reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

O rany a ja myślałam, że moje mdłości są męczące ale widzę, że u Was jest o wiele gorzej... Współczuję Wam dziewczyny ale niedługo będzie lepiej 🤗😊
Ja mam całodobowe mdłosci i niepowscisgliwe wymioty jest to straszna męka dla mnie 😭 więc cieszcie się dziewczyny te które macie małe dolegliwości macie wielkie szczescie ☺️
 
reklama
Cześć,

Dziewczyny mam pytanie o macierzyński może jest tu jakaś księgowa która będzie wiedziała.
Pracuje do końca stycznia od 1 lutego idę na l4. Wypłatę za styczeń dostaje 10 lutego, czy ona mi się wliczy w te średnia z ostatnich 12 miesięcy czy nie?
 
Cześć,

Dziewczyny mam pytanie o macierzyński może jest tu jakaś księgowa która będzie wiedziała.
Pracuje do końca stycznia od 1 lutego idę na l4. Wypłatę za styczeń dostaje 10 lutego, czy ona mi się wliczy w te średnia z ostatnich 12 miesięcy czy nie?
Wliczy Ci się bo zus przejmie Cie od pracodawcy dopiero po 33 dniach roboczych zwolnienia lekarskiego
 
Hej ja też mimo że już 16+0 nadal jestem na lekach przeciwwymiotnych i czopkach od początku mam takie same problemy jak Ty i jestem juz wykonczona. Mozesz mi napisac co bierzesz mozemy na priv pogadac jak wolisz :)
Ja dostałam metoclopramid w tabletkach i mimo że różnie z ich działaniem to żaden lekarz nie chciał ich zmienić, bo ponoć to są jedne z lepszych leków. Do tego dostałam torecan w czopkach. I ostatnio było już na tyle dobrze, że stopniowo chciałam odstawiać, ale niestety mdłości za każdym razem wracają. Najgorszy problem mam z piciem, bo po wszystkim mi niedobrze, wymiotuję nawet herbacie (obojętnie czy czarnej czy ziołowych) I sokach marchewkowym i pomarańczowym No i oczywiście wodzie. I sama zauważam że coraz trudniej mi dbać o codzienne picie, bo zdarza się, że wypijam maksymalnie 2 szklanki soku. Do tego ciągle mam okropny posmak w buzi I cokolwiek zjem to od tego posmaku mam ochotę wymiotować dalej, a jak zacznę to nie ma końca 🤔
Co smieszne, to u mnie nikt w rodzinie nie miał w ciąży aż takich dolegliwości, za to u Tż wszystkie kobiety. Od babci przez mamę do sióstr włącznie :D idealnie się wpasowałam
 
Ja dostałam metoclopramid w tabletkach i mimo że różnie z ich działaniem to żaden lekarz nie chciał ich zmienić, bo ponoć to są jedne z lepszych leków. Do tego dostałam torecan w czopkach. I ostatnio było już na tyle dobrze, że stopniowo chciałam odstawiać, ale niestety mdłości za każdym razem wracają. Najgorszy problem mam z piciem, bo po wszystkim mi niedobrze, wymiotuję nawet herbacie (obojętnie czy czarnej czy ziołowych) I sokach marchewkowym i pomarańczowym No i oczywiście wodzie. I sama zauważam że coraz trudniej mi dbać o codzienne picie, bo zdarza się, że wypijam maksymalnie 2 szklanki soku. Do tego ciągle mam okropny posmak w buzi I cokolwiek zjem to od tego posmaku mam ochotę wymiotować dalej, a jak zacznę to nie ma końca 🤔
Co smieszne, to u mnie nikt w rodzinie nie miał w ciąży aż takich dolegliwości, za to u Tż wszystkie kobiety. Od babci przez mamę do sióstr włącznie :D idealnie się wpasowałam
Eh kochana to identycznie jak u mnie. Ja tez jade na metoclopramidzie i torecanie. Z piciem u mnie troche lepiej jak u Ciebie ale ja nie toleruje wody a soki herbatki wchodzą mi ładnie. U mnie w rodzinie tez nikt nie miał takich wymiotow ani mdlosci w ciazy. Tez probowalam odstawic te leki ale nie udaje mi sie wymioty wracaja i jest wtedy koszmar :( w srode mam konsultacje i sie zapytam co dalej :( ja tez biore luteine i czytalam ze ona tez moze dawac takie skutki uboczne jak spowolniona perystaltyka i problemy żałądkowe :( kurde zaraz u mnie 18 ty tydzień mogłoby się już to poprawić. Od 20 niby łagodnieją te mdłości zobaczymy żyje nadzieją.
 
Hej Lipcowe Mamusie!
Czy jest któraś z Was z Warszawy i mogłabym mi polecić dobrego lekarza ginekologa i dobra klinikę? Czy wpuszczają u Was tatusiów na badanie usg?
 
reklama
Cześć dziewczyny, witam nowe koleżanki :) jejku tak Wam współczuję tych wymiotów... Oby tylko nie doprowadziły do anemii skoro wszystko co zjecie i wypijecie ląduje w toalecie :( u mnie odpukac jest dobrze, tak samo jak w pierwszej ciąży mdłości minęły jak tylko zakończył się pierwszy trymestr
 
Do góry