reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator Jak wybrac ??

reklama
Rozwiązanie
Lovi elektrczny oczywiście medela swing jeat glosna. Jest to super sposobna pobudzenie laktacji przy nawalach mozesz odciagnac i zmarozic na potem takze mysle ze jest to potrzebne ale to zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pytasz który polecam nr lovi
Witam jaki kupić najlepszy laktator? .

To zależy od twoich potrzeb, jeśli będziesz odciągać mleko 1-2 razy w miesiącu to lepiej kupić ręczny, jeśli potrzebujesz odciągać częściej to elektryczny. Jeśli potrzebujesz, żeby odciągać mleko i mieć mobilny laktator (np. brać go ze sobą do pracy) to lepszy akumulatorowy, jak tylko w domu to możesz mieć podłączony do gniazdka. Do tego decyzja czy na dwie piersi czy na jedną, no i czy potrzebujesz niestandardowych nakładek. Wszystko to ostatecznie wpływa na cenę. Więc decyzja jaki kupić (i czy wogóle, bo znam osoby, które kupiły i ani razu nie skorzystały) zależy od twoich potrzeb.
 
Hej, Ja używam Tufi Spectra 9, kupiłam go w ICZMP w Łodzi za 450zł. Jest to laktator podwójny, ma akumulator, bardzo szybko się ładuje i długo trzyma. Odciągam mleko od porodu (były komplikacje, mała leżała na innym oddziale przez tydzień i nie chciała ssać piersi) już sześć miesięcy. Laktator ma regulowaną siłę ssania i funkcję masażu (bardzo przydatną do podkręcania laktacji). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, mimo że naprawdę dużo odciągam (na początku co 2, 3 godziny w dzień i w nocy). 10 minut wystarcza by opróżnić obie piersi (jeśli odciągam z obu jednocześnie). Z czystym sumieniem mogę go polecić mamom, które chcą karmić swoim mlekiem, a z jakichś powodów nie mogą karmić piersią. W przypadku gdy dziecko nie ma problemu ze ssanie piersi myślę że zwykły laktator ręczny wystarczy.
 
Po pierwsze pytanie czy w ogóle potrzebujesz. Zauważyłam ze ostatnio stał się standardową pozycją w wyprawce a tak na prawdę zazwyczaj jest zbędny.
 
reklama
Zgadzam się z kobitkami powyżej, lepiej upić laktator elektryczny. Ja mam fidi z lionelo i spowiem Ci, że u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Ogromnym plusem jest dołączona do zestawu butelka i pojemnik, w których przechowuje resztę mleka w lodówce ;-)
 
Lovi elektrczny oczywiście medela swing jeat glosna. Jest to super sposobna pobudzenie laktacji przy nawalach mozesz odciagnac i zmarozic na potem takze mysle ze jest to potrzebne ale to zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pytasz który polecam nr lovi
 
Rozwiązanie
Do góry