reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

reklama
Też jestem ciekawa. I w ogóle macie badanie cytologii i czystości pochwy? Mnie lekarz nie proponował żadnych wymazów 🤔
podobno cytologia i wymazy czystości nie wykazują ureo.
Ja miałam wcześniej wszędzie czysto + jeszcze myco i coś jeszcze lekarz zlecał… ureo nie a ona mi wyszła w szpitalu.
 
Ale miałaś jakieś objawy że zrobili Ci to badanie?
jeżeli pytasz o infekcje to nie i nigdy nie miałam z infekcjami problemów.
Miałam jednorazowe plamienie i gin stwierdził skracanie szyjki i dał skiero na szew do szpitala. Pojechałam i przed szwem robią wymazy różne, wyniki miałam następnego dnia po porodzie przedwczesnym w 21 tc.

Dodam, ze stwierdzono pojedyncza kolonie ale jak się poczyta to ureo jest b.niebezpieczna. Mój partner tez się badał później i nie miał ureo wiec musiałam gdzies w gabinecie złapać albo w szpitalu :/
 
Ojj laski, to ja bym jadła non stop jabłka, banany, piła gazowane i zajadała lody śmietankowe. :D no ale na Chinola i jakieś cziperki tez mam chęć, więc w sumie chce mi się wszystko! :D Aż jestem ciekawa co to wyjdzie za płeć 😆.

Co do reakcji innych na ciążę lub " zbyt późne " powiadomienie o niej. Powiem Wam, że są różne sytuacje w życiu i każdy ma swoją historię, ale ze np. Ktoś się ma obrazić, że za późno mu powiedziałam.... no to proszę Was. Mentalnie, to chyba jakaś podstawówka...🙄 Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że kobieta/ para decyduje się powiedziec o ciąży w odpowiednim dla niej/nich momencie ( co chyba wydaje się być bardzo logiczne ), to musi być super egoistyczna osoba.

A co do przekazywania komunikatu parze, która bezowocnie stara się o dzidziusia.. jest to drażliwy temat, ale myślę, że też zależy dużo od relacji z danymi ludzmi. Jeśli ktoś nie chce słyszeć o ciążach innych i sam nie pyta o ten temat, to po prostu bym go nie poruszała. Prędzej czy później brzuszek zaczyna być widoczny, więc pytanie może samo się pojawić i wtedy można na spokojnie powiedziec co i jak.
A jeśli relacje są spoko, to myślę że taki temat można poruszyć. Wiadomo, moze zaboleć, ale jeśli się lubicie i rozumiecie, a relacja jest super kolezenska / przyjacielska ,to myślę że mimo wszystko druga strona będzie się cieszyć Waszym szczęściem i wspierać. Tak jak to zwykle bywa w zdrowych relacjach 😊
 
Ojj laski, to ja bym jadła non stop jabłka, banany, piła gazowane i zajadała lody śmietankowe. :D no ale na Chinola i jakieś cziperki tez mam chęć, więc w sumie chce mi się wszystko! :D Aż jestem ciekawa co to wyjdzie za płeć 😆.

Co do reakcji innych na ciążę lub " zbyt późne " powiadomienie o niej. Powiem Wam, że są różne sytuacje w życiu i każdy ma swoją historię, ale ze np. Ktoś się ma obrazić, że za późno mu powiedziałam.... no to proszę Was. Mentalnie, to chyba jakaś podstawówka...🙄 Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że kobieta/ para decyduje się powiedziec o ciąży w odpowiednim dla niej/nich momencie ( co chyba wydaje się być bardzo logiczne ), to musi być super egoistyczna osoba.

A co do przekazywania komunikatu parze, która bezowocnie stara się o dzidziusia.. jest to drażliwy temat, ale myślę, że też zależy dużo od relacji z danymi ludzmi. Jeśli ktoś nie chce słyszeć o ciążach innych i sam nie pyta o ten temat, to po prostu bym go nie poruszała. Prędzej czy później brzuszek zaczyna być widoczny, więc pytanie może samo się pojawić i wtedy można na spokojnie powiedziec co i jak.
A jeśli relacje są spoko, to myślę że taki temat można poruszyć. Wiadomo, moze zaboleć, ale jeśli się lubicie i rozumiecie, a relacja jest super kolezenska / przyjacielska ,to myślę że mimo wszystko druga strona będzie się cieszyć Waszym szczęściem i wspierać. Tak jak to zwykle bywa w zdrowych relacjach 😊
My sami staralismy sie dlugo o dziecko I wiadomości o ciążach w rodzinie czy znajomych sprawialy ze plakalam po katach. Zawsze bylam szczeszliwa ze komus sie udalo ale pozniej nadchodzil placz ze dlaczego to nie my.
Jak w koncu zaszlam w ciaze to bylam przeszczesliwa ale stracilam ja w 14tyg, 2 tyg wczesniej u mojego brata pojawilo sie drugie dziecko. Powiedzialam mu szczerze ze jestem za slaba psychicznie zeby ja zobaczyc. Potrzebowalam czasu zeby sobie w glowie wszystko ułożyć.

Mam też pytanie z innej beczki, dziewczyny jakie szybkie i pyszne dania polecacie z thermomixa? Najlepiej takie co też dzieciaki zjedzą 😊
 
A tak z ciekawości - czemu robiłaś posiew na ureaplasmę? Tak po prostu czy miałaś jakieś objawy? I miałaś wymaz z cewki moczowej czy szyjki macicy? 🤔
robiłam posiew, bo w cytologii wyszły mi liczne leukocyty, a parę lat temu już się leczyłam z ureoplasmy, więc dla świętego Spokoju zrobiłyśmy i jak widac Spokoju nie mam... Pobierała mi moja lekarka z szyjki, ale ponoć generalnie nie ginekolodzy pobierają tylko z cewki.... Odkąd wiem że mam tą bakterie znowu, czuję dyskomfort raz na czas po sikaniu, ale nie wiem czy to nie psychika tak dziala.... Konsultowałam się na cito z lekarka jak odebrałam wynik, ale powiedziała że dopóki nic się nie dzieje z szyjka to nie daje antybiotyku i już sama nie wiem, bo też się naczytałam :-( idę do niej w środę to jeszcze obgadam temat....
 
Ostatnia edycja:
My sami staralismy sie dlugo o dziecko I wiadomości o ciążach w rodzinie czy znajomych sprawialy ze plakalam po katach. Zawsze bylam szczeszliwa ze komus sie udalo ale pozniej nadchodzil placz ze dlaczego to nie my.
Jak w koncu zaszlam w ciaze to bylam przeszczesliwa ale stracilam ja w 14tyg, 2 tyg wczesniej u mojego brata pojawilo sie drugie dziecko. Powiedzialam mu szczerze ze jestem za slaba psychicznie zeby ja zobaczyc. Potrzebowalam czasu zeby sobie w glowie wszystko ułożyć.

Mam też pytanie z innej beczki, dziewczyny jakie szybkie i pyszne dania polecacie z thermomixa? Najlepiej takie co też dzieciaki zjedzą 😊
No właśnie, każdy ma swoją historię i myślę, ze trzeba to uszanować, bo nigdy nie wiemy kto jaką "walkę" toczy w swojej glowie. A w Twoim przypadku, myślę że bardzo dobrze, że byłaś szczera ze swoimi bliskimi i wytłumaczyłaś o co chodzi. 💗

Kurcze tak piszecie o tym termomixie, że powoli zaczynam się rozglądać. Dzisiaj już same reklamy TM mi się wyświetlają 😄
 
reklama
Do góry