reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki, witaminy, suplementy itp

Mój Marcin nie dostaje sztucznych witamin poza wit. D3. Jak jest przeziębiony to dostaje wit. C. Też wcina owoce i warzywa.
 
reklama
No własnie! Najwazniejsze to naturalne witaminy! Ale czasmi mam watpliwosci czy to nie zamało? Zwłaszcza teraz kiedy sa takie pogody i łatwo o przeziębienie!
 
Ja daje mojemu 20-miesięcznemu synkowi CebionMulti i w zimie wit. C...
Nasz lekarz stwierdził,że wystarczajaca ilośc wit D jest zawatra w CebionMulti, noi satram sie mu podawac jak najwięcej soków i owoców..
Pozdrówka..
 
nam lekarka mówiła że zimą warto podawać np. cebion multi albo inny kompleks witamin dla jego grupy wiekowej
probowalismy z cebionem multi i z vibovitem baby ani tego ani tego do ust nie chcial wziasc
wiec dalam sobie spokoj, pije jeszcze kaszke na mleku modyfikowanym i mi osobiscie sie wydaje ze to wystarczy,
niestety jesli chodzi o surowe warzywa to u nas zupelnie odpadaja, nawet do buzi nie wezmie, gotowane co innego tylko brukselki nie chce jesc

a w tej chwili to surowe warzywa nie są najzdrowsze, zeszłoroczne już cokolwiek przeleżałe a tego roczne to w tej chwili sama chemia
 
Witam mamuśki!!1
Mam takie pytanie, czy w okresie letnim podajecie dzieciaczkom witaminę D3????Przy ostatniej wizycie u pediatry zapomniałam zapytać :zawstydzona/y:Kuba ma 1,5 roku, nie wiem czy mu dawać jeszcze czy już nie trzeba??????
 
Nie mieszkam w Polsce, ale tutaj w Niemczech witamine D3 podaje sie tylko w pierwszym roku zycia. Pozniej od pierwszego roku do dwoch lat podajemy dziecku fluor. Moim zdaniem stanowczo powinnas zaprzestac podawania dziecku tej witaminy, bo mozesz synkowi bardzo zaszkodzic. Teraz dlugo jest jasno - a pamietaj, ze organizm w czasie slonca i podczas swiatla dziennego sam wytwarza odpowiednia ilosc tej witaminy. Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Moja pediatra mówiła mi, że w okresie zimowym wit. D3 podaje się dziecku nawet do trzeciego roku życia. A w okresie wiosennym i letnim nie powinno podawać się tej wit. gdyż pod wpływem promieni słonecznych sama wytwarza się w organiźmie. Pozdrawiam.
 
Do góry