reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lametta i brak owulacji

alamakootaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2021
Postów
61
Witajcie. W tym cyklu przyjmowalam
Lamettę 3-7 dc. U ginekologa byłam w 18 dc, 3dpo, lekarka stwierdziła że pęcherzyk prawdopodobnie nie pękł. Wynik progesteronu z 22 dc (7dpo) to dokładnie 21,51 ng/ml. Czy taki wynik świadczy o tym że owulacja jednak wystąpiła?
 
reklama
Tak, wynik świadczy o tym że owulacja była. :) Czy w tym cyklu byłaś na monitoringu tylko w 18dc? Powinnaś być na pierwszym monitoringu około 11dc i potem co około 2 lub 3 dni, w zależności jak szybko rosną Ci pęcherzyki.
 
Witajcie. W tym cyklu przyjmowalam
Lamettę 3-7 dc. U ginekologa byłam w 18 dc, 3dpo, lekarka stwierdziła że pęcherzyk prawdopodobnie nie pękł. Wynik progesteronu z 22 dc (7dpo) to dokładnie 21,51 ng/ml. Czy taki wynik świadczy o tym że owulacja jednak wystąpiła?
Moim zdaniem jak najbardziej owulacja była. Progesteron super. U mnie taki wynik 7 dni po iui zwiastował ciążę.
 
Tak, wynik świadczy o tym że owulacja była. :) Czy w tym cyklu byłaś na monitoringu tylko w 18dc? Powinnaś być na pierwszym monitoringu około 11dc i potem co około 2 lub 3 dni, w zależności jak szybko rosną Ci pęcherzyki.
Niestety byłam na wyjeździe służbowym i na monitoringu byłam tylko w 18dc :( test owulacyjny pozytywny w 14 dc
 
Niestety byłam na wyjeździe służbowym i na monitoringu byłam tylko w 18dc :( test owulacyjny pozytywny w 14 dc
Pamiętaj że stymulacja może tak na Ciebie zadziałać że będziesz mieć np 4 pęcherzyki dominujące i w takiej sytuacji lekarze zakazują starań. Dlatego bardzo ważne jest aby w cyklach stymulowanych robić pełny monitoring. Postaraj się w następnym cyklu ułożyć plany tak, aby udało się zrobić ten monitoring. Powodzenia!
 
Pamiętaj że stymulacja może tak na Ciebie zadziałać że będziesz mieć np 4 pęcherzyki dominujące i w takiej sytuacji lekarze zakazują starań. Dlatego bardzo ważne jest aby w cyklach stymulowanych robić pełny monitoring. Postaraj się w następnym cyklu ułożyć plany tak, aby udało się zrobić ten monitoring. Powodzenia!
A może kolejny monitoring nie będzie potrzebny?
 
reklama
Niestety u mnie szwankuje immunologia. Mieliśmy spróbować kilku cykli na stymulacji przed in vitro. Zawsze miałam książkowe, naturalne cykle, ale u mnie w ogóle nie dochodzi do implantacji zarodka :(
 
Do góry