reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

kochana termin mam na 15 lipca, robie rozpiske bo chcemy rozlozyc zakupy na miesiace kwiecien, maj, czerwiec. Ja najchetniej juz bym wszystko kupila ale jakos sie powstrzymuje, sama nie wiem czemu, chyba przez to, ze jestem po poronieniu to jakos tak spokojniej do tych zakupow podchodze...
no i my monitor kupimy, pomimo, ze dzidzius bedzie spac w lozeczku dostawianym do naszego łóżka, to jakos chyba na psychike mi to bedzie lepiej dzialac jak bedziemy miec ten monitor. Chcemy tez oboje pojsc na kurs udzielania pierwszej pomocy.
Ale super sprawa, chyba też już sobie rozpisze żeby właśnie rozłożyć zakupy na kilka miesięcy, żeby na raz nie doznać szoku ile trzeba wydać haha 🙈
Też planuje łóżeczko dostawne chicco.
 
reklama
Też właśnie słyszałam, że najwięcej pomyłek jest na usg prenatalnym, ponieważ tylko na prawdę dobry lekarz od usg może powiedzieć jaka jest płeć i maluch musi być dobrze ustawiony dlatego większość lekarzy nawet nie sprawdza. Podobno na usg połówkowym jak dzidzia się pokaże prawidłowo to nie powinno już dojść do pomyłki dlatego zazwyczaj wtedy jest określana płeć. My się dowiemy 26 lutego i już nie mogę się doczekać :)
ja mam połówkowe 24 lutego wiec tez mam nadzieje. Na prenatalnych zapytalam lekarza a robilam u takiego z certyfikatami, co mysli na temat plci, cos tam pozblizal, popatrzyl, powiedzial, ze obstawiałby chlopca ale mam tego nie brac do serca bo to duzo za wczesnie na okreslenie...
3 tyg temu wpadlam do gabinetu mojej ginki na wizycie i krzycze od progu, ze dzisiaj to juz chyba mi pani doktor powie jaka plec a ona ze dzisiaj to my usg na szyjke i na łozysko robimya nie a dzidziusia hehe. posluchala serduszka i tyle :D
Swoja droga boje sie tych połówkowych, kurde przed [renatalnymi tak panikowalam, ze poplakalam siechwilke przed wizyta z nerwow, mam nadzieje, ze teraz juz tak nie ebdzie.
 
Ale super sprawa, chyba też już sobie rozpisze żeby właśnie rozłożyć zakupy na kilka miesięcy, żeby na raz nie doznać szoku ile trzeba wydać haha 🙈
Też planuje łóżeczko dostawne chicco.
no, jak pierwszy dzidzius to wydatki naprawde spore czekaja... my na łóżeczko zdecydowalismy sie cos takiego, chcielismy jakies wieksze zeby posluzylo na dluzej... z funkcja tapczanika pozniej dla starszego dziecka. Chcielibysmy zeby dzidzius urodzil sie zdrowo i szczesliwie i potem w niedlugim czasie mamy nadzieje zaczac starac sie o drugie.
 

Załączniki

  • 111.jpg
    111.jpg
    65,4 KB · Wyświetleń: 49
  • 2222.jpg
    2222.jpg
    76 KB · Wyświetleń: 47
Kochana, ponoć nie używa się już niczego "na zaś", bo może dziecko będzie miało. Ja też się zdziwiłam, jak poczytałam o pielęgnacji maluchów i nawet nie powinno się smarować oliwką lub balsamem, gdy skóra tego jeszcze nie potrzebuje 😯 Chyba tylko płyn do kąpieli jest potrzebny w takim razie...

