reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 - co z zasiłkiem?

Dostaniesz zatem zasiłek macierzyński (ale nie będąc pracownikiem nie będziesz na urlopie macierzyńskim).

Dobrze jest po porodzie by mąż zgłosił Ciebie i dziecko do swojego ubezpieczenia.
 
reklama
Dostaniesz zatem zasiłek macierzyński (ale nie będąc pracownikiem nie będziesz na urlopie macierzyńskim).

Dobrze jest po porodzie by mąż zgłosił Ciebie i dziecko do swojego ubezpieczenia.
Partner nie mąż więc tylko dziecko chyba będzie mógł zgłosić. Ja prowadzę też działalność ale mam zawieszoną od grudnia.
 
Zatem jeśli będziesz pobierała zasiłek macierzyński z umowy o pracę, to na tej podstawie będzie Ci przysługiwało ubezpieczenie zdrowotne. Nie wiem jak jest obecnie, ale tu zawsze był problem, bo ewuś takie osoby wykazuje na czerwono i zawsze trzeba pisać oświadczenia u lekarza (ale w sumie taki problem, to nie problem?).
Istnieje możliwość by dziecko podpiąć pod Twoje ubezpieczenie na czas pobierania zasiłku macierzyńskiego. Ale potem trzeba pamiętać (tj. jak się zasiłek skończy), by to dziecko zgłosić do pracodawcy lub do swojej DG.
 
Zatem jeśli będziesz pobierała zasiłek macierzyński z umowy o pracę, to na tej podstawie będzie Ci przysługiwało ubezpieczenie zdrowotne. Nie wiem jak jest obecnie, ale tu zawsze był problem, bo ewuś takie osoby wykazuje na czerwono i zawsze trzeba pisać oświadczenia u lekarza (ale w sumie taki problem, to nie problem?).
Istnieje możliwość by dziecko podpiąć pod Twoje ubezpieczenie na czas pobierania zasiłku macierzyńskiego. Ale potem trzeba pamiętać (tj. jak się zasiłek skończy), by to dziecko zgłosić do pracodawcy lub do swojej DG.
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedz :) cieszę sie to znaczy ze nie będzie tak źle :)
 
Do góry