reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lifting pochwy

Didid

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Grudzień 2021
Postów
32
Cześć dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was miała lifting pochwy? Jestem po 2ch porodach SN z nacięciem. Niestety pierwszy nacięcie strasznie źle się zrosło (szwy puściły). Podczas wizyty po drugim porodzie ginekolog polecił mi lifting pochwy. Skarżyłam się na dyskomfort w życiu codziennym. Teraz jest ciut lepiej bo już trochę miesięcy od porodu minęło ale sprawy sexualne kompletnie zamarły. Zastanawiam się na ile taki lifting poprawia wygląd pochwy a co za tym idzie ogólne samopoczucie.
 
reklama
Cześć dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was miała lifting pochwy? Jestem po 2ch porodach SN z nacięciem. Niestety pierwszy nacięcie strasznie źle się zrosło (szwy puściły). Podczas wizyty po drugim porodzie ginekolog polecił mi lifting pochwy. Skarżyłam się na dyskomfort w życiu codziennym. Teraz jest ciut lepiej bo już trochę miesięcy od porodu minęło ale sprawy sexualne kompletnie zamarły. Zastanawiam się na ile taki lifting poprawia wygląd pochwy a co za tym idzie ogólne samopoczucie.
Polecam serdecznie, plus 100 do pewności siebie i komfortu współżycia… ja płaciłam ok 2800 za dwa zabiegi laserowe tj laserowe obkurczanie pochwy, 1 zabieg 1800 drugi ok 1000 i uważam, ze każda kobieta po ciąży, która czuje, ze cos jest luźniej powinna sie zdobyć na taki zabieg.
 
@Didid jak masz możliwość umów się z fizjoterapeutką uroginekologiczną , bo jeśli widzisz teraz jakąś różnicę, to może uda się bez zabiegu. Z drugiej strony - najważniejsze, żebyś Ty się dobrze czuła z decyzją :)
 
Nie wiem jak u Ciebie wygląda problem. Jestem kompletnie niezadowolona z wyglądu mojego krocza jest bardzo otwarte i obniżone, czuję że jest dużo luźniej podczas stosunku. Ogólnie wygląda na zwiotczałą czuję się tam staro. Poza tym nawracające infekcje i zawijająca się bielizna do środka. Mam 36 lat jestem 2 lata po ostatnim porodzie. Powiem Ci, że niedawno byłam na konsultacji prywatnej w sprawie plastyki przedsionka oraz pochwy i zapisałam się na zabieg na listopad. Nie ukrywam że strasznie się boję ale z drugiej strony bardzo chcę go zrobić. Koszt niemały. Też jestem po dwóch porodach, raz pęknięcie, raz nacięcie. Oba porody wywoływane oksytocyną. Jestem też umówiona na prywatną wizytę z lekarzem, który pracuje w szpitalu i prawdopodobnie będzie mógł mi dać skierowanie żeby zrobić to na NFZ. Z tym że strasznie boję się robić to w szpitalu publicznym, nie wiem dlaczego jakiś mam lęk już chyba wolę się zapożyczyć i zrobić to prywatnie. W moim przypadku laser nie wystarczy, ale chętnie się podzielę z tobą wrażeniami jak już będę po zabiegu
 
Wiem że mnóstwo kobiet się decyduje na tego typu zabiegi zarówno chirurgiczne jak i laserowe, ale widzę że w dalszym ciągu jest to temat tabu i dziewczyny niechętnie wypowiadają się o tym na forach. Szukałam opinii na temat lekarzy i placówek i nt wykonanych zabiegów informacje są niewielkie większość to reklamy klinik lekarzy. Na przykład moja pani doktor ma mnóstwo pozytywnych opinii, ale żadna kobieta nie wypowiada się o efektach ginekologii estetycznej, tylko o samej pani doktor. Mam nadzieję że pod twoim postem będzie więcej komentarzy bo ja też chętnie poczytam
 
@Didid jak masz możliwość umów się z fizjoterapeutką uroginekologiczną , bo jeśli widzisz teraz jakąś różnicę, to może uda się bez zabiegu. Z drugiej strony - najważniejsze, żebyś Ty się dobrze czuła z decyzją :)

Po pierwszym porodzie skorzystałam z urofiz i to co mi poleciła (czyli ćwiczenie mięśni Kegla) nie były wystarczające. Ale dziękuję za radę :)
 
Wiem że mnóstwo kobiet się decyduje na tego typu zabiegi zarówno chirurgiczne jak i laserowe, ale widzę że w dalszym ciągu jest to temat tabu i dziewczyny niechętnie wypowiadają się o tym na forach. Szukałam opinii na temat lekarzy i placówek i nt wykonanych zabiegów informacje są niewielkie większość to reklamy klinik lekarzy. Na przykład moja pani doktor ma mnóstwo pozytywnych opinii, ale żadna kobieta nie wypowiada się o efektach ginekologii estetycznej, tylko o samej pani doktor. Mam nadzieję że pod twoim postem będzie więcej komentarzy bo ja też chętnie poczytam
U mnie już pół roku od porodu i chyba w niedługim czasie udam się do lekarza. Rozumiem Twoje obawy odnośnie państwowej służyłby zdrowia.. ja dostałam namiary od swojego ginekologa do ginekologa od plastyki, który w ramach tej samej (niestety) prywatnej przychodni robi zabiegi. Bardzo go zachwalał. Mówił, że pacjentki są zadowolne. Ten lekarz podobno pracuje w Niemczech a raz w tygodniu ma wizyty w Polsce. Czemu o tym piszę? Bo właśnie mój lekarz mówił o tym z taką lekkością... dla mnie to nowość, nie znam się na tym jak również nie słyszałam dużo informacji o takich zabiegach. A on w ciągu chwili ot tak bez żadnego skrępowania mi o tym rzetelnie mówił. Tak samo jak zaproponował cytologię.. dla mnie był tylko jeden rodzaj cytologii, po prostu cytologia... a jest "nowa" cytologia płynna (lbc).
 
Mi też puściły szwy po nacięciu. Później jakoś to się zrosło. Nie wyglada to teraz najgorzej (rodziłam w listopadzie), ale i tak mam wrażenie, że to nie jest już to samo. Na początku byłam załamana, czułam się oszpecona. Straszny ból, dodatkowo wdało się zakażenie i musiałam brać antybiotyk. Współczuje wam dziewczyny, że musiałyście to przechodzić, bo naprawdę wiem jak się czujecie
 
reklama
Witam, ja jestem po zabiegu labioplastyki i hodoplastyki ( zmniejszenie warg sromowych i łechtaczki). Zmagałam się z problemem całe życie i słyszałam tylko, ze taka moja uroda. Zabieg miałam w marcu i jestem jak nowo narodzona. Dyskomfort i problemy zniknęły. A np po jeździe na rowerze byłam strasznie obolała i opuchnięta. Jestem także po trzech porodach siłami natury i tez mam problem z luźna pochwa i jestem teraz po zabiegu rewitalizacji pochwy. Niestety ale tutaj jeszcze się nie wypowiem, ponieważ zbyt krótki czas od zabiegu minął. Jedyne co mogę polecić to fachowego lekarza. Ja na temat swoje Pani doktor naczytałam się w internecie i jestem mega zadowolona. Wykonuje dużo takich zabiegów wiec ma dostarczenie a to jest najważniejsze.
 
Do góry