reklama

Laktacja

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2005' rozpoczęty przez słowiczek, 30 Sierpień 2005.

1. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Cześć dziewczyny.
    Znalazłam fajną stronkę o poradach związanych z karmieniem i nie tylko.
    Polecam.

http://www.laktacja.pl/

A tak poza tym, dowiedziałam się od położnej środowiskowej, że picie bawarki i innych herbatek na zwiększenie laktacji ( w tym ta HIPP-a) nie powodują produkcji mleczka tylko wspomagają ją smakowo.
    Jedynym ziołem, który jest mlekopędnym jest rutwica lekarska. Dostępna w aptekach i sklepach zielarskich.
    Ja już zamówiłam w aptece i będę je piła. Dlaczego?? Otóż po nawale mleczka mam za mało dla mojego głodomorka. Opróżni dwie piersi i dalej szuka jedzonka. I niestety musieliśmy kupić mleczko (Bebiko HA) i dokarmiamy...
    O efektach działania ziółek napiszę.

Miłego karmienia.
    Pozdrawiam
    Kaśka

2. żużaczek

żużaczek Gość

słowiczku ja z Witkiem mam tak samo, potrafi wypić dwie cyce do ostatniej kropelki i prosi o więcej, ale ja przystawiam do takiej pustej i po minucie, dwóch mleko znowu zaczyna plynac.

3. reklama
  4. słowiczek

Żużaczku tylko u mnie jest tak, że jak Go przystawiam do tej pustej piersi to mały wierci się, stęka, denerwuje się, że słabo albo mało leci. Dostanie flaszkę i zadowolony...

5. żużaczek

żużaczek Gość

No tak.... Wicia taki zajadły ze jak ssie to moge wstać i będzie wisiał ;D. Wszystko mu jedno czy cos leci czy nie :D

6. anikawi

anikawi Fanka BB :)

A moja raz zjada z obydwu a raz tylko z jednej, jakaś taka nieregularna jest ;), dlatego właśnie siedze i ściągam laktatorem z tej nieruszonej piersi, mam przynajmniej czas na BB.
    Super ze jest ten temat założony osobno, licze na cene rady i wskazówki, bo dla mnie to dalej czarna magia ale przynajmniej już bez temperatury :D

7. żużaczek

żużaczek Gość

Witek tez je bardzo nieregularnie. W nocy jakby miał zegarek w brzuchu - co dwie godziny. W dzien - jak mu sie chce. I czasem moje cyce traca "rytm" i "rozeznanie" kiedy i ile produkowac. Mam nadzieje, ze w końcu dojdziemy do ładu, bo laktatorem nie potrafie nic ściągnąc.

8. marzenaalicja

marzenaalicja Fanka BB :)

czesc dziewczyny,widze ze ja nie jestem sama jezeli chodzi o problemy z karmieniem piersia.maximilian tez wisi calymi dniami przy cycku,a ja nie mam zbyt duzo mleka no i synek robi sie nerwowy.zeby troche oddychnac daje mu na noc flaszke,w ten sposob spie ze cztery godziny.ciekawe jak dlugo to wytrzymam?

9. żużaczek

żużaczek Gość

Witek ma zegarek w brzuchu. W nocy budzi się co 2 godziny z dokładnościa do 10 minut ;D ;D

10. reklama
  11. anikawi

anikawi Fanka BB :)

w nocy to tylko ja mam zegar, ale przy uchu, i co 2-3 godziny staram się obudizć małą lub lecę do laktatora, juz nie chcę powtórki z rozrywki z tymi cycorkami więc stosuję się do zaleceń i nie trzymam mleczka w cycuszkach dłużej niż 3 godzinki, ale jest to "nieco" męczące ::)

12. słowiczek

A wiecie, że ponoć piwo Karmi pobudza laktację.

Chyba dzisiaj wieczorkiem upiję się bezalkoholowo... :laugh: :laugh: :laugh:

Poleć forum