reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

reklama
Buziaczku na wysuszona skore bardzo dobry jest oilatum(o ktorym chyba pisałas),my uzywamy go od samego poczatku,Amelcia miala wielkie problemy ze skora i kremik bardzo pomogł:tak: po urzyciu ma zawsze taka fajna milusie ciałko:tak:
 
a jak sie nazywa dokladnie oilatum.....? i ile kosztuje? wlasnie jutro musze pojsc do apteki i kupic jej :tak:bo ma taka sucha skorke :-(biedactwo i nie wiem od czego i na busce tez dzis jej cos wyskoczylo czerwonego chyba od tego ze jej przetarlam buske chusteczka na dworze po chrupkach :-:)wściekła/y:
 
Witam wieczorowa pora;)

Wow, nie bylo mnie dwa dni a tu taka lektura...:)
Na wstepie witam Marike i Ankami, dlugo do nas nie zagladalyscie.

Ankami, zycze zdrowka dla Lucji.

Widze ze zostal poruszony temat nocniczkow..wlasnie mialam sie zapytac kiedy jest ten czas na nauke siadania na nocniczku?

Buziaczku, dopiero sie pobraliscie a juz tak zle? Nie zartuj! Napewno to tylko przejsciowe nie porozumienie, zawsze tak jest w malzenstwie;-)
Zanet, mysle ze u Was jest to samo, zawsze musi byc troszke gorzej zeby bylo lepiej:tak: dlatego tez dziewczyny glowy do gory i prosze mi tumyslec optymistycznie!


Dziewczyny tylko nie trzymajcie dzieci za ręce wyciągnięte do góry przy pierwszych próbach chodzenia - to wymusza nieprawidłowe ułożenie stopy, jakoś ją wykoślawia. Najlepiej gdyby dzieci same przy meblach chodziły najpierw bokiem, a potem żeby pchały coś przed sobą. Jeśli mogę się powymądrzać, skoro już tu zajrzałam ;)

Ja trzymam pod paszkami, tak chyba najbezpieczniej- prawda?

Dziewczyny moja Blania ma sucha skorke na szyjce i luszczy jej sie delikatnie ale po kazdej kapieli smaruje ja oliwka ale nadal to ma czym mam smarowac ja by jej sie to nie luszczylo i nie bylo czerwone widac ze to sucha skora :-(

Buziaczku, tak jak agaa pisze, ja rowniez polecalabym dla Blani Oilatum, mozna kupic plyn do kapieli jak i zarowno oliwke badz balsam. Moja kolezanka uzywa dla swojego synka i naprawde jest godny polecenia sprawdza sie. Tu w uk, nie powiem Ci dokladnie gdzie mozna go kupic bo poprostu nie wiem:-( ale sprobuj moze w "Boots" w aptece albo w zwyklym markecie gdzies widzialam ale gdzie...? Ceny niestety nie znam. Ale mysle ze jakos strasznie drogi to chyba nie jest..

Co do pogody, to dzis u nas bylo cieplutko, chcialabym zeby juz tak zostalo, nie wiem doklanie ile bylo stopni, ale mysle ze kolo 20 napewno, mozna bylo chodzic w krutkim rekawie, ja mialam cienka marynarke i sie zgrzalam na spacerku.

W sobote lece do PL na dwa tygodnie z malym, wiec niestety nie bede do Was zagladac, ale jak wroce to odrazu sie odezwe.

Teraz zmykam juz spac..dobranoc
 
Oilatum junior cream- ja kupuje w butelce z aplikatorem 350ml kosztuje ok7-8 funtów tak wychodzi najtaniej...a i mozna kupic go w sklepie np w boots lub superdrug Smaruje cale cialko tym kremem i jest bardzo wydajny.
mojej tez czasem cos wyskoczy na buzce,przemywam jej wtedy czescej przegotowana woda...a teraz od niedawna ciagle duźda sobie prawa raczke,tak ja slini ze az ma czerwone drobne takie suche krosteczki na niej:dry:
Uciekam stadbo maz krzywo na mie patrzy ze tu siedze....nie lubi jak siedze tu....zmykam....dobranoc
ps.u nas tez dzis piekna pogoda:-),spedzilismy dzis okolo 3 godz na spacerku tez bym chciala zeby juz tak zostało:tak::-)
 
Ale tu tłoczno! ;-):-D Założycie zamknięty i też będziecie tak milczeć? ;-):-p czy może już się przeniosłyście?

Niusia, pod paszkami można przytrzymywać, ale najlepiej jak dziecko samo się uczy utrzymywania równowagi, czyli np. chodzi przy meblach.
Tak samo ważne jest, w jaki sposób dziecko się podnosi do stania, jak siedzi etc. Jestem w tym nieco obcykana, bo dość długo chodziłam z Łucją na rehabilitację :ninja2:
 
Witam wszystkie Dziewczyny!

Cieszę się, że zawitała część "starej" ekipy.
Ankami ma nadzieję,że serduszko Łucji szybko się naprawi i cała ta wada będzie dla Was tylko wspomnieniem.

Buziaczku mój Krzyś ma suchą skórę na policzkach, lekarz stwierdził, że teraz większość dzieci ma jakąś alergię ale na razie nie robiłam mu badań . Smaruję mu buźkę kremem Emolium - wspominała o nim Ankami - po każdym myciu i pomaga. A jak nie mam emolium to bepanthen ( tylko krem a nie maść).
Co do basenu to chodzimy odkąd Krzyś miał 4,5 miesiąca. On to bardzo lubi Tata też przepada za zajęciami. Generalnie na pierwszych zajęciach jest takie oswajanie się z wodą, powolne ruchy delikatne polewanie buzi najpierw wodą z ręki potem konewką i.t.p.
Zajęcia polegają głównie na zabawie, pływającymi zabawkami, piłkami, w użyciu są też piankowe makarony. Dziecko jest cały czas trzymane przez rodzica, także podczas nurkowania które trwa nie dłużej niż 3-4 sekundy. Maluchy uczą się trzymać brzegu basenu i wdrapypać na niego.
Chodzimy raz w tygodniu na 30 minut.

Niusia my korzystamy z nocnika od 2 tygodni. Sadzamy Krzysia zaraz po tym jak się obudzi razno i po drzemkach w ciągu dnia. Prawie zawsze robi wtedy siusiu. Tylko niestety trzeba takiego szkraba od razy jaki tylko otworzy oczy wyjąć z łóżeczka rozebrać od pasa w dół i posadzić na tronie bo jak damy mu trochę czasu na zabawę po obudzeniu jakieś przytulania i te sprawy to pewne że potem nic nie zrobi w nocnik tylko wcześniej w pieluchę. Kupki jeszcze nie zrobił do nocniczka. Jak tylko przyuważe stękanie i go usadzę to przestaje cwaniak. Kończy oczywiście zaraz po założeniu pieluchy.:-D
 
Buziaczku mój Krzyś ma suchą skórę na policzkach, lekarz stwierdził, że teraz większość dzieci ma jakąś alergię ale na razie nie robiłam mu badań . Smaruję mu buźkę kremem Emolium - wspominała o nim Ankami - po każdym myciu i pomaga. A jak nie mam emolium to bepanthen ( tylko krem a nie maść).
Co do basenu to chodzimy odkąd Krzyś miał 4,5 miesiąca. On to bardzo lubi Tata też przepada za zajęciami. Generalnie na pierwszych zajęciach jest takie oswajanie się z wodą, powolne ruchy delikatne polewanie buzi najpierw wodą z ręki potem konewką i.t.p.
Zajęcia polegają głównie na zabawie, pływającymi zabawkami, piłkami, w użyciu są też piankowe makarony. Dziecko jest cały czas trzymane przez rodzica, także podczas nurkowania które trwa nie dłużej niż 3-4 sekundy. Maluchy uczą się trzymać brzegu basenu i wdrapypać na niego.
Chodzimy raz w tygodniu na 30 minut.
Witaj Kasiulec:tak::blink:
Dziekuje Kasiulec za opisanie lekcji plywania:-)
Ja Blance smaruje buske oliwka , i czasem sudocremem jak pojawi sie jakas czerwona plamka wysuszona:tak: a na codzien na spacerek kremem ochronnym :tak:
a wy czym smarujecie??
Ale tu tłoczno! ;-):-D Założycie zamknięty i też będziecie tak milczeć? ;-):-p czy może już się przeniosłyście?

Tak samo ważne jest, w jaki sposób dziecko się podnosi do stania, jak siedzi etc. Jestem w tym nieco obcykana, bo dość długo chodziłam z Łucją na rehabilitację :ninja2:
Nie nie mamy zamknietego:-p nie zrobilysmy jeszcze nic w tej sprawie :-D:laugh2:
a w jaki sposob powinno sie podnosic bo moja Blania z siedzenia i z raczkownaia sie podnosi do stania:tak: to zle??
Oilatum junior cream- ja kupuje w butelce z aplikatorem 350ml kosztuje ok7-8 funtów tak wychodzi najtaniej...a i mozna kupic go w sklepie np w boots lub superdrug Smaruje cale cialko tym kremem i jest bardzo wydajny.
mojej tez czasem cos wyskoczy na buzce,przemywam jej wtedy czescej przegotowana woda...a teraz od niedawna ciagle duźda sobie prawa raczke,tak ja slini ze az ma czerwone drobne takie suche krosteczki na niej:dry:
Uciekam stadbo maz krzywo na mie patrzy ze tu siedze....nie lubi jak siedze tu....zmykam....dobranoc
ps.u nas tez dzis piekna pogoda:-),spedzilismy dzis okolo 3 godz na spacerku tez bym chciala zeby juz tak zostało:tak::-)
Dziekuje . Poszukam kremiku :tak:
A czego Twoj Maz nie lubi jak tu siedzisz? Moj tez nie lubial kiedys a dzis sie juz przyzwyczail:-D:tak: i siedze jak go nie ma :tak:
Buziaczku, dopiero sie pobraliscie a juz tak zle? Nie zartuj! Napewno to tylko przejsciowe nie porozumienie, zawsze tak jest w malzenstwie;-)


Buziaczku, tak jak agaa pisze, ja rowniez polecalabym dla Blani Oilatum, mozna kupic plyn do kapieli jak i zarowno oliwke badz balsam. Moja kolezanka uzywa dla swojego synka i naprawde jest godny polecenia sprawdza sie. Tu w uk, nie powiem Ci dokladnie gdzie mozna go kupic bo poprostu nie wiem:-( ale sprobuj moze w "Boots" w aptece albo w zwyklym markecie gdzies widzialam ale gdzie...? Ceny niestety nie znam. Ale mysle ze jakos strasznie drogi to chyba nie jest..
Nusia a u Nas to roznie bywalo , przed slubem tez bywalo zle, ale najbardziej sie jakos zwalilo jak Blania zaszlam w ciaze i wydaje mi sie ze moj maz jest zazdrosny o Blanke :dry:faceci to dzieci cale zycie, nie wazne ile maja lat:crazy::sorry2: bo kiedys byl tylko on i jemu poswiecalam cale dnie a dzis jest Blancia i jej wiekoszosc czasu posiwecam , a wieczorami juz padam ze zmeczenia:rofl2: .
Ale trzeba sie jakos dotzrec , przynajmniej probowac prawda ?
nie zawsze jest pieknie , a dorosle zycie malzenskie jest bardzo trudne i wyamaga pracy z dwoch stron prawda ? MOj maz jest bardzo uparty,ciezki z charaktery i ma swoje jakies dziwne zasady malzenskie ktore nie zawsze mi odpowiadaja ....i stad tez spiecia min. , a ja tez mam cos do powiedzenia ''dwa silne charaktery''.......:nerd:


A My z Blancia bylysmy dzis 3,5 godzinki na dworze, Mala wyszalala sie na placu zabaw , na hustawkach, na zjezdzalni i na konikach...nie chciala za bardzo isc protestowala , ale nie plakala, pozdzierala buty, bo tak platala sie wokolo slizgawki :-p:rofl2::laugh2: Tata kupi nowe :tak:a Wy jak tam dzis? Ja troszke zmeczona jestem , rano wstalam na college, mimo ze Blanka sie nie obudzila w nocy ani razu to ja sie pozno polozylam i wstalam o 7 , zaliczylam kolejny egzamin na 23/27point:-)wieksza polowa:tak: a 19/maja - mam ostateczny egzamin z rozmowy o 10 rano juz sie strasnzie boje :szok::szok::szok::-:)-:)-(
 
Buziaczku, na suche plamy na twarzy to sudocrem nie jest najlepszym rozwiązaniem - on zawiera cynk, który dodatkowo wysusza. Oliwka na twarz też nie za bardzo, może właśnie od niej Blania ma problemy z cerą?
A jeśli chodzi o wstawanie to z pozycji czworacznej jest jak najbardziej ok, jeśli z czworaków dziecko przechodzi do klęku "rycerskiego", czyli wystawia najpierw jedną nogę i unosząc się dołącza drugą. Przez dłuższy czas Łucja wstawała tak, że podciągała się przy czymś, np. łapiąc za krawędź łóżka i podnosiła ciało prostując obie nogi na raz, a to jest bardzo nieprawidłowy sposób.
 
reklama
Buziaczku, na suche plamy na twarzy to sudocrem nie jest najlepszym rozwiązaniem - on zawiera cynk, który dodatkowo wysusza. Oliwka na twarz też nie za bardzo, może właśnie od niej Blania ma problemy z cerą?
A jeśli chodzi o wstawanie to z pozycji czworacznej jest jak najbardziej ok, jeśli z czworaków dziecko przechodzi do klęku "rycerskiego", czyli wystawia najpierw jedną nogę i unosząc się dołącza drugą. Przez dłuższy czas Łucja wstawała tak, że podciągała się przy czymś, np. łapiąc za krawędź łóżka i podnosiła ciało prostując obie nogi na raz, a to jest bardzo nieprawidłowy sposób.


sudocremiku uzywam tylko na plamke jakas pomaga nam bo znika w dwa dni ,ale nie chodzi ciagle tym wysmarowana tylko posmaruje raz albo dwa razy:sorry2: od oliwki nie ma nic, tylko od chusteczek , bo wytarlam jej buske na dworzee i zaponialam posmarowac znow kremikiem i wiaterek owial jej osliniona i wytarta buske :sorry2: a musialam wytrzec bo jadla flipsy i skleila jej sie cala buzka:-pa cialko ma chyba od mydla takie :nerd::dry: bede ja kapac teraz tylko w plynach do kapieli:happy:

ok spadam ogladac you can dance - uwielbiam to :rofl2:
 
Do góry