reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

cześć dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam ale często myśle o tym co tu słychać, jednak bardzo brakuje mi czasu.Przy Mai nie ma szans włączyć kompa a zasypia koło 21 ( i ostatnio chce tylko ze mną :/ a juz było fajnie i spała sama w lozeczku) wiec wieczorem padam.... czas mam tylko na poczte i fb w pracy :))
Maja rosnie i rosnie i zaskakuje coraz bardziej. Ciuszki mamy 86 ale w duzej mierze juz 92, buciki 21.
Charakterna dziewczyna sie tez robi, jak jej na cos nie pozwole to rzuca sie na ziemie, kula i wrzeszczy, ja to ignoruje bo to na razie najlepsza metoda a jak sie wycisza to ja przytule i probuje tlumaczyc, duzo musze z nią negocjowac np "bedziemy tanczyc ale najpierw umyjemy raczki" itp. o dziwo działa!!! Ale moj maz ma lepsza sile przebicia :C
Maja uwielbia tanczyć, hitem jest boogie woogie, jej ulubiona bajka to ostatnio PEPA, Tomek i Przyjaciele itd.
Fajnie zaczyna mowic, po swojemu co jest bardzo zabawne ale ładnie tez powtarza niektore wyrazy. Najlepiej jak cos chce mi powiedziec to robi tak jakby chciala wypowiedziec slowo i czeka kiedy ja trafie dany wyraz wtedy zadowolona odpowiada TAK :)
Na ubikacje sadzamy ja juz od lata, w sumie uda sie wyczuc kiedy chce kupke i wtedy robi ale z sikaniem gorzej, woła tylko jak ma isc spac albo w nocy tak poza tym to nie ma czasu bo jest ciagle w biegu.

Postaram sie zaglądać częsciej, chociaz w weekendy :))
Przesyłam duzo buziaków dla mam i dzieciaków :)
 
reklama
U nas ciuszki 86-92 buciki 23-24 w śpiworku w wózku jeździmy w takim z allegro z polaru i mala tez od jakiegos czasu zasypia ze mna wszedzie sie wspina mala akrobatka i zaczyna mowic
 
Hej,
u nas chyba idą kolejne ząbki, 3ki lub 5ki. po prostu masakra...pełen zestaw objawów ząbkowania- luźne kupy, łapki do buzi, gryzienie wszystkiego, nawet gorączka była w sobotę. A noce lepiej nie mówić. w sobotę piątek budziła się 2 razy, wrzeszczała po 2 godziny za każdym razem...za nic nie dała się uspokoić. Dzisiaj w nocy też tak było, na szczęście jakoś w miarę szybko udało mi się ją uśpić (wkurzyłam się na mojego M bo po 5 minutach zaczął kląć, że znowu się przez nią nie wyśpi, rzucił się do łóżka i odwrócił plecami, mimo że mała wołała tatusia...dlaczego faceci są tacy beznadziejni czasami, jak niewyspany to bez noża nie podchodź. ale wcześniej się nie położy bo przecież trzeba posiedzieć przed komputerem).

Nina ostatnio przechodzi samą siebie jeżeli chodzi o wspinanie się itp. w zesłżym tygodniu chciała mi wejść na ścianę w kuchni, ulubiona zabawa to skakanie po krzesłach i przeczołgiwanie się przez wszystko głową w dół...
 
Susel w obronie meskiego gatunku musze powiedziec ze u nas to maz wstaje teraz w nocy jak Lenka placze ale to dopiero jak jak poszlam do pracy. Wczesniej nocne karmienia byly tylko na mojej glowie. Od kiedy Lenka nie je w nocy i budzi sie glownie z powodu zabkowanie to on sie nia zajmuje. Czasami niestety dziecko domaga sie i mojej uwagi wiec obydwoje nie spimy no ale taki juz los rodzica. Wyspie sie jak pojdzie na studia :p

U nas leje ale do poludnia udalo sie nam wyjsc na spacerek. Terza dzicko spi pomimo ze w sasiednim domu remonty na calego i stawiaa rusztowanie na zewnatrz. I pomyslec ze kilka miesiecy tymu budzilo ja prawie wszystko a teraz niewiele jej przeszkadza.
Poza tym u nas spokojnie, Lenka codziennie uczy sie nowych slowek, caly czas cos powtarza i po polsku i po angielsku-to drugie idzie jej latwiej
 
Dziewczyny ale nas wywiało, codziennie zaglądam i myśle sobie czy ktoś coś napisze a tu nic.
Tak więc sama cosik naskrobie, zaczne oczywiście od tego, że od 3 dni mam mega ból zęba, spuchnięty policzek, biorę dalacin c z nadzieją, ze mi to świństwo co się zebrało jakoś się rozejdzie i nie wyląduje na erce. Dodatkowo wspomagam sie forte n bo inaczej chyba bym oszalała z takim bólem.

