reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leworęczne dzieciaczki

Daj dziecku np lupe. Nie lornetke bo ma dwie rurki. I powiedz mu by sprawdzil co przez nia widzi. Praworeczni przylozyli by ja do prawego oka. Moj Filip przyklada ja do lewego. Tesz lewa kopie pilkei lewa pisze. Wszystko robi lewa :-)
 
reklama
Żeby sprawdzić, czy dziecko jest prawo czy lewooczne wystarczy, że poprosisz, żeby zajrzał przez jakąś dziurkę. Np przez kalejdoskop, albo do skarbonki. Tam gdzie trzeba użyć jednego oka.
Ja jestem prawooczna, oburęczna (piszę lewą), lewonożna. Kiedyś dzieci leworeczne były kierowane na badania do psychologa i z tego co mówiła moja mama, to właśnie ze względu na moją prawooczność powinnam być przestawiona na prawą rękę. Chodzi o to, że oko i ręka po jednej stronie lepiej ze sobą współpracują. Ja się przestawić nie dałam i nie mam z tym problemu. Jak wrzucisz do wyszukiwarki słowo "lateralizacja" to znajdziesz więcej szczegółów. np lateralizacja skrzyżowana - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl
Najistotniejszy wpływ na funkcjonowanie dziecka w szkole i jego naukę ma model dominacji oka oraz ręki, które muszą stale ze sobą współpracować w procesie nauki czytania i pisania. Jeżeli dominuje oko lewe i prawa ręka lub na odwrót: oko prawe i lewa ręka, mamy do czynienia z typem tzw. lateralizacji skrzyżowanej, który może być mniej korzystny z uwagi na utrudnioną współpracę między okiem a ręką.
 
narazie sprawdzilam siebie :-) ja jestem praworęczna i prawonożna, ale zaskoczyły mnie oczy, bo jestem lewooczna, nie umiem patrzec prawym okiem ( jesli mialabym uzywac jednego), ale problemów na szczescie nigdy nie mialam z tego powodu :-)
 
oczy łatwo prawdzic robiac rulonik z papieru i popatrzec do ktorego oka przykłada

tak własnie zrobiłam, bo w sumie na nic innego nie wpadłam, a i nic innego nie miałam. No i sie okazało, ze mój synio jest prawonożny i prawooczny a leworęczny :-) Mam nadzieje, ze wyjdzie mu to na dobre :-)
 
reklama
Do góry