Ja już powoli kompletuję wyprawkę, ponieważ niestety nie mogę liczyć na ciuszki i gadżety od innych, bo w moim otoczeniu nie ma maluchów :( Wczoraj zamowiłam szumisia królisia, termoforek mr. B i lekki kocyk 🥰 Całe szczęście, że rodzice nam pomagają i sami chętnie kupują dla dzieciaczka, więc mam już pełną torbę ciuszków... :D
no wlasnie tez czytalam, ze albo oliwka albo plyn do kapieli, jedno z dwoch. Jesli plyn do kapieli to wystarczy, nie trzeba dzidzi pozniej niczym juz smarowac dlatego pomyslalam o tych emiolientach do kapieli i tyle, zero oliwek. Wiesz z ta luszczyca nawet mi pani dermatolog powiedziala, ze jest bardzo duze prawdopodobienstwo i ze trzeba od poczatku uwazac na skore dzidziusia i ja mocno nawilzac jesli beda jakies zmiany łuszczycowe. Ja ostatni wysiew mialam okolo 5 lat temu na twarzy, nie wstawie zdjecia bo nie chcecie tego ogladac ale powiem tyle, ze pozbycie sie tego zajelo mi ponad 6 miesiecy bycia non stop na antybiotykach i specjalnych silnych masciach takze wole dmuchac na zimne...
 
Kochana, ponoć nie używa się już niczego "na zaś", bo może dziecko będzie miało. Ja też się zdziwiłam, jak poczytałam o pielęgnacji maluchów i nawet nie powinno się smarować oliwką lub balsamem, gdy skóra tego jeszcze nie potrzebuje 😯 Chyba tylko płyn do kąpieli jest potrzebny w takim razie...

Ja już powoli kompletuję wyprawkę, ponieważ niestety nie mogę liczyć na ciuszki i gadżety od innych, bo w moim otoczeniu nie ma maluchów :( Wczoraj zamowiłam szumisia królisia, termoforek mr. B i lekki kocyk 🥰 Całe szczęście, że rodzice nam pomagają i sami chętnie kupują dla dzieciaczka, więc mam już pełną torbę ciuszków... :D
gdzie zamawialas kocyk? tez bedziemy chcieli kupic taki lekki. bo o kołderce jakiejs lekkiej to pomysle kolo wrzesnia dopiero :)
 
@wiola0904 też czytałam, że już się odchodzi od takiej mocno kosmetycznej pielęgnacji noworodków. Kąpiel woda + delikatne mydełko o najprostszym składzie ale to bardziej woda zabarwiona mydłem . Jak masz problemy ze skórą możesz kupić i trzymać, ale nie wiem czy używanie od razu emolientu i oliwek ma sens [emoji846] myślę, że można łatwo naruszyć naturalną barierę skóry. Ale to musisz sobie doczytać i zastanowić się . To zawsze Twoja decyzja[emoji846]
 
reklama
@wiola0904 też czytałam, że już się odchodzi od takiej mocno kosmetycznej pielęgnacji noworodków. Kąpiel woda + delikatne mydełko o najprostszym składzie ale to bardziej woda zabarwiona mydłem . Jak masz problemy ze skórą możesz kupić i trzymać, ale nie wiem czy używanie od razu emolientu i oliwek ma sens [emoji846] myślę, że można łatwo naruszyć naturalną barierę skóry. Ale to musisz sobie doczytać i zastanowić się . To zawsze Twoja decyzja[emoji846]
nie nie, to ja nie chcialam i oliwki i emolientu razem. tylko 1 z nich. caly problem z czytaniem na stronach internetowych o noworodkach i ich pielegnacji polega na tym, ze wiekszosc stron ma po prostu swoich sponsorow, ktorych reklamuje. i niemalze na kazdej stronie chwala kosmetyki danej firmy. narazie mam jeszcze czas zeby o tym pomyslec :) takze to tylko tak na spokojnie do tego podeszlam. mysle, ze 1 plyn nie zaszkodzi miec :) a co do samej kapieli, to ile poloznych tyle zalecen :) i ile ludzi tyle opinii. kiedys kapalo sie dzidzie codziennie, teraz zalecaja raz na 2-3 dni, w Uk wiele poloznych radzi w ogole tylko raz w tygodniu wiec kazdy musi wybrac opcje, ktora uwaza dla swojego dziecka za najlepsza :) ja np w szpitalu chce powiedziec zeby nie myli dzieciatka w ogole, tyko je delikatnie wytarli i nic wiecej niech nie robia :)
 
Do góry