Co do Zuzki to sobie jakoś zyjemy, rozmawia coraz lepiej, od jakiegos czasu sama nauczyla sie w koncu jesc lyzeczką zupke:-).
W temacie ząbkow dopiero teraz jak juz zabki jej ladnie urosly zauwazylam, ze na dole wychodza jej obie 5-tki a u gory co sie okazalo brakuje jej tylko 4-ek, bo 5 wyszly razem z 4 dolnymi, bylam zaskoczona i ciagle myslalam czemu ona ma tam taka szczeline miedzy zebami:-)

Tak ogolem to mim zdaniem rozwija sie dosc szybko, mamy tylko problem z ocena w co lub czym lubi sie bawic, poki co chce wszystkiego sprobowac ale tylko na krotka chwile, napiszcie moze czy wasze maluchy sa w stanie spedzic wiecej czasu nad jakimis zabawkami? Caly czas bije sie z myslami co kupic na mikolaja i swieta i co chwila zmieniam zdanie, a dziadki sie wkurzaja ze sie nie moge zdecydowac. Wrzucajcie moze jakies propozycje w watek zakupowy pls:-)
 
Gniesia, my chcemy Ninie kupić klocki Duplo, takie z serii z ZOO bo Nina bardzo lubi zwierzątka, klockami też się coraz więcej bawi więc myślę że to dobry pomysł. Dostanie też farby do malowania i przybory do rysowania. To ją teraz najbardziej zajmuje: rysowanie, budowanie z klocków. Jeszcze ciuchcie lubi, potrafi sama układać klocki w ciuchcię i bawić się tak nawet z pół godziny. Lubi też oglądać książeczki ze zwierzątkami, powtarzać ich nazwy i naśladować jakie odgłosy wydają, ostatnio nauczyła się mówić struś i słoń, uwielbia też naśladować foczkę.
 
No to super potrafi się bawić, zuza tak nie bardzo kreatywna jest, klockami niby lubi się bawić ale raczej z układaniem to jej srednio idzie bo chyba nie widzi w tym nic ciekawego albo poprostu sama nie moze nic wymyslec, nie wiem, moze za wczesnie, uwielbia za to autobusy, tramwaje, pociagi, specjalnie chodzimy tam gdzie jezdza zeby mogla ogladac. Uwielbia taka bajke Dobranocny ogrod i mysle sobie czy jej nie kupic figurek moze tym zacznie sie jakos bawic.
Dzisiaj lepilismy zwierzatka z ciastoliny, tzn ja lepilam a ona miazdzyla i potraktowala je szpikulcem mowiac ze tez ugniata:-))
Z rysowaniem tez podobnie ale jest bardziej zainteresowana, tylko musze z nia sie bawic.
A co myslisz o takim biurku z tablica SUPER TABLICA Z KRZESŁEM, STOLIKIEM I AKCESORIAMI (2792941333) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. albo taka
SMOBY Tablica STOLIK Dwustronna BIURKO Akcesoria (2778172184) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. zastanawiam sie czy to dobry pomysl, czy nie za wczesnie, bo ani stolika ani krzeselka jeszcze nie mamy i musimy na podlodze sie bawic:-)
 
Gniesia, powiem tak: jak dla mnie to nasze maluchy są jeszcze za małe na tablice z literkami itp. Nina raza by wszystko porozrzucała i pogubiła. Trochę też szkoda miejsca na taką dużą zabawkę. Ale Jeżeli nie macie jeszcze stolika i krzesełka to jak najbardziej kupcie, ale najlepiej takie zwykłe np. z Ikei. Nina ma takie plastikowe krzesełko z Ikei, przystawiamy je do naszego stolika kawowego w salonie. I bardzo jej to pasuje:)
Jeżeli myślisz o jakiś tablicach to może kupcie taką tablicę ze znikopisem (Nina lubi na swojej bazgrać a potem przesuwać by to zniknęło, ale nie kupuj takich najtańszych bo są bardzo mało trwałe) albo tablicę na stojaku i kredę. My w trakcie wakacji bardzo lubiłyśmy rysować kredą po chodniku, ja niestety nie mam miejsca w mieszkaniu na tablicę.
 
Hej
My też jakoś żyjemy, też sie zastanawiam nad prezentem na Mikołaja, zabawek ma w sumie dużo, chciałam żeby cos go na dłużej zainteresowało, myślałam o tej tablicy na stojaku i np te owoce , byliśmy dziś u znjaomej to ma takie i nawet się Szymon zainteresował ciekawe są ZESTAW DREWNIANE OWOCE DO KROJENIA NA RZEPY NOWOŚĆ (2705206724) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Pozatym to Szymon nadal mało mówi, koleżanka co ma 2 letniego chłopaka to mi mówiła że on zaczął właśnie mówić jak tylko skończył 2 latka, więc muszę jeszcze poczekać:) Ale dużo się uczy, jak go poproszę to składa sam po sobie zabawki, buty układa do szafki po spacerze, prawie sam już je łyżeczką, smoczka sam oddaje jak tylko wstanie, no i jak wstaje przychodzi do mnie do łóżka i sobie śpimy razem do 8:) I dalej czekamy na piątki.
Pozdrawiamy
 
reklama
hej, hej

u nas to wogole dziwnie ząbki wychodzą. Maja dlugo nie miala dolnych dwojek ale za to juz byly czworki. Do gory miala dwojki. Juz myslalam, że ne wyjdą ale zaczely wychodzic jakies pare tyg temu. Brakuje trojek, piatek itd.
Klocki to też ulubiona zabawka Mai, procz tego lubi rysowac. Tez ktos chce nam sprezentowac tablice z Ikei ale nie bardzo mamy miejsce, szukam mniejszego zastepstwa. Podobno fajne sa tez maty wodne ale sama jeszcze tego nie testowałam.
Co do jedzenia łyżeczka i widelcem nam nauka poszła tak szybko ze nawet nie wiem kiedy sie nauczyła, je ładnie juz od kilku miesiecy.
 
Do góry