reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

No własnie Haszi, to samo mi powiedziała kuzynka nauczycielka - że nauczycielka/wychowawczyni jest bardzo ważna w tych pierwszych latach. Dlatego postara mi się rozeznać kto w tych dwóch szkołach będzie miał pierwsze klasy. Szkoły są porywnywalne. Ta druga, dalej naszego osiedla ma fajniejsze zaplecze sportowe (a ja trochę zboczona na tym punkcie jestem) i dojść można nie przechodząc przez żadną dużą ulicę, tylko małe osiedlowe. jedna dziewczynka z Miśka grupy poszła w ubiegłym roku do tej drugiej szkoły i mama nardzo sobie chwali. Oczywiście fajnie byłoby, jakby jacyś kumple szły, choć ja sama szłam do podstawówki, do klasy w liceum, na studia i jakoś dałam radę
Renia,a co się m stało?:sorry2:Taka niezbędna jesteś w domu? Mi się szykuje kulig w niedzielę i chętnie wybiorę się
Kamu, Miki też nie specjalnie lubiał rysować, ale jak załapał, to łoooo produkcja taka, że hej. W sumie nie miałam żadnych sygnałów z przedszkola, więc to był chyba taki okres, że nie wszyscy jeszcze pałali "miłością" do kredek. Teraz bardzo lubi prace plastyczne i z książkami. Olga też. I widzę jaki jest dumny i zadowolony z siebie jak go pochwalę, że coś ładnie narysował, dokładnie wykolorował
 
reklama
KasiaDe tak jak pisały ci dziewczyny mniejsza szkoła raczej lepsza jest. Mój Mati chodzi właśnie do takiej i jestem mega zadowolona, bo dzieci nie są anonimowe. Do tego łatwiej przypilnować wszystkiego w takiej szkole. Patrz tez na drogę do szkoły, bo przecież kiedyż samo dziecko zaczyna chodzić do szkoły.

renia zdrówka dla Tymci.
Chyba tez w weeken do fryzjera skocze, bo już mi tak odrosły włosy , że szok.

kamu a jak się czujesz? Masz już smaka na coś?

Haszi najważniejsze, aby razem, bo dom jest tam gdzie Wy jesteście.
Co do szkoły to masz rację, że nauczycielka w pierwszych klasach jest najważniejsza. Mój Mati miał super podstawy i teraz na tym ciągnie.

Dziś mam zebranie u starszego w szkole, zobaczymy jak będzie, ale na szczęście nie muszę się martwić o niego , bo dobrze się uczy. Ciekawe jaką średnią na semestr będzie miał, czy załapie się na czerwony pasek.
 
Witam,myslalam ze zdaze napisac nim maly sie obudzi ale pisze z nim na kolanach:baffled:
Mamusiasynusia oj to biedna Olka jest:-(
Madzia jak tam na zakupach?
Renia no ladnie m chce Cie uziemic;-)
Kasia u nas na osiedlu sa 2 szkoly ale jedna i druga daleko od nas:-(Ja bym chciala Misie poslac do duzej szkoly tam gdzie ja chodzilam,ale jeszcze nie zdecydowalismy z G:tak:
Haszi wspolczuje tesknoty,na cos trzeba sie zdecydowac:tak:
kamu my nie mamy problemu z rysowaniem,wiec nie pomoge:no:Misia potrafi przyniesc z przedszkola po 4 obrazki dziennie:-D
Powiedzcie czy nasze pieciolatki ida do zerowki?bo juz sama nie wiem:sorry2:
 
WItam na szybko :)
Dziś idę na szczepienie zaległe z Liwą, mam nadzieję, że w końcu ją dr zaszczepi:dry:
Dorka ale o co Ci dokładnie chodzi? Obecnie nie chodzą do zerówki, za rok teoretycznie będą miały obowiązek przedszkolny, a za dwa pójdą do szkoły, ALE ja żyję nadzieję, że znowu reforma do skutku nie dojdzie i wszystko przeciągnie się o rok w czasie:tak:sama zbieram podpisy, aby wcześniejsze pójście do szkoły nie było obowiązkiem:tak:
Mamusiasynusia to widzę, poważne problemy macie, tym bardziej nie rozumiem p-la, no ale wiadomo każdy ma swoje zasady:happy2:
Kamu zachęcać, zachęcać i zachęcać, nie koniecznie muszą być kredki, dzieci wolą farby (szybciej widać efekt) jakieś pisaki, malowanki wodne, a potem kredki:tak:
Kasia oj ja już o tym myślę i chyba będę się bardziej stresować niż Kuba:-pw żłobku wszystkich znałam, w p-lu również więc nie było mi trudno małego zostawić, a w szkole nie znam nikogo, już nie mówiąc o znajomości n-lek:-pwybrałabym szkołę z lepszym zapleczem sportowym (również to na terenie zewnętrzym)-u mnie sport również odgrywa ważną rolę:tak:
Renia nie daj się;-)mój M zazdrośnik jakich mało ale walczę z tym:-p
Andula super, że Misio taki opiekuńczy:tak:nocki hmmm u mnie to temat rzeka:-p

