reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łaskotki, bulgotki, wywijanie i kopanie - czyli ruchy naszych maleństw :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja zgagi również wcześniej nie znałam to raczej kwestia wrzodów dzięki nieregularnemu jedzeniu. Zgaga teraz będzie głównie wywołana naciskiem dzieciaczków na żołądek podobnie jak trudności z oddychaniem...
 
reklama
No to chyba taki etap ciąży że nas tak zbiorczo wzięło bo ja też ze zgagą walczę cały czas i teraz też mam po maślanym rogaliku :eek:
 
ja poczułam pierwsze ruchy w 18 tygodniu w połowie. zwłaszcza jak wieczorem leżałam. na początku nie wiedziałam ze to malec. takie łaskotanie w brzuchu i bąbelki. ale potem poczytałam i gin mi powiedziała że to ruchy maluszka.
:-)
Kopniaków jako takich jeszcze nie miałam.
Nie wiem czy mogę kopniakami nazwać uderzanie w okolicach lewej strony żeber/serca/płuc. jak tak to nieźle mnie malec kopie że aż serduszko czasem mnie boli.
zaczał/ła niedawno. To moje pierwsza ciąża więc nie wiem jak to jest.
 
betunka ja właśnie zaczęłam dzień od Fantazji z truskawkami i co ? zgaga :dry:
 
ja zgage mam ale na szczęście nie codziennie więc tragedii nie ma. Od kąd mały obrócił się głową w dół mniej się rusza. to chyba normalne co?
 
dziewczyny powiedzcie mi czy wasze maluchy sa bardzo ruchliwe?? zdaza sie ze nie rusza sie dziec cały dzien?? wczoraj skakała cały dzien a dzisiaj rano i od tej pory cisza :confused: nie wiem czy to powód do zmartwienia?? jak myslicie??
 
Sabib a dużo dzisiaj chodzisz? Generalnie taki płód to mały człowiek i też ma swoje humory, nie zawsze chce mu się ruszać zwłaszcza w taki upał. Ja zauważyłam, że jeśli mam bardzo aktywny dzień, np idę na badania do lekarza na zakupy, spacer i w ogóle dużo chodzę, to potrafię jej przez cały dzień nie czuć. Mój sposób: zjedz coś słodkiego, wypij szklankę soku pomarańczowego albo zjedz jakąś taką dobrą przekąskę. Potem się połóż i odczekaj pół godziny spokojnie. Dziecko powinno zacząć się ruszać. To oznaka, że masz małego leniuszka, ja się też kiedyś tak wystraszyłam i mało nie zwariowałam. W pewnym momencie ruszyłam brzuchem tak ostro, że chyba się wystraszyła i obudziła, bo zaczęła skakać po całym brzuchu.
 
dziewczyny powiedzcie mi czy wasze maluchy sa bardzo ruchliwe?? zdaza sie ze nie rusza sie dziec cały dzien?? wczoraj skakała cały dzien a dzisiaj rano i od tej pory cisza :confused: nie wiem czy to powód do zmartwienia?? jak myslicie??

ja tak mam jak pisze Sophie:tak: jak cały dzień łażę, ganiam za Igorem, bo Maleństwo w brzuszku jest bardzo spokojne. dopiero wieczorem, jak usiądę na doopce, to Mały zaczyna szalec:tak::tak:
 
ja czytałam że od 31 tyg. ciąży dziecko śpi 18-20 h na dobę , więc możliwe że coraz mniej będzie je czuć :)
ale moja to ma dni leniuszka a ma dni takie że non stop ją czuje jak się wypina albo jak tam tańczy nie wiem już co bo zaczyna mi to zakrawać o breakdance :D
 
reklama
Dziewczny a takiego kopniaka juz mialyscie ? Bo ja jeszcze nie i jak tak patrze na niego, to aaaaauuuua ;-)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry