reklama

lekarz prywatnie czy państwowo?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez miśka22, 23 Luty 2008.

1. miśka22

miśka22 mamusia Tomusia

oboje z mężem osądziliśmy żebym poszła prywatnie bo lepsza opieka i wogóle ale mam wątpliwości czy aby napewno dobrze zrobiłam, bo nie jest taki idealny jak myslałam np. jak miałam robioną cytologię gdzie indziej to lekarka powiedziała że mam nadżerke i czy mi wogóle to lekarz powiedział a ja na to wielkie oczy bo on nic nie widział mówił zę wszystko w porządku i wogóle jestem w 29 tyg i istnieje możliwosc konfliktu bo mam rh- a mąż rh+ to jakpytałam sie w 20 tyg to mówił ze to później i do tej pory nie miałam robionego badania na przeciwciała. Chciałabym wiedziec co kobietki myslicie na ten temat a może państwowo byłoby lepiej a może lekarz nie jest za dobry...:szok:

2. Mada80

Mada80 Fanka BB :)

Mysle,ze skoro nie ufasz swojemu lekarzowi i nie czujesz sie pod jego opieka bezpieczna to powinnas go zmienic.Plusy chodzenia do lekarza prywatnego sa takie,ze przyjmuje cie na swoj oddział i tam sie toba opiekuje.Jak nie on to jego koledzy.A plusy panstwowego to takie,ze masz wizyty i wszystkie badania za darmo a pieniazki mozesz sobie odłozyc na porod albo wyprawke.
    Ja na poczatku chodziłam dp mojego lekarza panstwowo a jak zaszłam w ciaze poszłam do niego prywatnie(strata dnia w pracy = stracie opłaty za wizyte).Przyjmował mine i tu i tu z taka samo troska.I takiego lekarza ci zycze.Popytaj moze dziewczyn na forum regionalnym albo poszukaj rankingu lekarzy w swoim miescie i sprobuj znalezc sobie takiego lekarza ktory dobrze cie poprowadzi i ktoremu zaufasz.:tak:Powodzenia:-)

3. reklama
  4. starajaca sie

starajaca sie Zaciekawiona BB

Zgadzam sie z Toba Magda80. Ja tez wybralam prywatnego, choc zal mi tyle pieniedzy placic skoro i tak zabieraja mi ze skladek zdrowotnych i powinnam miec dobra opieke panstwowa. Niestety szybko sie ta sytuacja w kraju nie zmieni. Pozdrawiam

5. Madźka27

Madźka27 Fanka BB :)

Ja myślę podobnie :tak::tak:. Najważniejsze żebyś w obecności lekarza prowadzącego czuła się komfortowo i miała zaufanie do tego , co mówi i zaleca. Mój ginekolog przyjmuje prywatnie ale ma umowę z NFZ więc nie płacę, ale zdarzało mi się też trafić do niego do szpitala do przychodni. i wszędzie babeczki jednakowo peany na jego cześć wznosiły:-):-D. Bo to po prostu dobry specjalista i fajny facet;-)

6. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

U mnie jest taka sytuacja, że jeśli chodzisz państwowo, to poród jest jednym wielkim zapytaniem. Opieka katastrofalna, oczekujesz porodu i nie wiesz ile jeszcze.
    Prywatnie? Masz minimalne rozwarcie, lekarz każe iść do szpitala na swój dyżur, daje coś na przyspieszenie porodu i w ciągu kilku godzin dziecko już jest przy tobie.
    Prędko to sie nie zmieni, taki kraj :no:
    A lekarza prowadzącego zawsze można zmienić, bez różnicy czy chodzisz prywatnie czy państwowo. Najważniejszy komfort psychiczny i świadomość, że jesteś pod najlepszą opieką :tak:

7. Magnolia80

Magnolia80 Zaangażowana w BB

Cześć dziewczyny
    Ja początkowo chodziłam państwowo ale się przenoszę: lekarz nie chciał mi dać skierowania na usg międzu 12-14 tygodniem (czyli ocena fładu karkowego i kości nosowej) ani nie kontrolował mojego podwyższonego cukru dno
    To nie fair bo płacę ubezpieczenie a mimo to chodzę prywatnie:-(

8. snoopy12

snoopy12 '88 podwójna mama:)

Ja chodze panstwowo do lekarza, za kazdym razem do gabinetu wchodzi ze mna moja starsza siostra, bo pani Agnieszka jest stara kolezanka mojej siorki i mam super opieke moge sie o wszystko zapytac a jak o czyms zapomne to siorka sie dopytuje:-):-):-)

9. miśka22

miśka22 mamusia Tomusia

uwazam że tak powinno byc a jednak czasem jest tak że tylko prywatnie ma się dobrą opiekę ale to nawet tez nie zawsze. Po prostu musi być dobry lekarz...

10. reklama
  11. Magnolia80

Magnolia80 Zaangażowana w BB

To prawda czasem nawet prywatnie nie ma należyrtj opieki a lekrza potrafi dodatkowo naciągać na kasę

12. AHaa

AHaa Mamy lipcowe'08

Ja też uważam, że jeśli lekarz jest w porządku jako człowiek, to wszędzie powinien nas traktować jednakowo! ale to sie bardzo rzadko zdarza! ja na szczęście trafiłam na bardzo ludzkiego lekarza chodzę do niego państwowo na badania itp a na usg jeżdżę do niego prywatnie do kliniki bo w przychodni nie maja! ale jest bardzo w porządku bo bierze zawsze mniej kaski, nawet jeśli pojadę na całość badań prywatnie:-) i co najważniejsze, nie widzę różnicy w traktowaniu mnie gdy idę do przychodni czy do gabinetu prywatnego! także szukajcie odpowiednich lekarzy;-)

Poleć forum