reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lęk przed opuszczeniem?

shiva dziecko zaczyna rozumieć,że ono i mama nie jest jedną osobą(a tak wcześniej myślało).to normalne w tym wieku i z pewnościa przejdzie;).może mów do niej głośno jak wychodzisz z pokoju,że idziesz "gdzieś tam"i jeszcze przez jakis czas jak "tam" jesteś,albo baw się w chowanego i za każdym razem pokazuj się po coraz dłuzszej chwili,żeby wiedziała,że jednak jesteś.powolutku się przyzwyczai,nie martw się;).pozdrawiam!
 
reklama
po pierwsze shiva, masz prześliczną córcię ! :-)
po drugie, u nas było to samo ale na szczęście minęło. Było ciężko i robiłam tak jak karolina, mówiłam że idę tu czy tam, wołałam żeby Julka szła ze mną, ona raczkowała albo zostawała w miejscu. Ja szłam coś tam zrobić, cały czas do niej mówiąc , albo np chowałam się za framugę i wyskakiwałam mówiąc a kuku, ona te moje wyjścia jako zabawę zaczeła traktować. U mnie było o tyle gorzej że ja do pracy wychodziłam więc mała beczała, bo mama wychodziła i nie wracała. Ale to trwało łącznie z 3 tyg i ten okres jej minął. Teraz siedzi sama z zabawkami, chodzi po całym mieszkanku i nie mam dziecka nawet przez 3h. Tak więc nie martw się, któraś z dziewczyn napisała że dziecko zaczyna rozumieć że ono i mama to już nie jest jednośc, przychodzi lęk separacyjny, ale to mija. Podobnie jak kolki, ulewanie itp. :-)
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
4
Wyświetleń
5 tys
użytkowniczka Co
U
Do góry