Spać mi się chce okrutnie:-p
 
Dorka właśnie też zastanawiam się nad tą zerówką. Wg mnie wychodzi tak, że nasze dzieci mają obowiązek w 2014 roku iść do 1 klasy.

Cytuję Wam z ustawy o systemie oświaty, rozdział 2 - Wychowanie przedszkolne, obowiązek szkolny i obowiązek nauki:
Niby art 14 pkt 1 mówi " Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci w wieku 3-6 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz w innych formach wychowania przedszkolnego"
Ale za to art 14 pkt 3 lit "Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego"
art 14 pkt 3 lit a "Obowiązek, o którym mowa w ust. 3, rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W przypadku dziecka, o którym mowa w ust. 1a, obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko rozpocznie spełnianie obowiązku szkolnego"

Jak dla mnie to wychodzi, że nasze dzieci z rocznika muszą iść od września do zerówki.

kicrym tez podpisałam się.
 
Tak, tzw "zerówka" to jest właśnie ten obowiązek przedszkolny. Przedszkole musi wystawić taki dokument, że dziecko ten obowiązek realizuje. Tak samo jak zgłasza, gdy dziecko pozostaje w zbyt długiej absencji. Dotychczas ten obowiązek obejmował dzieci sześcioletnie, a teraz ma obejmować pięcioletnie, bo sześciolatki mają iść do szkoły. No i tzw "zerówka" to nic innego jak grupa starsza w przedszkolu tzw "starszaki". U nas od tamtego roku nie ma podziału na "maluchy" "młodszaki" "średniaki" "starszaki" tylko każda grupa obejmuje nazwę od "maluchów" i pozostaje jej wierna do końca edukacji przedszkolenj:-pnp ja w tym roku mam "stokrotki" i tak zostaną "stokrotkami" aż do opuszczenia przedszkola:) Ma to na celu brak przedrzeźniania się wśród dzieciaków, ale czy działa sama nie wiem;-)
 
no własnie ten koszmar szkolny mi się dziś przyśnił
oj jak ja nie chcę żeby T szedł od 6 roku zycia do pla
bo wychodzi własnie na to, że wrzesień 2014 będzie tą katastrofą

Kic gdzie można złożyć taki podpis?
wiem że inicjatywy obywatelskie są totalnie olewane w tym kraju ale mimo wszystko warto coś robić

oj dziś mam mega zły dzien
udało mi sie umówić na jutro rano do fryzjera ;-)
oby poprawiło to mój nastrój

Igi do tego marudny strasznie
2h na spacerze było spokoju;-)
Tymek ma chrypę ale szaleje jak zdrowy

zmykam robić kolację a później - prasowanie!!!!!
szał ciał
dobrej nocki
 
Dziewczyny z Krakowa i okolic!
Może znacie kogoś, kto chce sprzedać mieszkanie w Krakowie? najlepiej w centrum ;-) moja siostra ze szwagrem szukają :tak:
 
reklama
Tak jak piszecie, od wrzesnia nasze dzieciaki maja obowiązek przedszkolny, więc jak jakieś dziecko nie chodziło, to od września iść musi.
Kic coraz bardziej skłaniam się do tej szkoły z zapleczem sportowym - oczywiście ta pierwsza tez je ma, bo jest Orlik koło szkoły, ale jakoś tak mnie tam ciągnie. A i znam tam jedną panią - wuefistkę :-D teraz rozeznaję się kto będzie przejmował pierwsze klasy.
Renia, pewnie przez to moje gadanie takie sny masz:sorry:
Izabelka, nie pomogę:-(
 
Do góry