reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Dlatego zawsze patrzy się jeszcze na czynniki krzepnięcia itp. ja biorę małą dawkę acardu sama dla siebie i mam nadzieję, że maleństwu wystarczy...narazie czuję się jak ***** 🤦 i mam nadzieję, że to oznacza , że rośnie 🙈 jakoś nie potrafię się cieszyć tą ciążą 🤷 cały czas mam z tyłu głowy, że serduszko bije ale może się zatrzymać. Jak wymiotuję, to myślę "może tam jesteś" i koniec 😞
Dziękuję, że to napisałaś. Ja po 2 stratach, w których serduszko biło zbyt wolno również nie potrafię się cieszyć. Cały czas we mnie siedzi taki lęk, nawet przed pokochaniem tego kropka bo boje się, że 3 raz sobie już nie poradzę. W porównaniu z innymi mam dość lekkie objawy - mdłości i wrażliwość na zapachy tylko rano, a gdy popołudniu przechodzi to włącza mi się analizowanie i myślenie. Na szczęście zawsze pracuję od 14-20 i praca trzyma mnie w ryzach jakoś. Na usg najlepiej jakbym chodziła codziennie (mimo, że mam co tydzień). W czwartek kolejne, a ja siedzę i zastanawiam się jak mam przetrwać do tego dnia. W niedzielę będę 7+5 i jeżeli na usg w czwartek będzie ok to zamierzam powiedzieć rodzicom, ponieważ do tej pory informowałam tylko jak już było po wszystkim i chciałabym chociaż raz zobaczyć ich radość. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ciężki czas i ta świadomość, że tak naprawdę nie mamy na nic wpływu.
 
reklama
Dziewczyny,
Pytanie odnośnie brania Duphanstonu. W sobotę mialam wizytę u lekarza i, z ekscytacji po zobaczeniu serduszka, nie spytałam o przedłużenie brania Dupka. Teraz mam tabletek do środy. Na start prog nie był tragiczny (ok 22) i teraz się zastanawiam czy dzwonić do gina o receptę czy poczekać do kolejnej wizyty (23.12).
Poradźcie prosze :)
Ja dostałam duphaston od pierwszej wizyty i doktorka powiedziała, że muszę brac do 4 miesiąca. Zadzwoń po receptę, na moje trzeba kontynuować :)
 
Ale usg prenatalne 11-14tc jest obowiązkowe bez względu na wiek ciężarnej a PAPPa jest rekomendowana i darmowa dla mam po 35rż. Badania rakie jak Niffty to totalna komercja i dowolność. Zaleca się je kiedy np. wyniki PAPPy są słabe, a tak poza tym jak kogoś stać to wiadomo że może się przebadać w szerz i wzdłuż. 😉
aaa to nie wiedziałam, myślałam że po 35r życia obowiązkowe ze względu na wiek, a przed tym wiekiem tylko dla tych co chcą.
 
Jeszcze nie zdecydowałam. Oboje dzieciaczków tez rodziłam w Madurowiczu, za pierwszym razem było ok, za drugim słabo wspominam.
Ja młodszą dwójkę też rodziłam w Madurowiczu. Ogólnie same porody wspominam ok. Opieka po też nienajgorsza. Jeśli dane mi będzie donosić szczęśliwie tą ciążę to zamierzam rodzić właśnie tam.
 
Dziewczyny siedzę i ryczę jak bóbr... Obudziłam się a tu prezent od Mikołaja. Pamiętnik do zapisków z przebiegu ciąży, pierwszych objawów, bicia serduszka, ruchów dziecka... Aż do 3 latek. Piękny prezent, cudowna pamiątka na lata. No siedzę i na przemian cieszę się i becze, mąż mikołaj się śmieje [emoji85][emoji28]
Świetny prezent. [emoji7]
 
Dzień dobry w mikołajkowy ( jeszcze [emoji39]) poranek.. [emoji4]
Kurde 2 dni w pracy nie byłam i normalnie 'bałagan' nic tylko nerwy z rana., Ehh.[emoji17]

Miłego dnia Wam życzę. [emoji8]
Są dziś jakieś ' wizytówki' ? [emoji16]
 
Dzień dobry w mikołajkowy ( jeszcze [emoji39]) poranek.. [emoji4]
Kurde 2 dni w pracy nie byłam i normalnie 'bałagan' nic tylko nerwy z rana., Ehh.[emoji17]

Miłego dnia Wam życzę. [emoji8]
Są dziś jakieś ' wizytówki' ? [emoji16]
Są, są, ja na 18 idę, mam nadzieję że zobaczymy serduszko bo 1 wizyta była bardzo szybko i był tylko pęcherzyk.
 
Cześć dziewczyny,
w weekendy odpoczywam od telefonu 😅
Trochę tu dyskusji było np.nt.szczepionek jesteśmy z mężem zaszczepieni, ale u mnie 1 dawka Johnson w maju i słabo to przechodziłam nie zaryzykuje kolejnej dawki dopiero po porodzie.
Zaczynam 9tydz.i martwię się bo objawy ustały, u was zachcianki A ja nie mam na nic ochoty. Sutki delikatnie tkliwe . Może się przyzwyczaiłam 🤦‍♀️
 
reklama
Cześć dziewczyny,
w weekendy odpoczywam od telefonu 😅
Trochę tu dyskusji było np.nt.szczepionek jesteśmy z mężem zaszczepieni, ale u mnie 1 dawka Johnson w maju i słabo to przechodziłam nie zaryzykuje kolejnej dawki dopiero po porodzie.
Zaczynam 9tydz.i martwię się bo objawy ustały, u was zachcianki A ja nie mam na nic ochoty. Sutki delikatnie tkliwe . Może się przyzwyczaiłam 🤦‍♀️
U mnie poza tymi piersiami ( przeważnie już delikatne, tylko od czasu do czasu bolą bardziej ) to z fizycznych objawów nie ma nic. Też mnie to martwi ale rozmawiałam z kuzynką która jest w 6m ciąży i mówi, że jeśli tak ma wyglądać ciąża to ona i 3lata może w niej chodzić 🤣 bo od początku tylko jeden raz wymiotywała, a tak to kompletnie nic nie czuje .
 
Do góry