reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

ja też tyle biorę- ale moze jak Cię trzęsie to powinnien Ci zwiększyc dawkę- musisz wytrwac do 37 tygodnia chociaż - to tylko dwa tygodnie:) aż Ci zazdroszczę!
 
reklama
pocieszam, ale to wciąz jeszcze daleko:(męczę się od 24 tygodnia więc zostało w sumie drugie tyle i jestem coraz więsza więc łatwiej nie bedzie:(
 
Witam was wszystkie:-)
Zapraszam do wyżalenia sie wszystkie mamusie które muszą odliczać dni do porodu na leżąco. Fenoterol stał sie moim "przyjacielem" od 22 tc kiedy to z bólami i skurczami trafiłam do szpiatala. Od tego czasu a jestem w 26 tc leże...Chociaż wiele jest wątków na ten temat, chciałabym zaprosić was kobitki do pisania bo razem będzie nam raźniej...
i mam pytanie czy te skurcze mimo brania fenka są nadal niebezpieczne:-(.
 
hej basika!
ja jestem w 22 tygodniu a leze od początku stycznia czyli 4 miesiące!!!! fenoterolu co prawda jeszcze nie biore ale lekarz cos zapowiadal ze chyba zmieni mi z relanium na fenoterol bo narazie biore relanium. ja w 14 tygodniu ciąży przeszłam operacje wyłuszczenia guza jajnika i po tym mialam skurcze od tego czasu biore relanium. narazie jakos nie odczuwam skórczy.
w ciązu 4 miesiacy bylam juz 5 razy w szpitalu i poznalam sporo dziewczyn które biora fenoterol nawec co godzine, ostatnio rozmawialam z dziewczyną co to zazywa a i tak ma skórcze i zostawili ją w szpitalu.wszytsko zalezy od czestotliwosci skórczy bo wiadomo ze nie które są "prawidłowe" domyslam sie ze KTG ci jeszcze nie robili ale w 26 tyg to juz mogli by sprawdzic jak to jest u ciebie z tymi skórczami i moze zwiększyc dawke leku skoro mimo brania masz je nadal!
ja poprzednią ciaze straciłam w 24 tygodniu, dostalam skórczy w nocy i juz bylo za późno!
więc teraz leze i leze i modle sie zeby donosić...
pozdrawiam serdecznie
aha i biore jeszcze magnez 3 razy dziennie przeciwskurczowo
 
Ja również należę do tych leżących a od tygodnia na fenoterolu:( od stycznia leżę bo mam skurcze. Najpierw leciałam na duphastonie, luteinie, nospie magwicie bioferze i przenatalu następnie dołączył isoptin i betaloc bo serce zaczeło wariowac a teraz dodatkowo fenoterol i feroplex na anemie. Garsc tabletek na dzień:(i leżenie ale ważne aby małemu nic się nie stało. Ja dostałam poczatkową dawkę 0,5 co 8h fenoterolu bo lekarz obawiał się jak zareaguje moje serce ale bedzie większa dawka bo skurcze dalej sa:( i 6 maja dowiem sie na jaką dawkę zamieniamy.
 
reklama
Hej Syla!
uuuu to ty masz dłuższy staż lezenia niż ja...ale masz bezwzględny nakaz czy możesz czasem wstawać? Mi lekarz zalecił wiecej leżeć jak chodzić ale z uwagi na to że bąknął coś że mam szyjke troszke krótką wole nie ryzykować i prawie cały czas leże. Lekarz pozwolił mi sobie troszke zwiększyc dawkę w razie skurczy bo do tej pory brałam najmniejszą czyli 4x po pół tabletki. Nie jest źle ale są jeszcze czasem takie dziwne bóle i twardniejący brzuch też :-(. Ale mam nadzieje że dotrwam!!!!
Super że Ty ich nie masz....bo to najważniejsze:tak:. Będzie dobrze...
A czy wiesz już kto mieszka w twoim brzuszku?
U mnie na 80% córunia...ale nie wiem dlaczego mam dziwne przeczucie że będzie synek! To moje pierwsze dzieciątko więc wszystko mi jedno byle donosić....
Pozdrowionka
 
Do góry