reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

ja mam mega mętlik w głowie, bo ja zawsze chciałam mieć jedno dziecko, wychuchane, wygłaskane, najwazniejsze na swiecie, bo miałam rodzeństwo i zawsze sie czułam pomijana, niesprawiedliwie traktowana, wykorzystywana przez starszych cwaniaków :) i ogólnie rodzice oczywiscie nie maja dla późniejszych dzieci tyle czasu co dla pierwszego i to dla mnie jest ogromną barierą, ze ja zaniedbam w jakis sposób, ale z drugiej strony dobrze miec rodzenstwo, bo samemu na swiecie nie jest wesoło, ech... ja po cesarce, wiec najwczesniej w lipcu/sierpniu moglibysmy sie starac o nastepne, ale po poł roku z maluchem maz narzeka ze nie wie czy fizycznie sił mu starczy, wiec opór chyba u nas obojga

dokladnie myśle podobnie ze nie będę miała tyle czasu dla małej itp ale głównie chodzi o to ze nie wiem czy sobie poradzę i czy będę potrafiła to ogarnąć bo jestem sama, moj jeździ ciężarówka i jest tylko na weekendy :( wiadomo szuka czegos na miejscu w tym zawodzie ale w obecnej sytuacji ciężko znaleść :(
Tez jestem po cesarce, z tego co wiem to przeważnie można zacząć się starać jak bobas ma ok 9 mies. Oczywiście decyzje musi podjąć lekarz, dać zielone swiatlo i u każdego może to być inny czas.

ale Np moja koleżanka po cc miała straszne bóle brzucha,ze aż wymiotowała. lekarz który prowadził ciąże powiedział ze jest wszystko ok i może to od tabletek itp. dał jej zgodę na starania o następne dziecko za jakiś tam czas( nie pamietam)
Na szczęście coś ja skusiło żeby iść do innego i okazało się ze coś się zle zrosło i przy okresie krew cofa jej się do brzucha 😱 miała iść sprawdzić czy cofa się ona jakimś kanalikiem czy zostaje w brzuchu. Tak czy inaczej prawdopodobnie czeka ja operacja jak cc żeby wszystko rozciąć i zszyć na nowo.
gdyby zaszła w ciąże od razu dostałaby krwotoku i nawet umarła 😱 okropne !
 
reklama
Ale słodki plecaczek :)

Co do drugiego dziecka to my chcemy jeszcze zaczekać ze staraniami aż Mały skończy rok ale i tak nawet jakbym chciała zacząć się starać już teraz to myślę że jeszcze nie mogłabym zajść w ciążę bo okresu nadal brak 🤷🏼‍♀️ chociaż wiem że czasem bez okresu też jest owulacja ale to chyba rzadkość.

Mi się wydaje ze jest owulacja pomimo braku okresu. Ale nie wiem nigdy nie pytałam lekarza
 
Ale słodki plecaczek :)

Co do drugiego dziecka to my chcemy jeszcze zaczekać ze staraniami aż Mały skończy rok ale i tak nawet jakbym chciała zacząć się starać już teraz to myślę że jeszcze nie mogłabym zajść w ciążę bo okresu nadal brak 🤷🏼‍♀️ chociaż wiem że czasem bez okresu też jest owulacja ale to chyba rzadkość.
U mnie też brak okresu, byłam ostatnio na wizycie, gin mówił że śladu owulacji też nie ma, blizna po cc ok, mam w kwietniu zrobić badania i jak będzie ok to da zielone światło😁
 
ja mam mega mętlik w głowie, bo ja zawsze chciałam mieć jedno dziecko, wychuchane, wygłaskane, najwazniejsze na swiecie, bo miałam rodzeństwo i zawsze sie czułam pomijana, niesprawiedliwie traktowana, wykorzystywana przez starszych cwaniaków :) i ogólnie rodzice oczywiscie nie maja dla późniejszych dzieci tyle czasu co dla pierwszego i to dla mnie jest ogromną barierą, ze ja zaniedbam w jakis sposób, ale z drugiej strony dobrze miec rodzenstwo, bo samemu na swiecie nie jest wesoło, ech... ja po cesarce, wiec najwczesniej w lipcu/sierpniu moglibysmy sie starac o nastepne, ale po poł roku z maluchem maz narzeka ze nie wie czy fizycznie sił mu starczy, wiec opór chyba u nas obojga
Też się tego boję, tylko pragnienie tego aby Kostek miał rodzeństwo pokonało wszystkie ewentualne znaki zapytania, niedogodności itp. 😉
 
