reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulacja owulacji

Sandra1998

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
93
Hej dziewczyny,
potrzebuję porady.
Staramy się z narzeczonym o dziecko.
Byłam wczoraj u ginekologa, przepisał mi duphaston 2x1 przez 10 dni i Lamette 1x1 od 3 dc przez 5 dni. Później mam przyjść na USG od 10 do 12 dc.
Dodam, że mam PCOS i IO, dodatkowo biorę Metformax 850 i Miovelia pro.
To moja pierwsza stymulacja.
Czy, któraś z was również była stymulowana tymi lekami? Braliście może do Lametty NAC na owulację ? Jak się u was to odbywało? Zaszłyście w ciążę? Jak wasze samopoczucie po lekach?
Proszę o poradę :)
 
reklama
Hej dziewczyny,
potrzebuję porady.
Staramy się z narzeczonym o dziecko.
Byłam wczoraj u ginekologa, przepisał mi duphaston 2x1 przez 10 dni i Lamette 1x1 od 3 dc przez 5 dni. Później mam przyjść na USG od 10 do 12 dc.
Dodam, że mam PCOS i IO, dodatkowo biorę Metformax 850 i Miovelia pro.
To moja pierwsza stymulacja.
Czy, któraś z was również była stymulowana tymi lekami? Braliście może do Lametty NAC na owulację ? Jak się u was to odbywało? Zaszłyście w ciążę? Jak wasze samopoczucie po lekach?
Proszę o poradę :)
Hej, ja jestem właśnie po pierwszej stymulacji najpierw mialam lamette 3-5 dzien cyku pozniej obserwacja w 11dc, 13 dc tez obserwacja i dostalam Ovitrelle na pekniecie, okolo 17 dc mialam tez monitoring wszstko bylo ok pechcerzyk pekniety, dostalam progesteron i dzisiaj go odstawiam bo test ciążowy wyszedł negatywny Też mam metformine- glucophage 750 x2 dziennie, pregna start i miovelie. Jednak miovelii nie jestem w stanie pic bo ten smak mnie odrzuca. Chyba że moze masz jakis patent na picie jej ?

Moze dodam jeszcze ze po metforminie jak probowalam zwiekszyc do 2 tabletek to mialam straszne jazdy, nudnosci, biegunki bylam napompowana jak piłka. Odpuscilam na 2 tygodnie, piam tylko jedną tabletke i teraz znowu probuje zwiekszyc do 2.
 
Hej, ja jestem właśnie po pierwszej stymulacji najpierw mialam lamette 3-5 dzien cyku pozniej obserwacja w 11dc, 13 dc tez obserwacja i dostalam Ovitrelle na pekniecie, okolo 17 dc mialam tez monitoring wszstko bylo ok pechcerzyk pekniety, dostalam progesteron i dzisiaj go odstawiam bo test ciążowy wyszedł negatywny Też mam metformine- glucophage 750 x2 dziennie, pregna start i miovelie. Jednak miovelii nie jestem w stanie pic bo ten smak mnie odrzuca. Chyba że moze masz jakis patent na picie jej ?

Moze dodam jeszcze ze po metforminie jak probowalam zwiekszyc do 2 tabletek to mialam straszne jazdy, nudnosci, biegunki bylam napompowana jak piłka. Odpuscilam na 2 tygodnie, piam tylko jedną tabletke i teraz znowu probuje zwiekszyc do 2.
Hej, ja również jestem po pierwszej stymulacji. Byłam na monitoringu w 12dc ginekolog powiedział, że pęcherzyk ma 12mm i kazał przyjść w 16dc.
Byłam w 16dc, ale przed wizytą zaczęłam lekko krwawić. Ginekolog stwierdził, że to miesiączka i do jajeczkowania nie doszło. Kazał brać tym razem Lamette od 5dc i przyjść w 12dc. Jednak następnego dnia nie było krwawienia, tylko samo lekkie plamienie w kolorze brązowym i ból brzucha. Nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane.. i czy znowu iść do tego lekarza?
Ja piłam Miovelia pro i z biegiem czasu smak mi już nie odpowiadał, był za słodki. 🤐
 
U mnie ostatna miesiaczka właśnie byla taka dziwna dostalam pamienie w 43 dc i liczylam je jako miesiaczke. I od 3 dnia po tym plamieniu piłam lamette i na wizycie w 11 dc okazao sie ze to byla jednak miesiaczka. I co bralas zamiast miovelii ?
 
