reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Koło 13 na świat przyszła Laura. O 12 dostałam oksytocynę, pojawiły się skurcze, ale małej zaczęło tętno spadać dosyć mocno. Nagle położne zaczęły biegać wokół mnie, przyszła lekarka i błyskawiczna decyzja: CC :errr::errr::errr:.
Okazało się, że malutka miała owiniętą pępowinę wokół szyi i to dwukrotnie.
Na szczęście wszystko jest ok. Malutka zdrowa, ale waga 2400g i 52 cm. Oddycha sama.
O 20 mają mnie pionizować i zawieźć na wózku do malutkiej. Nie wiem jak dam radę :frown:. Boli...
Ogromne gratuluje ! Szybkiego powrotu do zdrowia i duzo zdrowka dla Laury super ze wszystko skończyło się dobrze(mimo cc)

Pumelova rewelacyjna wiadomość- gratuluje wyjscia i tego że juz jest lepiej i poprawy humoru! No i tych super prezentów- maz się spisal na 6;)

Karuzela gratuluje powrotu do domu-teraz juz powinno być tylko lepiej!

Co do prezentów po porodzie to po pierwszym nic nie dostalam, zobaczymy teraz. Ale wiem ze w rodzinie niektóre kobiety dostawaly za kazdy porod od meza lub partnera pierscionki.

Tea super waga to teraz odliczamy dni u Ciebie!;)

Alex z terminem wyjazdu to masz racje. Jej problem jesli teraz nie zdazy zobaczyc, z resza mozesz jej wtedy wysłać zdjęcie na pocieszenie a zobaczy jak wróci.
A co do pieskow to kolega jak mu sie corka urodziła to przynosil pieluszki i ciuszki ze szpitala do domu a potem wyprowadzili im psa(on z tych duzych) na spacer i przyniesli w tym czasie dzieko do domu zeby wiedzial ze nie jest wazniejszy od niej.

Chybra zycze aby udalo sie w przyszłym tygodniu!

Jesli ktoras rodzi to trzymam kciuki a jak wlasnie urodzila to gratuluję.
Byl u mnie lekarz-cc na 10 niestety nie chcial zrobic 11. Trudno :(
 
reklama
Ja już wróciłam z zaniesienia zwolnienia i odwiedzin jednego żłobka, pani mnie uświadomiła jak bardzo naiwna byłam myśląc że uda mi się dostać do publicznego na wtedy, co chciałam :p hah będziemy mieć wieczorem dużo do gadania z mężem co do planu działania :D

Ja wagę liczę od momentu początku ciąży, nie od najniższej.
 
Jenny, od bylego meza nic... Teraz moj partner poszedł kupić mi wodę, a wrócił z wodą i balonem. Całą ciążę mówiłam,że chcę balona po porodzie :D Moja bratowa ma piękne trzy złote pierścionki , po jednym za każdego syna. Ja w sumie nic tak nie chcę, najważniejsze było to,co powiedział mi po wszystkim.... Ale ten gest,czy jak u mnie ten balon,czy kwiaty, miło i to myślę powinno być minimum. Biżuterię owszem, chcę , ale to na urodziny już sobie zażyczyłam, bransoletka ze znakami nieskonczonosci i wygrawerowanymi na nich imionami dzieci, powiedziałam mu,że jak ma chęć to i jego imię może być :p


Misia gratulacje !!! Dużo zdrowia i siły dla was :)

Emol ja też tak miałam, co zjadłam,to oddałam, już tak na 2,5 tygodnia przed porodem caaaały czas biegunka.

My dzisiaj mieliśmy ostatnią wizytę opiekunki poporodowej i akurat dziś mamy ból brzucha, płacz i marudzenie.
Jutro muszę skoczyć do lekarza,żeby podjął decyzję co do moich leków na ciśnienie i muszę wspomnieć o antykoncepcji, a na 13:00 ważenie małego, bo niewiadomo czemu od wczoraj spadła mu trochę waga, a tak ładnie przybierał :(
 
Katja właśnie mi przypomniałaś, że ja taki pierścionek też miałam ale za cholercie nie pamiętam co się z nim stało :(

Moją mamę jak była niemowlakiem pilnował piesek Pimpek, nie odchodził ponoć od łóżeczka , co więcej, był problem bo nikomu też do łóżeczka nie pozwalał się zbliżać:) Taki opiekun:)
 
Dziewczyny które już mają większe dzieciaczki - jak jest z sierscia zwierzat? Nie pomyślałam o tym ale już prababcia mówiła mi dziś żebym uważała bo się udusi jak polknie włosa psa i teraz schizuje :///

Aga km jak Ci się rogal zmieścił to szacun:D jedzenia trzeba wziąć dużo to fakt :D

Ola W też nie lubię odwiedzin w szpitalu więc zakazalam sobie, tylko mamy przyszły. Zle się czulam, źle wyglądałam a potem nawet nikt nie chciał przyjść bo nie było malej.
Teściowa to zawsze będzie inny obóz:D w szpitalu to będzie walka żeby usiasc!

Madziazt chyba do 48h ma czas. Właśnie jak zadzwoniłam to powiedziała że już do niej że szpitala dzwonili, nie wiedziałam że to tak działa:D
Powodzenia na wizycie!

Inka jeszcze troszkę kochana;**

Emol ja właśnie wróciłam do domu i zonk- co ja mam zalozyc:/ nic do karmienia nie mam i tak się bujam w jednej na ramiaczkach żeby wygodnie ściągnąć.

Morela hahaha dobre z tym pierscionkiem :D

Abed też sobie zazdroszcze, to ciocia meza. Nie wiem co gdyby nie ona, ciągle ja o coś pytam. Kciuki za wizytę:-)

Alex ja liczę od zajscia, nie od najniższej

Z tym prezentem zeby nie było też nie oczekiwałam:-) nawet mąż wie że nie chce więcej pierscionkow bo mam już 2 i obrączkę i nie mam gdzie nosić ale przywykne;-)

Anita też tak robilismy:-) niestety nasz piesel miał całą noc biegunke więc chyba przeżywa to troche. Chyba się jej boi
10.07 super!!!

Aim u mnie są niepubliczne zlobki w dobrej cenie bo są dofinansowane przez miasto. Myślałam że to większy koszt ale chyba w 1000 się zamknie na miesiąc







Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
aim - już żłobek ogarniasz? [emoji33]
Jestem w szoku, że nastały takie czasy, że ledwo w ciąże się zajdzie, a już trzeba zaklepywac miejsca w żłobkach i przedszkolach..


Anita - to jak z tym cc? 10.07 - tak? Bo pierwsze ci zrobiłam to spojrzałam, która mamy godzinę, bo wystraszylam się, że już teraz chcą ciąć [emoji33]. Dzieciaczki już mają fajne wagi, do tego łożysko jest dojrzale, więc, może i dobrze, że chcą rozwiązać ciążę. Za tydzień będziesz już tulila Maluszki do siebie [emoji4]


Misia - i jak po pionizacji? Jak się dzisiaj czujesz?

Joanna - a u Ciebie jak sytuacja wygląda? Masz już Malutka przy sobie?

Alex - ja też ciągle mobilna [emoji3]. Znajomi się śmieją, że urodze w aucie [emoji1]. Nasluchalam się różnych opowieści o braku rozwagi u ciężarnych, dodatkowo przed moją firmą 2 lata temu wydarzył się tragiczny wypadek z ciężarna, która jechała na porodówke... I to mnie mega trzyma w ryzach.
Nie powiem, jak jedziemy gdzieś razem z mężem, to on prowadzi, ale szczerze mówiąc ja się lepiej czuje za kierownicą niż siedząc na miejscu pasażera [emoji6]


Katja - fiu fiu... Ring że szmaragdem [emoji3]. Szczodry prezent [emoji4]

Inka - ejjj, cóż to za spadek formy? Nie poddawaj się i śmiało ruszaj na spacerek (nawet nie wiesz jak Ci tego lasu zazdroszczę). Igorek jeszcze ma czas, nie ma co go wcześniej wyciągać [emoji6]
 
Kasia upss no to teraz bedziesz myslala co z nim sie wydarzylo. . .
Jest mój ulubiony "ring " heheh :) ale teraz nie nosze, paznokietki sciete na krociotko. No slowem jestem gotowa rodzic. Wygolona , piety obrobione heheh. Nie ma siary moge jechac :)
Ja wlasnie kleje naklejke nad lozeczkiem Liwki Śliwki mojej. Syn u babci, jakoś nie mam na nic weny. Byle do czwartku..
 
U nas żłobki od tego miesiąca podniosły ceny i właśnie koszt to plus minus 1200-1300 na miesiąc, dla mnie to trochę dużo. Wiadomo że jak będzie trzeba to mamy tyle ale dla mnie to cena już trochę zbyt wygórowana.
Aga wolę za wcześnie niż za późno ;) jestem typem z mężem że jak się zorientujemy z dużym wyprzedzeniem to nic się nie stanie natomiast przegapić moment owszem, łatwo ;)
Włosem psa czy kota nie wiem jak by się miało dziecko udusić, bez paranoi spokojnie :)
 
Misia, gratulacje!!! Jaki fajny duży chłopak

Ja też sobie nikogo nie życzę w szpitalu oprócz męża i ew. mojej mamy. To i tak dla mnie będzie wystarczająca kara, że muszę tam tyle siedzieć. Jakby ktoś jeszcze przyszedł to bym chyba nie wytrzymała.. Mąż wie, że nikogo w razie czego ma nie zapraszać/nie wpuszczać.

Ja też jeszcze prowadzę auto, ale tak po okolicy sobie tylko jeżdżę, nigdzie daleko się nie zapuszczam

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Paalinaa mam nadzieję że u mnie aż 2,5 tyg to nie będzie trwało. Czop mi odszedł kilka dni temu. Więc mam nadzieję że do 2 tyg urodzić. Tym bardziej że w sobotę termin mi mija ;)

Ja nadal mobilna, dzisiaj jadę do przychodni która jest ładne kilka km ode mnie ;) tak z 12-15 km, na ktg, a to na zakupy. Ale staram się bliskie odległości to spacerkiem przemierzać.

Co do ubrań to ja mam z 3 topy, jedną koszulę na zamek idealna do karmienia. Ale ubrań aby na spacer wyjść itd to nie bardzo. Kuba mi kupował sukienkę na studniówkę bo spalilam na przodzie w dniu imprezy, ja za niecałą godzinę miałam fryzjera więc nawet nie miałam czasu pojechać. Mnie do fryzjera a on ze spalona sukienka do sklepu gdzie kupowałam i kupił bardzo ladna. Później jak widać na inną okazję została ubrana
1499164359-aaaaaa.jpeg


Sent from my HTC Desire 820G PLUS dual sim using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Do góry