To musisz sobie zrobić dłuższą przerwę. U mnie jest 10 lat różnicy 🙃 i powiem Ci że każdy mój syn ma mnie na 100%. Starszy teraz ma inne potrzeby i sama się muszę o jego uwagę prosić 😉 do tego dużo pomaga i chętnie się bratem zajmuje i już mi opowiada, jak to go będzie wszystkiego uczył 🥰 więc oprócz zniwelowania tego strachu o brak czasu, są też inne plusy dużej różnicy wieku🙂
Świetnie 😊😊
M.in dlatego warto mieć rodzeństwo☺
Ja bym chętnie poczekała nawet i 3 lata, ale jestem za stara, chce się wyrobić przed 40 z drugim Maluchem, a z naszym szczęściem to może nam to trochę zająć 😆
 
To musisz sobie zrobić dłuższą przerwę. U mnie jest 10 lat różnicy 🙃 i powiem Ci że każdy mój syn ma mnie na 100%. Starszy teraz ma inne potrzeby i sama się muszę o jego uwagę prosić 😉 do tego dużo pomaga i chętnie się bratem zajmuje i już mi opowiada, jak to go będzie wszystkiego uczył 🥰 więc oprócz zniwelowania tego strachu o brak czasu, są też inne plusy dużej różnicy wieku🙂
tylko, ze już mam 37 lat na karku więc ciężko planować dziecko przed 50 tką :)
 
Wczoraj skończyliśmy 8 miesięcy 🥳

Wychodzą nam w tym momencie górne jedynki. Jak u Was z ząbkami?
Chodzimy także na zajęcia na basen, nurkujemy 😁 i na różne zajęcia typu Rozwijaki / Sensorki, umuzykalniające. Bardzo nam się podobają 🙂
Miruś ma dużo kontaktu z innymi bobaskami 🙂
Dietę rozszerzamy też 💪 Najbardziej smakują różne kaszki. Albo sama kaszka albo z musem owocowym. Z warzyw lubi dynię. Do rączki też podajemy kawałki.
W ostatnim tygodniu Miruś zaczął przygotowywać się do raczkowania 💪 wszędzie szuka przeszkody, wchodzi na nie i ciągle podnosi pupę i podciąga kolana, huśta się w przód i w tył. Biedny nasz robot odkurzacz, Mirek atakuje go cały czas 😁😁😁

P.S. Dołączam rzut z ekranu zamiast zdjęcia (ciągle mi pisze, że za duży rozmiar...)

Koniecznie dajcie znać, co u Was słychać 😍 pozdrawiam cieplutko
 

Załączniki

  • 664FCD53-BAC9-42B9-9D61-D48E3B5889CE.png
    664FCD53-BAC9-42B9-9D61-D48E3B5889CE.png
    245,4 KB · Wyświetleń: 72
reklama
Wczoraj skończyliśmy 8 miesięcy 🥳

Wychodzą nam w tym momencie górne jedynki. Jak u Was z ząbkami?
Chodzimy także na zajęcia na basen, nurkujemy 😁 i na różne zajęcia typu Rozwijaki / Sensorki, umuzykalniające. Bardzo nam się podobają 🙂
Miruś ma dużo kontaktu z innymi bobaskami 🙂
Dietę rozszerzamy też 💪 Najbardziej smakują różne kaszki. Albo sama kaszka albo z musem owocowym. Z warzyw lubi dynię. Do rączki też podajemy kawałki.
W ostatnim tygodniu Miruś zaczął przygotowywać się do raczkowania 💪 wszędzie szuka przeszkody, wchodzi na nie i ciągle podnosi pupę i podciąga kolana, huśta się w przód i w tył. Biedny nasz robot odkurzacz, Mirek atakuje go cały czas 😁😁😁

P.S. Dołączam rzut z ekranu zamiast zdjęcia (ciągle mi pisze, że za duży rozmiar...)

Koniecznie dajcie znać, co u Was słychać 😍 pozdrawiam cieplutko

Hej! U nas co do diety pojawił się bunt. Czasem coś smakuje innego dnia nie chce. Ale nie zmuszam. Jak nie chce np kaszki z owocem a
Owoc je to jego daje i już. Na spokojnie. Do reki tez daje kawałki. Tydzień temu 7 miesięcy Zosia skończyła. Zębów jeszcze nie mamy wogole a raczkować już zaczęła. Czasem się podciąga a czasem idzie na kolankach i tez szykuje się do siadu bo robi szpagaty 😂
 

Załączniki

  • 92D56F48-B3AB-4366-BAEC-511FE21A271A.jpeg
    92D56F48-B3AB-4366-BAEC-511FE21A271A.jpeg
    258,2 KB · Wyświetleń: 74
Do góry