No ja byłam w 16dc, jak dostałam te lekkie krwawienie, a później plamienie. Nie liczę tego jako miesiączkę, najwyżej poczekam, aż przyjdzie "normalna" miesiączka i dopiero zacznę brać Lamette. Chociaż teraz się zastanawiam czy liczyć jak miesiączkę, czy nie ? Nie wiem co mam zrobić.
Na początku brałam Ovarin, później Miovelia pro i teraz kupiłam sobie Fertistim.
 
Hej, ja również jestem po pierwszej stymulacji. Byłam na monitoringu w 12dc ginekolog powiedział, że pęcherzyk ma 12mm i kazał przyjść w 16dc.
Byłam w 16dc, ale przed wizytą zaczęłam lekko krwawić. Ginekolog stwierdził, że to miesiączka i do jajeczkowania nie doszło. Kazał brać tym razem Lamette od 5dc i przyjść w 12dc. Jednak następnego dnia nie było krwawienia, tylko samo lekkie plamienie w kolorze brązowym i ból brzucha. Nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane.. i czy znowu iść do tego lekarza?
Ja piłam Miovelia pro i z biegiem czasu smak mi już nie odpowiadał, był za słodki. 🤐
Skoro w 12 dc był pęcherzyk to 16 dc niemożliwe, żeby przyszedł okres. Zmień lekarza i to szybko. Możliwe, że krwawienie było spowodowane owulacją.
 
Skoro w 12 dc był pęcherzyk to 16 dc niemożliwe, żeby przyszedł okres. Zmień lekarza i to szybko. Możliwe, że krwawienie było spowodowane owulacją.
Nie do końca wierzę, że to była owulacja. Dosyć długo bolał mnie brzuch, dobre kilka dni. Nie miałam śluzu tak jak przy owulacji. Robiłam też test na owulację dzień przed wizytą u ginekologa i wyszła naprawdę blada kreska, więc test był negatywny.. ale tez może nie był wiarygodny, bo zmagam się z PCOS.
Nie wiem co sądzić o tej sytuacji.
 
U mnie złączyły się starania od lamette z powodu braku miesiączki przez stres
W maju Lamette 1x5 dni później nic mi lekarz nie dała na pęknięcie
@ przyszła 7 czerwca czyli nie udało się w maju
W czerwcu po @ na kontroli w 7dniu cyklu super pecherzyki z których nie trzeba było wspomagaczy dostałam na podtrzymanie ich dwa zastrzyki w 15 dniu cyklu zastrzyk i udało się w lipcu ciąże niestety zatrzymała się na 6-7tyg
Teraz zaczynamy od nowa super wyniki i obraz jajników oraz macicy
Zaczynam od lamette znów
We wtorek ocena i co dalej
Miałyście tak ?
 
reklama
No ja byłam w 16dc, jak dostałam te lekkie krwawienie, a później plamienie. Nie liczę tego jako miesiączkę, najwyżej poczekam, aż przyjdzie "normalna" miesiączka i dopiero zacznę brać Lamette. Chociaż teraz się zastanawiam czy liczyć jak miesiączkę, czy nie ? Nie wiem co mam zrobić.
Na początku brałam Ovarin, później Miovelia pro i teraz kupiłam sobie Fertistim.
Lekarz powinien zobaczyć po endometrium
 
reklama
Do góry