolejne - jak mi wyniki spadna to czym bede suplementowac? skoro organizm do dawki wspomagajacej juz sie przyzwyczai. I po ostatnie - gdzieś czytałam (albo gin mi mówił) ze witaminy przyjmowane w ciazy maja wpływ na wage urodzeniowa dziecka.

Dziewczyny z polski - nie wiem skąd jesteście ale taki program wystartował:
Moja Zdrowa Rodzina dla województw kujawsko-pomorskiego i podlarapckiego. W ramach programu dostaje sie darmowe owoce i warzywa przez cały rok.
 
Aylin wiesz co, pewnie masz rację z tą dietą.. jednak ja dalej będe brac witaminki, jestem wtedy spokojniejsza

właśnie zaczęłam myśleć nad imionami i tragedia, tragedia w biały dzień, zero pomysłów, zero typów, myślałam o Mai ale to chyba oklepane, Karolina - to jeszcze ujdzie, z męskich Piotr i może Hubert i tyle...ale nie przekonują mnie wcale :baffled::confused::confused::confused:
 
U nas na mazowszu jeszcze czegoś takiego nie ma niestety :-D zauważyłam, że chyba większość z Was ma mdłości, ja na szczęście (i tfu tfu) mdłości miałam tylko raz :-) za to mocno dokucza mi brzuch, ale coś za coś :)
a co do farbowania, makijażu itp...moja przyjaciółka dwa miesiące temu urodziła zdrowego chłopaczka a włosy były farbowane i z makijażem też nie próżnowała ;) ja słyszałam o tym, że nie powinno się też ścinać włosów, ale to chyba przesada...u mnie fryzjer będzie grany ;-)
 
Hej
Tabasia mi wlosy w ciazy w ogole farby nie znosily wcale farba nie chytala.....
Co do witamin ja biore bo nie przepadamza warzywami
I chodzi o tsh chyba Tabasia o tym pisala? Towynik dla starajacej sie i dla ciezarnej powinienen wynosic do 1, 5... ja bym skonsultowala to z innym lekarzem
JAK narazie nie mam az takich zachcianek ani nid wymiotuje ale w pomieszczeniu czyli aucie i sklepie jest mi dusznoi odrazu ciagnie na wymioty :/ w aucie szybko szybe otwieram a w sklepie staram sie szybko przelatywac
 
ja przed zajściem w ciąże miałam tsh 2.8 i tez niby wysoki a jednak udało się szybko, za to w ciąży to normalne że rośnie
w 8 tyg w 1 ciąży miałam wlaśnie 2.8
 
Cześć dziewczyny.
Myślę, że czas już do Was dołączyć, chociaż 100% pewności jeszcze nie mam, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanę mamą po raz trzeci. Test wyszedł pozytywny, dziś odbiorę wynik HCG. Nie planowałam tej ciąży, okazała się totalnym zaskoczeniem, no ale jest i już powolutku zaczynam się cieszyć.
 
reklama
Doilores to ja juz nie wiem, jeden lekarz mowi tak drugi tak, jeden karze brac witaminy drugi nie no coz...
Niunka witaj :) ja moze jutro wpisze sie na liste jak bede po wizycie i jak pojade na usg ...

Gratuluje blizniakow tez bym chciala blizniaki moja babcia 2 racy blizniaki miala niestety zmarly i zostala jej 8 dzieci.... szok na wsi to kiedys bylo .... tyle dzieci i dawali rade
 
Do góry