reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatrzymanie laktacji

D

DominikaIMartyna

Gość
Hej Dziewczyny,
Dojrzałam do decyzji żeby odstawić moją Małą od piersi 🤭. Dzisiaj pierwszy dzień bez karmienia, Martynka znosi to dzielnie, a wręcz powiem, że aż mi przykro, że ani razu się nie domagała 🤣, oczywiście żartuję, jestem uradowana, że tak łatwo się zaczyna i mam nadzieję, że tak zostanie 😁. Kruszyna ma już prawie 11 miesięcy więc czas najwyższy 😅.
Ale moje pytanie dotyczy zatrzymania laktacji, jak to było u Was? Stosowałyście coś? Laktacja sama się zatrzymała?
Ja po poronieniu miałam wielki problem z tym, ratowałam się kapustą i obowiązywaniem, a wolała bym teraz tego uniknąć 😇.
Macie jakieś złote rady 😉?
 
reklama
Hej Dziewczyny,
Dojrzałam do decyzji żeby odstawić moją Małą od piersi 🤭. Dzisiaj pierwszy dzień bez karmienia, Martynka znosi to dzielnie, a wręcz powiem, że aż mi przykro, że ani razu się nie domagała 🤣, oczywiście żartuję, jestem uradowana, że tak łatwo się zaczyna i mam nadzieję, że tak zostanie 😁. Kruszyna ma już prawie 11 miesięcy więc czas najwyższy 😅.
Ale moje pytanie dotyczy zatrzymania laktacji, jak to było u Was? Stosowałyście coś? Laktacja sama się zatrzymała?
Ja po poronieniu miałam wielki problem z tym, ratowałam się kapustą i obowiązywaniem, a wolała bym teraz tego uniknąć 😇.
Macie jakieś złote rady 😉?
U mnie wyciszyło się samo, tylko że ja po prostu stopniowo karmiłam co raz mniej :)
 
U mnie wyciszyło się samo, tylko że ja po prostu stopniowo karmiłam co raz mniej :)
Tak, ja też do tej pory zmniejszałam karmienie, od jakiegoś czasu już dawałam tylko raz dziennie ale teraz postanowiłam zupełnie zakończyć KP 😇
Mam nadzieję, że też samo się uspokoi, bo dzisiaj wieczorem jak jej nie dałam ani razu to mam bardzo nabrzmiałe piersi i trochę pobolewają przy dotyku 🫣
 
Tak, ja też do tej pory zmniejszałam karmienie, od jakiegoś czasu już dawałam tylko raz dziennie ale teraz postanowiłam zupełnie zakończyć KP 😇
Mam nadzieję, że też samo się uspokoi, bo dzisiaj wieczorem jak jej nie dałam ani razu to mam bardzo nabrzmiałe piersi i trochę pobolewają przy dotyku 🫣
Możesz pić szałwię i odciągać ręcznie w pieluche/pod prysznicem tylko do poczucia ulgi żeby nie doprowadzić do zastoju albo zapalenia.
 
Ale mleko powinno być podstawą zywienia dziecka do ukończenia 1 roku zycia. Więc jakim cudem to najwyższa pora? Czy dziecko ma jakąś alternatywę dla tego zmniejszania ilości mleka?

W momencie, kiedy prawidłowo rozszerzasz dietę i zaczynasz podmieniać stałe posiłki za mleko (od 10mc), to piersi same powinny produkować mniej.
 
Ale mleko powinno być podstawą zywienia dziecka do ukończenia 1 roku zycia. Więc jakim cudem to najwyższa pora? Czy dziecko ma jakąś alternatywę dla tego zmniejszania ilości mleka?

W momencie, kiedy prawidłowo rozszerzasz dietę i zaczynasz podmieniać stałe posiłki za mleko (od 10mc), to piersi same powinny produkować mniej.

Jezu chciałam to samo napisać. Że 11 miesięcy to chyba najgorszy okres na odstawienie tak patrząc z bilogicznego punktu widzenia 🙈 ale bałam się że znowu ktoś napisze że jestem niemiła i niesympatyczna bo zamiast opowiadać historie sąsiadki ciotki ze strony stryjecznej matki co miała psa co tak miał 😆 to wrzucę merytoryczna wiedzę
 
Ale mleko powinno być podstawą zywienia dziecka do ukończenia 1 roku zycia. Więc jakim cudem to najwyższa pora? Czy dziecko ma jakąś alternatywę dla tego zmniejszania ilości mleka?

W momencie, kiedy prawidłowo rozszerzasz dietę i zaczynasz podmieniać stałe posiłki za mleko (od 10mc), to piersi same powinny produkować mniej.
Ale czy pytanie było o to czy to pora czy o to jak zatrzymać laktację? Jezu, na prawdę nie można na tym forum zadać pytania na które nie dostanie się tysiąca złotych rad o które się nie prosiło?
 
Ale czy pytanie było o to czy to pora czy o to jak zatrzymać laktację? Jezu, na prawdę nie można na tym forum zadać pytania na które nie dostanie się tysiąca złotych rad o które się nie prosiło?
Nie no luz, wspierajmy działanie na szkodę dziecka :D

To moze pogadamy o herbatkach z kopru, skoczkach i chodzikach na dokładkę?

Edit. A na poważnie, zastąpiłaś to swoje karmienie chociaż mm? Bo dziecko w tym momencie potrzebuje mleka, a nie powinno jeszcze pic krowiego ani roślinnego.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie no luz, chce z premedytacją zaskzodzic mojemu dziecku, bo chce w wieku 11 miesięcy odstawic je OD PIERSI 🤣😅🤣.
Bo czy ja napisałam o odstawieniu OD MLEKA 🤔? A nie no czekaj... Nie napisałam 🤣
No to jaki problem w tym, żeby odpowiedzieć normalnie, że przechodzicie na mm albo ze masz zapas odciągnięty?
No jaki problem?
Rownie dobrze mogłas ograniczyć temat do jednego zdania i nie pisac, ile ma dziecko.

I nie, nie mowię, zechcesz szkodzic z premedytacja. Czesto jedna mama wiedzy nie ma, a inna ma 🤷‍♀️ i moze zwrócić uwagę, ze cos nie jest ok.

Mnie tez na forum ludzie zwracali uwagę odnosnie dziecka, często zupełnie nie na temat i wiesz co, każdą radę przemyslałam, czy faktycznie rację ma ktoś czy ja. Dopytałam, doczytalam, bo mi na dobru dziecka zależy i jeżeli rozmówca miał racje, to dostosowałam.
 
Do góry