reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hej, dziewczyny czy któraś z Was miała tak, że dziecko było większe jak na dany tydzień ciąży?
Dziś lekarz się zdziwił, bo przy badaniu wyszło, że mały wcale nie jest taki mały i że troszke wyprzedził wielkościowo 19 tydzień. Niby mam się nie martwić, ale wiecie jak jest, każdy odchyl od normy zasiewa ziarenko niepokoju. Najwyzej urodze byczka, byleby zdrowy był 😁 ale ciekawi mnie jak to z Waszymi maluszkami? Miała któraś z Was tak?
Nic się nie martw, my też jesteśmy tydzień do przodu. Jestem wysoka, mąż też także pewnie dlatego. Jak się urodziłam miałam 60 cm. Wpisali mi w akta czerwonym pisakiem z wykrzyknikiem. Chuda a długa. Jest ok.
 
reklama
Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Jestem w 20 tygodniu z pierwszym, wyczekiwanym od lat dzieckiem i szukam wsparcia kobiet w kwestii pozyskania informacji nt porodu, a przede wszystkim nt lekarza, położnej, szkoły rodzenia. Mam problem obecnie bo mój lekarz - poważany profesor chyba nie do końca wzbudza moje zaufanie, a zaufać komuś trzeba. Ciąża przebiega wzorowo, ale sam Lekarz jest bardzo drogi i to za 10-15 minut z usg badaniem i gadką. Nie czuje się "w opiece". No i komentarze na temat mojej wagi - przytyłam 1kg więcej niż zakłada książka w tym czasie i wprowadza mnie w stres z tego powodu prawiąc komentarze. Ponadto z internetu wykasowano komentarze na jego temat z ostatnich 4 lat które wcześniej czytałam. Czy któraś z Was zmieniała lekarza? Kto Was prowadzi godny polecenia w Poznaniu?

Hej :)

Ja zmieniałam lekarza jakiś miesiąc temu. Poprzedni niby super a jednak nie spełniał moich oczekiwań. My fakt faktem nie płacimy dużo -170zl- ale było mi mało. Obecny lekarz wzbudza zaufanie i wszystkie podpunkty oczekiwań [emoji23]
Jeśli coś Ci jest nie na rękę to zmień lekarza. Po co masz cała ciąże się denerwować?
 
Hej :)

Ja zmieniałam lekarza jakiś miesiąc temu. Poprzedni niby super a jednak nie spełniał moich oczekiwań. My fakt faktem nie płacimy dużo -170zl- ale było mi mało. Obecny lekarz wzbudza zaufanie i wszystkie podpunkty oczekiwań [emoji23]
Jeśli coś Ci jest nie na rękę to zmień lekarza. Po co masz cała ciąże się denerwować?
Waham Się ponieważ nie wiem gdzie rodzic, rozważam 2 szpitale. Na Polnej gdzie podpowiada rozsądek, bo najlepiej wyposażony no i św Rodziny gdzie mają dobre opinie.. Mój lekarz jest z Polnej. Obawiam się że jak zmienię go to trafię na niego nie daj Boże w trakcie porodu. Czy wy wybrałyście taki szpital gdzie wasz lekarz prowadzący pracuje? Czy planujecie poród z tym lekarzem? Jeśli tak- czy za obecność lekarza się nadal płaci?
 
Waham Się ponieważ nie wiem gdzie rodzic, rozważam 2 szpitale. Na Polnej gdzie podpowiada rozsądek, bo najlepiej wyposażony no i św Rodziny gdzie mają dobre opinie.. Mój lekarz jest z Polnej. Obawiam się że jak zmienię go to trafię na niego nie daj Boże w trakcie porodu. Czy wy wybrałyście taki szpital gdzie wasz lekarz prowadzący pracuje? Czy planujecie poród z tym lekarzem? Jeśli tak- czy za obecność lekarza się nadal płaci?

Musisz usiąść i sobie to przemyśleć . Ja zbytnio wyboru nie mam wiec rodzę tam gdzie mam znajomosci 🤷🏻‍♂️

Lekarza obowiązkiem jest być przy porodzie nie trzeba nic płacić . Ile płacisz za wizytę?
 
@Hania będzie mamą zmień jeśli jesteś niezadowolona. Ja osobiście nie zmieniałam, ale spotkałam w kolejce babkę która do 7 miesiąca chodziła do prywatnego, które nie potrafił jej hemoglobiny podnieść. Zmieniła na nowego i zadowolona.
Nie wypowiem się odnośnie szpitala, bo szczerze moim kryterium w wyborze szpitala nie będzie "gdzie pracuje mój lekarz" tylko raczej będę rozglądać się za położną :) Bo lekarz jest potrzebny w nagłych przypadkach, a umówmy się, że największą robotę i pracę robi raczej położna w trakcie porodu
 
Hania będzie mamą - nie jestem z Poznania, ale dużo znajomych urodziło na Polnej. Szpital jak każdy inny, bez szału wielkiego. To zależy od porodu, a jak będzie "ciężki" to nawet na Polnej i lekarz z 400zl Ci nie pomoże. Dziewczyny też miały wielkie nadzieje do tego miejsca, a później wręcz odradzały. Inna sprawa gdy wiesz, że z maluszkiem coś sie dzieje wtedy Polna jest dobrym rozwiązaniem. Maja mnóstwo sprzętu i dziecko ma najlepszą opiekę. Jeżeli lekarzowi nie ufasz, zmień go. A jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i z dzieckiem ok nie wybieraj Polnej, żeby go nie spotkać. Tak jak wyżej dziewczyny pisały, położne przede wszystkim, ale jeżeli ta sytuacja Cie stresuje lepiej tego uniknąć.
 
Ja zmieniałam lekarza, też podobna sytuacja, lekarz na papierku idealny, rzeczywistość zweryfikowała podejście, co najmniej nieprofesjonalne. Teraz jestem bardzo zadowolona, a tak jak dziewczyny wspomniały- lekarz ma prowadzić ciąże do czasu rozwiązania, przy rozwiązaniu najważniejsza robotę robi położna, jeżeli jest wszystko ok, po za tym- nawet jeżeli byś trafiła na niego przy porodzie to co w najgorszym przypadku może zrobić? Zgromić wzrokiem? Ja bym się nie przejmowała, masz jeszcze co najmniej 5-6 wizyt do rozwiązania, szkoda żebyś za każdym razem miała się stresować ;)
 
reklama
Hania będzie mamą - nie jestem z Poznania, ale dużo znajomych urodziło na Polnej. Szpital jak każdy inny, bez szału wielkiego. To zależy od porodu, a jak będzie "ciężki" to nawet na Polnej i lekarz z 400zl Ci nie pomoże. Dziewczyny też miały wielkie nadzieje do tego miejsca, a później wręcz odradzały. Inna sprawa gdy wiesz, że z maluszkiem coś sie dzieje wtedy Polna jest dobrym rozwiązaniem. Maja mnóstwo sprzętu i dziecko ma najlepszą opiekę. Jeżeli lekarzowi nie ufasz, zmień go. A jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i z dzieckiem ok nie wybieraj Polnej, żeby go nie spotkać. Tak jak wyżej dziewczyny pisały, położne przede wszystkim, ale jeżeli ta sytuacja Cie stresuje lepiej tego uniknąć.
Fajnie dziewczyny, że jesteście. Już podjęłam decyzję że go zmienię. Dzięki za wsparcie. Mam pytanie w takim razie jak znaleźć dobra położna? Zbliża mi się termin już wyboru położnej. Czy korzystacie ze środowiskowej czy może prywatnie? Gdzie szukać?
 
Do góry