reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

lekarz prywatnie czy państwowo?

miśka22

mamusia Tomusia
Rozwiązania
0
oboje z mężem osądziliśmy żebym poszła prywatnie bo lepsza opieka i wogóle ale mam wątpliwości czy aby napewno dobrze zrobiłam, bo nie jest taki idealny jak myslałam np. jak miałam robioną cytologię gdzie indziej to lekarka powiedziała że mam nadżerke i czy mi wogóle to lekarz powiedział a ja na to wielkie oczy bo on nic nie widział mówił zę wszystko w porządku i wogóle jestem w 29 tyg i istnieje możliwosc konfliktu bo mam rh- a mąż rh+ to jakpytałam sie w 20 tyg to mówił ze to później i do tej pory nie miałam robionego badania na przeciwciała. Chciałabym wiedziec co kobietki myslicie na ten temat a może państwowo byłoby lepiej a może lekarz nie jest za dobry...:szok:

reklama

Mada80

Fanka BB :)
Miasto
Czestochowa
Rozwiązania
0
Mysle,ze skoro nie ufasz swojemu lekarzowi i nie czujesz sie pod jego opieka bezpieczna to powinnas go zmienic.Plusy chodzenia do lekarza prywatnego sa takie,ze przyjmuje cie na swoj oddział i tam sie toba opiekuje.Jak nie on to jego koledzy.A plusy panstwowego to takie,ze masz wizyty i wszystkie badania za darmo a pieniazki mozesz sobie odłozyc na porod albo wyprawke.
Ja na poczatku chodziłam dp mojego lekarza panstwowo a jak zaszłam w ciaze poszłam do niego prywatnie(strata dnia w pracy = stracie opłaty za wizyte).Przyjmował mine i tu i tu z taka samo troska.I takiego lekarza ci zycze.Popytaj moze dziewczyn na forum regionalnym albo poszukaj rankingu lekarzy w swoim miescie i sprobuj znalezc sobie takiego lekarza ktory dobrze cie poprowadzi i ktoremu zaufasz.:tak:Powodzenia:-)

starajaca sie

Zaciekawiona BB
Miasto
Płock
Rozwiązania
0
Zgadzam sie z Toba Magda80. Ja tez wybralam prywatnego, choc zal mi tyle pieniedzy placic skoro i tak zabieraja mi ze skladek zdrowotnych i powinnam miec dobra opieke panstwowa. Niestety szybko sie ta sytuacja w kraju nie zmieni. Pozdrawiam

Madźka27

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Miśka, ja proponuję zmienić lekarza, tu już nie chodzi o prywatnego czy państwowego tylko lekarza jako osobę.
Ja myślę podobnie :tak::tak:. Najważniejsze żebyś w obecności lekarza prowadzącego czuła się komfortowo i miała zaufanie do tego , co mówi i zaleca. Mój ginekolog przyjmuje prywatnie ale ma umowę z NFZ więc nie płacę, ale zdarzało mi się też trafić do niego do szpitala do przychodni. i wszędzie babeczki jednakowo peany na jego cześć wznosiły:-):-D. Bo to po prostu dobry specjalista i fajny facet;-)

mata-kow

mama do kwadratu :)
Miasto
Dolny Śląsk
Rozwiązania
0
U mnie jest taka sytuacja, że jeśli chodzisz państwowo, to poród jest jednym wielkim zapytaniem. Opieka katastrofalna, oczekujesz porodu i nie wiesz ile jeszcze.
Prywatnie? Masz minimalne rozwarcie, lekarz każe iść do szpitala na swój dyżur, daje coś na przyspieszenie porodu i w ciągu kilku godzin dziecko już jest przy tobie.
Prędko to sie nie zmieni, taki kraj :no:
A lekarza prowadzącego zawsze można zmienić, bez różnicy czy chodzisz prywatnie czy państwowo. Najważniejszy komfort psychiczny i świadomość, że jesteś pod najlepszą opieką :tak:

Magnolia80

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny
Ja początkowo chodziłam państwowo ale się przenoszę: lekarz nie chciał mi dać skierowania na usg międzu 12-14 tygodniem (czyli ocena fładu karkowego i kości nosowej) ani nie kontrolował mojego podwyższonego cukru dno
To nie fair bo płacę ubezpieczenie a mimo to chodzę prywatnie:-(

snoopy12

'88 podwójna mama:)
Miasto
Ostrołęka
Rozwiązania
0
Ja chodze panstwowo do lekarza, za kazdym razem do gabinetu wchodzi ze mna moja starsza siostra, bo pani Agnieszka jest stara kolezanka mojej siorki i mam super opieke moge sie o wszystko zapytac a jak o czyms zapomne to siorka sie dopytuje:-):-):-)

miśka22

mamusia Tomusia
Rozwiązania
0
uwazam że tak powinno byc a jednak czasem jest tak że tylko prywatnie ma się dobrą opiekę ale to nawet tez nie zawsze. Po prostu musi być dobry lekarz...

Magnolia80

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
To prawda czasem nawet prywatnie nie ma należyrtj opieki a lekrza potrafi dodatkowo naciągać na kasę

reklama

AHaa

Mamy lipcowe'08
Miasto
Kielce
Rozwiązania
0
Ja też uważam, że jeśli lekarz jest w porządku jako człowiek, to wszędzie powinien nas traktować jednakowo! ale to sie bardzo rzadko zdarza! ja na szczęście trafiłam na bardzo ludzkiego lekarza chodzę do niego państwowo na badania itp a na usg jeżdżę do niego prywatnie do kliniki bo w przychodni nie maja! ale jest bardzo w porządku bo bierze zawsze mniej kaski, nawet jeśli pojadę na całość badań prywatnie:-) i co najważniejsze, nie widzę różnicy w traktowaniu mnie gdy idę do przychodni czy do gabinetu prywatnego! także szukajcie odpowiednich lekarzy;-)

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry