reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Letrozole a brak owulacji

Whitedovee95

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2022
Postów
56
Cześć!
W zeszłym roku stwierdzono u mnie PCOS. Od grudnia biorę letrozol (3-8dc). Pierwszy monitoring wykazał owulacje. Niestety nie udało się zafasolkować. W styczniu i w lutym nie byłam na monitoringu że względu na to, że moja pani doktor była na urlopie. Natomiast robiłam testy owulacyjne, które wykazały owulacje w konkretnych dniach. W marcu również robiłam testy i żaden nie był pozytywny. Okres po duphastonie dostałam w 31 dc. Moje pytanie, czy miałyście tak że biorąc letrozole ta owulacja mimo to się nie pojawiła? Powinnam się martwić? A może lekarz mimo to zmienił wam leki i ta owulacja się u was pojawiła? Planuje iść na monitoring w kwietniu tylko trochę się boję, że znowu się okaże że owulacja nie wystąpiła. Czy jest możliwość tego że owulacja się przesunęła i mimo tego że biorąc lek w 3-8 dc może wystąpić w późniejszych dniach niż 10-15 dc?
 
reklama
Cześć!
W zeszłym roku stwierdzono u mnie PCOS. Od grudnia biorę letrozol (3-8dc). Pierwszy monitoring wykazał owulacje. Niestety nie udało się zafasolkować. W styczniu i w lutym nie byłam na monitoringu że względu na to, że moja pani doktor była na urlopie. Natomiast robiłam testy owulacyjne, które wykazały owulacje w konkretnych dniach. W marcu również robiłam testy i żaden nie był pozytywny. Okres po duphastonie dostałam w 31 dc. Moje pytanie, czy miałyście tak że biorąc letrozole ta owulacja mimo to się nie pojawiła? Powinnam się martwić? A może lekarz mimo to zmienił wam leki i ta owulacja się u was pojawiła? Planuje iść na monitoring w kwietniu tylko trochę się boję, że znowu się okaże że owulacja nie wystąpiła. Czy jest możliwość tego że owulacja się przesunęła i mimo tego że biorąc lek w 3-8 dc może wystąpić w późniejszych dniach niż 10-15 dc?
Owulacja nie występuje w dniach, w których bierzesz lek, tylko później właśnie. Ja bralam Aromek 2-6 dzień cyklu, a owulacje miałam w 14 dniu cyklu. A masz pewność, że te pęcherzyki pękają? Jak już wyhodowałaś jajeczko, to powinnaś iść sprawdzić, czy pęcherzyk pęknął. Ja na wszelki wypadek przyjelam zastrzyk z ovitrelle, który powoduje właśnie to pęknięcie
 
Owulacja nie występuje w dniach, w których bierzesz lek, tylko później właśnie. Ja bralam Aromek 2-6 dzień cyklu, a owulacje miałam w 14 dniu cyklu. A masz pewność, że te pęcherzyki pękają? Jak już wyhodowałaś jajeczko, to powinnaś iść sprawdzić, czy pęcherzyk pęknął. Ja na wszelki wypadek przyjelam zastrzyk z ovitrelle, który powoduje właśnie to pęknięcie
Wiem, że owulacja występuje później. To był dopiero pierwszy monitoring. W którym dniu cyklu powinnam iść sprawdzić czy pęcherzyk peknal?
 
Ja też mam pcos. Bralam letrozl od 5 do 9 dc i owulacje mialam nawet w 20 dc wiec chyba nie ma reguły kiedy ma wystąpić owulacja
 
To zależy, jak długie masz cykle. Myślę, że najpierw powinnaś iść z 3 dni po miesiączce zobaczyć, czy coś uroslo, a resztę lekarz oceni kiedy powinna być owulacja i kiedy powinnaś sprawdzić czy peknal. To zależy jakiej wielkości jest ten pęcherzyk. Generalnie w drugiej połowie cyklu, wtedy widać ciałko żółte i płyn w zatoce Douglasa. Jeśli są te dwie rzyczy, to znaczy, że doszło do owulacji. Możesz ewentualnie zbadać poziom progesteronu 7 dni po owulacji, jeśli była, to powinien być na poziomie 10 minimum 😉
Wiem, że owulacja występuje później. To był dopiero pierwszy monitoring. W którym dniu cyklu powinnam iść sprawdzić czy pęcherzyk peknal?
 
