reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

laktoza

I jeszcze parę słow z pewnej strony medycznej
"Czasem, jeśli dzieci maja częste, luźne kupki, sugeruje się, że cierpią na nietolerancję laktozy, i nakazuje się odstawienie dziecka od piersi. Nie ma takiej potrzeby. Kiedy dzieci rosną, enzym laktaza, z którym się rodzimy, i który jest potrzebny do trawienia cukru mlecznego (laktozy) znika z naszych organizmów. Dzieje się tak ponieważ mleko przestaje być niezbędną częścią naszej diety (pamiętajmy, że laktoza jest obecna w stałej proporcji w mleku matki, i nie ma na nią wpływu konsumpcja laktozy przez matkę). Nadmiar laktozy jest często spotykany u dzieci, które otrzymują zbyt dużo mleka pierwszego (wodnistego, na samym początku karmienia). Zdarza się to u matek z nadmiarem pokarmu, zmieniających pierś przy karmieniu dość często, oraz praktykujących skracanie czasu, jaki dziecko spędza na piersi"
 
reklama
Moja Ania jak się okazało ma nietolerancje laktozy szkoda że do tej pory żaden pediatra na to nie wpadł przez 5 miesięcy myślałam że dziecko zapłacze się z bólu a ja osiwieję od miesiaca daję jej nutramigen raz dziennie i jest poprawa a normalnie karmię piersią czy ktoś może mi pomóc i odpiwiedzieć czy takie rozwiązanie jest dobre i czy to kiedyś przejdzie może ktoś z was miał podobny problem? czy muszę zaprzestać karmienia piersią? :-)
 
moja dzidzia m nietolerancje lekarka kazała podawac nutra... i podaje go juz 3 miesiac jest poprawa byc moze zmieni mi mleko na inne ale to po 4 miesiacu zobacze co powie a dziecko da rade z tego wyleczyc
 
witajcie jestem tu nowa
od 1,5mies mój 9 mies syn karmiony tylko piersią ma biegunkę-5 kupek to standard (są to bardzo rzadkie,zielone,śluzowate kupki) na policzku jest szorstki czerwony swędzący placek i cała reszta ciałka wysuszona i gdzieniegdzie też takie suche placki tylko nie takie czerwone,jestem na diecie bezglutenowej i oczywiscie wszystko co związane z mlekiem krowim
od lekarza mam bebilon pepti2 ale syn jest z tych co nie uznają nic poza cyciem,nie chce nic pociągnąc,żadnych smoczków,kubków niekapków,czy kapków,łyżeczka hmmmm??? po kilu podaniach odmawia
czy jest ktos na tym forum kto by mi doradził (czy to nietolerancja laktozy???,we wczesniejszych miesiącach miewał bóle brzuszka,ale ja wtedy wszystko jadłam)
 
Do góry