reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A te inne mleka mają wapń? Bo chyba ważne jest żeby nie stracić wapnia z organizmu a w mleku jest go całkiem sporo... Bierzecie to pod uwagę przy ustalaniu Waszej diety?
 
reklama
Heyy kurcze to ja o moim młodziaki nie będę gsdac bo zapeszę a po 2 wszystkie mi będziecie zdroscic wiec z usypianiem nie ma problemu o kolo 19 a 20 sie kąpiemy potem cycusiu i spanie czasami do 24 czasami 1 różnie to bywa oczywiscie 2-3 czasem 4 pobudki w dzien co 2-3h karmienie ale nie zawsze spi zdaza sie 1-5 bawi się swoimi rączkami ostatnio pielucha do buzi i tak mietoli pod czujnym okiem. Waga u nas 6300 i 63cm w 11tydz
Mi mlody odrzucil butelkę tylko cycusiu sie liczy
 
Ciekawe jak u mnie będzie z butelką jak trzeba będzie użyć. Na razie nie próbujemy bo nie widzę takiej potrzeby. Ale jak będę chciała Młodego zostawić samego z tatą to ciekawe co wtedy. Mam nadzieję że jakoś przetrwają 😅
 
U nas zasypianie jest przy cycku, a mały śpi z nami to już go nie przekładamy i się nie budzi, zje koło 21 i śpi do 3 później do 6, i taka pobudka całkiem jest +/- 8.
W dzień ma jedną drzemke koło 10/11 i wtedy też ma taki głębszy sen koło 50 min ...czasami usypiam go na piersi tak jak na noc.. A czasami lulanie, noszenie. Koło 13 następna drEmka i koło 15 taka dłuższą troszkę.
Jak jest bardzo zmęczony i płaczę to tylko noszenie i śpiewanie. Wózek jest be.. Wcześniej spał w wózku tylko nie mógł stać trzeba było dupke wozić... Oduczylam go bo nic sobie zrobić nie mogłam 🙈 a jestem z nim cały dzień sama...maz długo pracuje, a babcia 80 lat to go nawet nie dotyka bo się boi 🤣🤣Wczoraj miałam 5 podejść by obiad skończyć bo się ciągle wybudzał 😱
I strasznie nie lubi spać na parterze.. No kosmos jak jesteśmy dłużej na dole i wrócimy do siebie na górę to jest radocha... A jak widzi że znowu schodzimy po schodach to jest eeee łeee 🙈🙈🙈

Moja w dzień śpi może raz i to nie długo wiec prawie nic zrobić się nie da ..
 
To Wy chodzicie wszyscy spać o 21:00? Dobrze rozumiem?

Ja nie mogę chodzić spać tak wcześnie. Całe życie byłam nocnym Markiem no i po prostu nie mogę. Siedzę z Małym do 21:00 a potem chcę wyjść i nieraz się udaje i on już sam śpi w swojej dostawce. A jak się nie udaje to go biorę do salonu. Trochę mam wyrzuty sumienia że tak robię ale nie potrafię się tak poświęcić tym bardziej że ja go zaczynam usypiać 19:00-20:00 to bym musiała już o 19:00 latać w piżamie 🙈 mam po prostu nadzieję że on sam z czasem się przestawi i zacznie usypiać wcześniej albo chociaż o tej 21:00 będzie go już można zostawić.

Nie. Chce żeby mała szybciej spała żeby mieć czas dla siebie. Zjeść ogarnąć się odetchnąć psychicznie trochę
 
Na tydzień odstawiłam nabiał haha 😅 dłużej nie wytrzymałam... Ja na razie będę jadła wszystko nadal, jak zobaczę że po 3. miesięcu się sytuacja nie poprawia to wtedy będę myśleć co dalej.
Ja właśnie dziś dostałam „polecenie” od pediatry odstawić nabiał. 😔 Na 5-6 tygodni.
Wcześniej już próbowałam przez 2 tygodni, zamieniłam jogurty na produkty Vege (na bazie mleka kokosowego lub sojowego), ogromnej różnicy w sprawach brzuszkowych nie zauważyłam, a w międzyczasie synek dostał zaczerwienienia na szyi 😔 wróciłam z powrotem do swojej zwykłej diety na wszelki przypadek, i nie wiem czy to zbieżność...

Okazało się, że to atopowe zapalenie skóry, co może być reakcją alergiczną 😔 mamy skierowanie do alergologa. Uważam, że to też przejściowe jak wiele innych rzeczy u niemowląt, ale odstawiam nabiał teraz na dłużej. Niestety ma on efekt kumulacyjny w organizmie, trzeba czekać około 6 tygodni na jakiś wynik. No cóż... oby to pomogło
 
Mòwisz dobre to mleko? Bo mi bardzo brakuje, a w sumie o zadnym zamienniku nie pomyślalam
Tak, sojowe jest naprawdę spoko 👌🏻 I owsiane.
Kokosowe jest za „mocne” dla mnie, ale jogurt /deser jadłam na bazie tego mleka.
Ważna rzecz: jakie ciastka można jeść?
Oreo! 🙂
One nie zawierają mleka krowiego ;-)
 
reklama
Ja właśnie dziś dostałam „polecenie” od pediatry odstawić nabiał. 😔 Na 5-6 tygodni.
Wcześniej już próbowałam przez 2 tygodni, zamieniłam jogurty na produkty Vege (na bazie mleka kokosowego lub sojowego), ogromnej różnicy w sprawach brzuszkowych nie zauważyłam, a w międzyczasie synek dostał zaczerwienienia na szyi 😔 wróciłam z powrotem do swojej zwykłej diety na wszelki przypadek, i nie wiem czy to zbieżność...

Okazało się, że to atopowe zapalenie skóry, co może być reakcją alergiczną 😔 mamy skierowanie do alergologa. Uważam, że to też przejściowe jak wiele innych rzeczy u niemowląt, ale odstawiam nabiał teraz na dłużej. Niestety ma on efekt kumulacyjny w organizmie, trzeba czekać około 6 tygodni na jakiś wynik. No cóż... oby to pomogło
Powodzenia! U nas wysypki żadnej nie ma dlatego wychodzę z założenia że te problemy z brzuszkiem to nie reakcje alergiczne ale kto wie.
 
Do góry