reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

LAKTATORY

Ja mam ręcznego aventa i średnio jestem zadowolona.Nakładka masująca może i się sprawdza, ale cieknie z niej mleko.A poza tym czasem jest problem ze ściąganiem, więc trzeba zdemontować i złożyć jeszcze raz żeby zaskoczył.
 
reklama
Witam, Chciałam zapytać jak istotny jest lejek w laktatorze. Pytam, bo mam możliwość zakupienia używanego silnika i zasilacza do medeli swing w bardzo dobrej cenie, ale końcówkę chciałabym nową tylko większość dostępnych na rynku jest z plastikowym lejkiem i nie wiem jak bardzo to jest istotne jeśli chodzi o komfort odciągania. Proszę o jakąś radę:)
 
A ja szczerze mogę polecić laktator LOVI Prolactis. Jak dla mnie super maszyna.
Produkty | Lovi.pl

Świetnie i szybko odciąga. Jest delikatny i wykonany z najlepszych materiałów. No i może być elektrycznym jaki ręcznym laktatorem.
 
Hmm... ja od 1,5 miesiąca używam elektrycznego laktatora od Lovi i naprawdę Bogu dziękuję, że na niego trafiłam, bo pewnie nie miałabym już pokarmu :dry: Ma chyba wszystko, czego potrzebuje dobry laktator (mam wrażenie, że Medela jest zdecydowanie zbyt przeceniana, znajome narzekały), szybko i dokładnie opróżnia piersi, odciąganie nie boli, bo można ustawić siłę ssania, dobrze się go czyści, można sobie ustawić alarm przypominający o odciąganiu - dla mnie rewelacja i żałuję, że nie miałam go od razu po porodzie, tylko dopiero po miesiącu :blink:
 
Ja też używam Lovi, dokładnie modelu Prolactis.
Jestem mega zadowolona, a mam porównanie, gdyż wcześniej przerabiałam ręczny TT i mini electric medeli.

Lovi jest delikatny i mocny jednocześnie. Ma regulowaną moc ssania, dzięki czemu sama mogę decydować o tym z jaką siłą odciągać.
No i ma coś ekstra. Mój model mierzy czas odciągania, co przy walce z cyckami jest bardzo pomocne :D
 
Mi się super podoba ta regulacja siły ssania. Był moment, że karmienie strasznie bolało. Postanowiłam odciągac dzień, aby nie podawać piersi. Miałam ręczny Avent i przez niego pęknięcia na piersiach się powiększały. Gdybym miała wtedy Prolactis`a, nie cierpiałabym tak mocno.
 
Zgadzam się, że LOVI ma świetny ten latkator Prolactis. Młody nie wyssie wszystkiego, to tylko przyłożę i mogę ustawić siłę. Albo też przy kamieniach - tylko sobie ustawić moc i ... ulga :happy: A jak się przydał do "uformowania" sutków - i Synek miał łatwiej ze złapaniem, a mnie ominęły ranki i ból.
 
Odświeżam! Lovi prolactis- polecam karmiącym :) Fakt najlepiej takie rzeczy kupować dopiero po porodzie bo nigdy nie wiadomo czy kp się uda ale jeśli już to polecę właśnie ten laktator. U mnie sie sprawdza, fajne funkcje i wygląd. Odciąganie nie boli :)
 
Ja odradzam zakup laktatora wczesniej czy w ramach na zapas. Kupilam w ciazy jeszcze za namowa mamy i nie przydal mi sie do niczego innego niz przy nawalach pokarmu do odciagniecia jedynie tyle co by mnie piersi nie bowaly. Synka karmilam 2,5 roku wiec nawet jakbym mrozila pokarm to by mi sie nie przydal.
Nie mogę się zgodzić, że zakup laktatora lepiej zostawić sobie na "po porodzie". Ja prosto po wyjściu ze szpitala miałam taki nawał pokarmu ( wyszliśmy w piątek popołudniu ) że bez laktatora bym umarła ( po karmieniu potrafiłam ściągnąć nawet 150 ml mleka ). Nie mówię, że trzeba kupować wypasiony za 200 zł ( czy nawet więcej ), ale taki zwykły, za 30 - 40 zł ( ja mam Akuku laktator ręczny ) na pewno się przyda. Jeśli ktoś planuje ściągać i przechowywać pokarm to jednak lepszy będzie elektryczny.
 
reklama
Według mojej opiniinkupno laktatora może poczekać na po porodzie...
po pierwsze w szpitalu są na miejscu, można go też wypożyczyć a dwa wypis jest w godzinach gdy otwarte są apteki. Ja bym się jedynie zorientowała w której mają na stanie laktatory i jakie.
No chyba, że wiemy że będzie niezbędny bo dziecko będzie pod czyjąś opieką i konieczne będzie stałe odciąganie pokarmu to wtedy od razu bym kupiła elektryczny.
U mnie się sprawdza Laktator elektroniczny LOVI Prolactis i pomimo choć nie odciągam pokarmu regularnie to nie zamieniłabym go na ręczny. Obecnie karmię drugiego maluszka a przydał mi się też poradnik o karmieniu piersią dołączony do laktatora.
 
Do góry