reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

Pi03022

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
43
Czy któraś z was ma jakieś sprawdzone metody na zatrzymanie laktacji? Odstawiłam dziecko od piersi, jedna pierś jest ok, ale druga nabrzmiałą pełno mleka.. pewnie dlatego że zazwyczaj w nocy karmiłam głównie ta jedna . Piję szałwię, trochę mleka spuszczam, lecz na razie nic to nie daje
 
reklama
Musisz odrobinę odciągnąć, by nie pojawił się zastój.. Ale tylko do uczucia ulgi. Trzeba przeczekać
 
Czy któraś z was ma jakieś sprawdzone metody na zatrzymanie laktacji? Odstawiłam dziecko od piersi, jedna pierś jest ok, ale druga nabrzmiałą pełno mleka.. pewnie dlatego że zazwyczaj w nocy karmiłam głównie ta jedna . Piję szałwię, trochę mleka spuszczam, lecz na razie nic to nie daje
Powinnas nosic obcisly stanik i koszulke, ucisk na piersi pomaga w zatrzymaniu laktacji. No i podczas kapieli mozesz troche mleka upuszczac, ale nie wolno pobudzac sutkow. U mnie w ciagu tygodnia bylo juz ok.
 
Powinnas nosic obcisly stanik i koszulke, ucisk na piersi pomaga w zatrzymaniu laktacji. No i podczas kapieli mozesz troche mleka upuszczac, ale nie wolno pobudzac sutkow. U mnie w ciagu tygodnia bylo juz ok.
To jest dobra rada, jeśli chcemy zatrzymać Laktację za wszelką cenę, ale można sobie zrobić kuku - zastój i zapalenie 😔
 
A czy któraś z was może się wypowiedzieć po jakim czasie od picia szałwi, pokarm zaczął zanikać?
Próbuje ściągać pokarm do uczucia ulgi jednak nic nie leci, a pierś jest twarda ..
 
A czy któraś z was może się wypowiedzieć po jakim czasie od picia szałwi, pokarm zaczął zanikać?
Próbuje ściągać pokarm do uczucia ulgi jednak nic nie leci, a pierś jest twarda ..
To jest sprawa indywidualna, ile wygasza się laktację.

jeśli nic nie leci a pierś jest twarda to może być już zastój albo zatkany kanalik. Na zatkany kanalik pomaga lecytyna. Trochę musisz „spuścić” próżniowo ściągniesz tak, że będzie ulga, ale nie pobudzisz piersi.
 
reklama
Przestałam przystawiać dziecko, nic nie używałam prócz laktatora do uczucia ulgi, każdego dnia mniej.. po 5 dniach koniec. raz miałam pod pacha grudę jak jablko.. bez temperatury tylko bol. Lek przeciwbolowy i dalej. Ale to było miesiąc po porodzie, nie wiem jak jest później.
 
reklama
Do góry