reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Letrozole a brak owulacji

Ja mam naturalne owulacje, ale jak chcieli mi je „podbić” przed inseminacją to dostałam aromek… i owulacji nie było. Potem na clo to samo. Po odstawieniu normalnie.
Czasem te leki mogą działać paradoksalnie, jak nie ma owulacji na nich i bez nich to można jeszcze próbować niewielkie dawki zastrzyków z gonadotropinami
 
reklama
Mam policystyczne i niestety żadne tabletki na mnie nie działają. Tylko zastrzyki i to raz na 4 cykle (średnio)
 
Cześć!
W zeszłym roku stwierdzono u mnie PCOS. Od grudnia biorę letrozol (3-8dc). Pierwszy monitoring wykazał owulacje. Niestety nie udało się zafasolkować. W styczniu i w lutym nie byłam na monitoringu że względu na to, że moja pani doktor była na urlopie. Natomiast robiłam testy owulacyjne, które wykazały owulacje w konkretnych dniach. W marcu również robiłam testy i żaden nie był pozytywny. Okres po duphastonie dostałam w 31 dc. Moje pytanie, czy miałyście tak że biorąc letrozole ta owulacja mimo to się nie pojawiła? Powinnam się martwić? A może lekarz mimo to zmienił wam leki i ta owulacja się u was pojawiła? Planuje iść na monitoring w kwietniu tylko trochę się boję, że znowu się okaże że owulacja nie wystąpiła. Czy jest możliwość tego że owulacja się przesunęła i mimo tego że biorąc lek w 3-8 dc może wystąpić w późniejszych dniach niż 10-15 dc?
A jakie masz dawkowanie? Na mnie jedna tabletka nie działała, zwiększono mi do dwóch i owulacja zawsze występowała. Może warto zapytać o zwiększenie do dwóch?
 
Jakie masz zastrzyki? I czy chodzisz do zwykłego ginekologa czy z kliniki? Jakie oprocz tego bierzesz leki? Mialas badana drożności czy zabieg laparoskopii?
Miałam drożność ale przy braku pęcherzyków to bez znaczenia (są drożne).
Do kliniki dla bezpłodnych chodziłam, zastrzyki jak do in vitro (już chyba wszystkie) cena niestety powala.
Skończyło się na in vitro i jestem w 16tc
 
To zależy, jak długie masz cykle. Myślę, że najpierw powinnaś iść z 3 dni po miesiączce zobaczyć, czy coś uroslo, a resztę lekarz oceni kiedy powinna być owulacja i kiedy powinnaś sprawdzić czy peknal. To zależy jakiej wielkości jest ten pęcherzyk. Generalnie w drugiej połowie cyklu, wtedy widać ciałko żółte i płyn w zatoce Douglasa. Jeśli są te dwie rzyczy, to znaczy, że doszło do owulacji. Możesz ewentualnie zbadać poziom progesteronu 7 i

A jakie masz dawkowanie? Na mnie jedna tabletka nie działała, zwiększono mi do dwóch i owulacja zawsze występowała. Może warto zapytać o zwiększenie do dwóch?
No ja mam zlecone właśnie 2x1 od 3-8 dc
 
No ja mam zlecone właśnie 2x1 od 3-8 dc
Ja na monitoring chodziłam zawsze dopiero w okolicach 14dc, potem w zależności od wymiaru pęcherzyka lekarz decydował, czy sprawdzamy za 2 czy więcej dni. Przy pcos musisz sprawdzić monitoring kilku cykli, bo jeden może mało powiedzieć na temat kiedy występuje u Ciebie owulacja
 
Ja na monitoring chodziłam zawsze dopiero w okolicach 14dc, potem w zależności od wymiaru pęcherzyka lekarz decydował, czy sprawdzamy za 2 czy więcej dni. Przy pcos musisz sprawdzić monitoring kilku cykli, bo jeden może mało powiedzieć na temat kiedy występuje u Ciebie owulacja
Czy chodząc na monitoring brałaś już jakieś leki na owulacje? Mi pierwszy lekarz zlecił branie clo bez monitoringu i kazał przyjść za dwa miesiące. Zmieniłam lekarza który stwierdził że ten lek na mnie nie działai przepisał letrozole.
 
Czy chodząc na monitoring brałaś już jakieś leki na owulacje? Mi pierwszy lekarz zlecił branie clo bez monitoringu i kazał przyjść za dwa miesiące. Zmieniłam lekarza który stwierdził że ten lek na mnie nie działai przepisał letrozole.
Zaczynałam monitorowanie na clo. Najpierw cykl na jednej, kolejny na dwóch, ale nie działały. Zmieniliśmy na letrozol, jedna tabletka, potem dwie i na dwóch miałam od razu potwierdzony cykl, w drugim cyklu na tej dawce zaszłam w ciążę. Niestety straciłam ją, ale przy obecnej od razu zaczynałam starania na dwóch tabletek i zaszłam w ciążę w 3 cyklu starań
 
reklama
Zaczynałam monitorowanie na clo. Najpierw cykl na jednej, kolejny na dwóch, ale nie działały. Zmieniliśmy na letrozol, jedna tabletka, potem dwie i na dwóch miałam od razu potwierdzony cykl, w drugim cyklu na tej dawce zaszłam w ciążę. Niestety straciłam ją, ale przy obecnej od razu zaczynałam starania na dwóch tabletek i zaszłam w ciążę w 3 cyklu starań
Gratuluję 🥰 dziękuję za odpowiedź i za nadzieję 🥰
 
Do góry