Ja też mam pcos. Bralam letrozl od 5 do 9 dc i owulacje mialam nawet w 20 dc wiec chyba nie ma reguły kiedy ma wystąpić owulacja
Chodziłaś na monitoring? Bo ja póki co miałam tylko w 10 dc i boję się że lekarz stwierdzi brak owulacji w tym konkretnym dniu tak zrobił mój poprzedni lekarz
 
Chodziłaś na monitoring? Bo ja póki co miałam tylko w 10 dc i boję się że lekarz stwierdzi brak owulacji w tym konkretnym dniu tak zrobił mój poprzedni lekarz
Tak chodzilam na monitoring dlatego wiem dokładnie którego dnia cyklu mialam owulacje. Na mnie testy owulacyjne nie działają bo ciagle wychodza mi pozytywne. A bierzesz duphaston? 10 dc to za wcześniej żeby ocenić ze w calym cyklu nie wystąpi owulacja
 
To zależy, jak długie masz cykle. Myślę, że najpierw powinnaś iść z 3 dni po miesiączce zobaczyć, czy coś uroslo, a resztę lekarz oceni kiedy powinna być owulacja i kiedy powinnaś sprawdzić czy peknal. To zależy jakiej wielkości jest ten pęcherzyk. Generalnie w drugiej połowie cyklu, wtedy widać ciałko żółte i płyn w zatoce Douglasa. Jeśli są te dwie rzyczy, to znaczy, że doszło do owulacji. Możesz ewentualnie zbadać poziom progesteronu 7 dni po owulacji, jeśli była, to powinien być na poziomie 10 minimum

Tak chodzilam na monitoring dlatego wiem dokładnie którego dnia cyklu mialam owulacje. Na mnie testy owulacyjne nie działają bo ciagle wychodza mi pozytywne. A bierzesz duphaston? 10 dc to za wcześniej żeby ocenić ze w calym cyklu nie wystąpi owulacja
Tak, biorę duphaston 15-25dc. Co powinnam zrobić? Planuje iść na monitoring między 9-10 dc (wtedy akurat będzie moja pani doktor). Nie chciałabym aby kolejny lekarz mnie źle pokierował, przez moją niewiedzę w tym temacie.
 
Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia zbyt duzego zeby komus doradzić ale powiem ci jak jest w moim przypadku bo ja bez duphastonu nie dostane okresu. Ale jesli weźmiesz duphaston przed owulacja to ją zablokujesz, ja duphaston biorę po owulacji lub jesli sie jej nie uda stworzyć to lekarz mi mówi kiedy zaczac brac duphaston. Może skoro bierzesz duphaston od 15 dc to moze blokujesz sobie owulacje która moze byc u ciebie późniejsza. Oczywiście patrzac statystycznie cykl najczesniej trwa 28 dni i owulacja jest ok 14 dc ale cykle stymulowane sa inne
 
reklama
Tak chodzilam na monitoring dlatego wiem dokładnie którego dnia cyklu mialam owulacje. Na mnie testy owulacyjne nie działają bo ciagle wychodza mi pozytywne. A bierzesz duphaston? 10 dc to za wcześniej żeby ocenić ze w calym cyklu nie wystąpi owulacja
Właśnie mi też ciągle pozytywne wychodziły. Tak czasem jest przy pcos, choć u mnie tego nie stwierdzono 🤔 mam potwoerdzony jedynie brak owulacji, ale był monitoring przez ostatnie 6 miesięcy
 
Do góry