reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Wszystkie badania prenatalne powinny być refundowane. Pappa ogólnie dla mnie to statystyka, więc ją mogliby odpuścić, ale USG pierwszego trymestru, połówkowe i Nifty powinny być dostępne dla każdego.
Zgadzam się,że cena jest strasznie wysoka i jak na nasze realia dla wielu osób to cena zaporowa, zwłaszcza,że badanie robi się w zasadzie na początku ciąży,więc nawet nie ma czasu odłożyć pieniędzy.
W 100% się zgadzam że powinny być refundowane, ale niestety w nfz jest za mało kasy a po drugie dla części społeczeństwa robienie tych badań to wymysły :( na pewno za mało się też o nich mówi i nie każda kobieta ma świadomość że warto je robić.
 
reklama
Klimat spoleczno-polityczny nie sprzyja, zdecydowanie. Wielu uważa, że jakiekolwiek badania w okresie prenatalnym kobiety robią, by mieć usprawiedliwienie dla dokonania aborcji.

w każdym razie moje osobiste doświadczenie jest takie, jak wskazałam powyżej. Od pozyskania pozytywnych wyników USG + wolne DNA jestem znacznie spokojniejsza i w końcu cieszę się ciążą&oczekiwaniem.
 
W 100% się zgadzam że powinny być refundowane, ale niestety w nfz jest za mało kasy a po drugie dla części społeczeństwa robienie tych badań to wymysły :( na pewno za mało się też o nich mówi i nie każda kobieta ma świadomość że warto je robić.
Gdyby były refundowane to i świadomość byłaby większa, a może bardziej na zasadzie kolejne badanie do zrobienia i tyle.
Klimat spoleczno-polityczny nie sprzyja, zdecydowanie. Wielu uważa, że jakiekolwiek badania w okresie prenatalnym kobiety robią, by mieć usprawiedliwienie dla dokonania aborcji.

w każdym razie moje osobiste doświadczenie jest takie, jak wskazałam powyżej. Od pozyskania pozytywnych wyników USG + wolne DNA jestem znacznie spokojniejsza i w końcu cieszę się ciążą&oczekiwaniem.
Jeżeli ktoś będzie chciał dokonać aborcji ot tak to nie będzie potrzebował usprawiedliwienia. A jeśli ktoś wie,że nie będzie w stanie wychować chorego dziecka to tym bardziej powinien zrobić badania. Tak samo w drugą stronę, jeśli zdecyduje się urodzić to dobrze jest wiedzieć na co trzeba się przygotować.
 
Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać, jestem w 11tc, termin na 28.07. To moja druga ciąża. Jak z pierwszą nie było żadnych problemów tak w tej od 5tc mam krwiaka. Mam się oszczędzać, biorę duphaston. Krwiak na szczęście nie rośnie nawet trochę maleje. W poniedziałek mama kontrolę więc zobaczymy. A za 2 tygodnie prenatalne.
 
Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać, jestem w 11tc, termin na 28.07. To moja druga ciąża. Jak z pierwszą nie było żadnych problemów tak w tej od 5tc mam krwiaka. Mam się oszczędzać, biorę duphaston. Krwiak na szczęście nie rośnie nawet trochę maleje. W poniedziałek mama kontrolę więc zobaczymy. A za 2 tygodnie prenatalne.


Cześć 👋 witamy 😊
 
Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać, jestem w 11tc, termin na 28.07. To moja druga ciąża. Jak z pierwszą nie było żadnych problemów tak w tej od 5tc mam krwiaka. Mam się oszczędzać, biorę duphaston. Krwiak na szczęście nie rośnie nawet trochę maleje. W poniedziałek mama kontrolę więc zobaczymy. A za 2 tygodnie prenatalne.
Hej, witaj w gronie lipcówek 🤗
 
Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać, jestem w 11tc, termin na 28.07. To moja druga ciąża. Jak z pierwszą nie było żadnych problemów tak w tej od 5tc mam krwiaka. Mam się oszczędzać, biorę duphaston. Krwiak na szczęście nie rośnie nawet trochę maleje. W poniedziałek mama kontrolę więc zobaczymy. A za 2 tygodnie prenatalne.
Witam. U mnie podobnie termin mam na 22.07.21 obecnie 11+7 i również moja druga ciąża. W pierwszej na początku ok później zatrucie ciążowe.... A teraz też okazało się trzy tygodnie temu że jest krwiak. Oszczędzam się również i również w poniedziałek mam wizytę [emoji846] będę miała usg genetyczne... mam nadzieje ze wszystko będzie ok . Trzymam za Ciebie kciuki i daj znać w poniedziałek [emoji846]
 
Byłam ostatnio na wizycie kontrolnej i zaskoczyło mnie to, że mój gin preferuje w 14 tygodniu USG dopochwowe. Niby normalnie, ale jakoś tak nastawiłam się, że już przez brzuch będziemy się podglądać 🙂 Zapytałam też o płeć co umknęło mi na prenatalnych, ale nasza mysza była tak ruchliwa, że nie dała sobie zrobić ladnego zdjęcia a co dopiero zobaczyć co ma między nóżkami 😃 Fikała jak koziołek, ale dobrze, że wszystko w porządku. Czekam teraz na kolejną wizytę i połówkowe, żeby potwierdzić swoje przypuszczenia co do płci 🙂

Witam wszystkie nowe lipcowe mamusie 🙂
 
Dziewczyny czy może którejś z was wyszła już niestety cukrzyca ciążowa na tak wczesnym etapie? Ja obecnie 12tc, jestem już po krzywej cukrowej i po obciążeniu wyniki idealne, ale na czczo znowu ok 100... Mam już skierowanie do diabetologa [emoji45]
Witam. U mnie cukrzyca od listopada. Jestem w 14 tc. Trzymam dietę i jest ok.
 
reklama
Do góry