reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2008

Kic spoks, trzeba będzie trzymać kciuki żeby mi się jeszcze udało :)Melduję że z powodu pogody lodów malinowych już nie ma :(...no ale mamy jeszcze waniliowe :)Apropos przedszkoli, oczywiście że są dyżury ale tak jak u nas, z 100 dzieci które chodzą normalnie przyjmują tylko 50, więc nie wszyscy którzy chodzą na codzien a chcą mogą się zapisać więc raczej dla nikogo z zewnątrz nie ma miejsca, U nas w tym roku wyszło nawet nieźle bo teraz mam l 4, idę w środę do pracy i do piątku musi je ogarnąć moja mama a potem m ma urlop i ja w połowie tygodnia, a potem gładko do p-la we wrześniumuszę iść spać a jeszcze dodziergać chcę, no siedzę i macham szydełkiem, to dobranoc
 
reklama
Witam
ja mieszkam w jeleniej Górze i naprawde nie tylko u mnie w przedszkolu sa miejsca, w kazdym przedszkolu jak ktos chce umieści dziecko no moze 2-3 z tych bardziej obleganych -państwowych bedzie brak.
Pozostałe świeca pustkami my mamy możliwości przyjęcia 120dzieci a karty złozyło 55osób. Niestety podobna sytuacje jest w innych przedszkolach. Dodam, że nie jestesmy nowootwartym przedszkolem bo funkcjonujemy od ponad 15lat wiec znane dość.
cenowo cy ja wim cały m-c z wyzywieniem, i 2xangielski, 2x rytmika 2x tańce zaj z arteterapi 2x w m-cu, 1x filharmonia u nas i 1 x teatr u nas i 2 x zaj teatralne (wszystko w cenie za 450zl m-cznie
UU zabrzmialo jak reklama, ale to tak dla porównania,

kicrym ja nie mam cierpliwosci do dzieci i podziwiam nauczycielki, ze potrafia jednakowo traktowac dzieci, ja strasznie róznicuje, to lubie, to mnie denerwuje to takie,, nie umiem jednakowo do wszystkich, nie wiem jak Wy ( nauczycielki) potraficie
post trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze.
 
Witam w gorąca nordziele
ale mnie nerw dopadł. Upał + chłop = rozwód normalnie
0 pomocy. Nic go nie rusza
Madziu granat nie tylko w pokoju chłopców. Taki mam sajgon ze nie wyrabiam. Stad te nerwy
jeszcze wczoraj jakoś uświadomiłam sobie ze czas leci. Pod koniec września egzamin a ja nic nauki. Od jutra mam w d.... będę zawozic Tymka do pla do czytelni i po dziecko. Igi z ciocia. A mąż i dom niech zarastaja

post mniam lody. Ale smaka narobilas

kic no dużo wolnego nie masz w porównaniu ze szkola ale pla zawsze jakoś gorzej traktowane a takie ważne i potrzebne

hasz to cena super
ja samo czesne 550 a gdzie wyżywienie i reszta?
Teraz chciałam zmienić na publiczne ale Tymi nie chce bo koledzy środowisko.

Dzis obiadokolacja w planach
taki upał ze jeść sie nie chce a basen przebił kot i nawet nie ma sie w czym moczyc nog
Milego
 
Hej!

Heksa a to jest p-la publiczne czy prywatne?
w sumie dużo tych zajęć. Ja teraz na 9 godz z wyżywieniem będe płacić ok 400 zł 9 do tej pory płaciłam niecałe 300zł,ale był na 7,5 h),a zajęcia wszystkie dodatkowo 77 zł tj. angielski, szachy i rytmika. Wszystkie wyjścia i wycieczki płacimy w ramach rady rodziców 100zł/rok.

Reniu sajgon to u mnie też wszędzie, pobieznie codziennie ogarniam,ale u dzieciaków to mi się juz nie chce z reguły:-pK nie rusza,a co więcej tydzień temu wywalił wszystkie swoje szmaty z szafy w celu poskładania,ale leżą do dziś na podłodze w sypialni:wściekła/y: On to tyle samo bałaganu robi co dzieci.

Post na pewno się jeszcze uda!

Myśmy w sobotę byli na basenie. Ludzi sporo,ale znośnie,a atrakcje dla dzieciaków były więc zadowoleni. Wczoraj wybraliśmy się do ZOO, choć wiedziałam,ze to durny pomysł,no i tak z 1,5 godz.przesiedzieliśmy pod parasolem w kawiarence, bo nas burza złapała:dry:

Jadę dzisiaj z Maciejem na badanie nacisku stóp, mam nadzieję,ze skierowania nie trzeba, bo nie pamiętam czy pani dr dawała,a ja w każdym bądź razie go nie mam. I jeszcze do dziekanatu muszę pojechać, bo znów mnie skreślają z listy studentów,jak co semestr z resztą;-),ale tym razem sprawa poważna, bo nie mam części wpisów, na które i tak chcę kredyt na przyszły semestr, no ale pismo do dziekana trzeba było spłodzić i to dośc obszerne. Zobaczymy czy przyjmą.
Także ja dziś w pracy do 12.30 żeby się z tym wszystkim wyrobić :-)
 
Witam u nas przeszła kolejna burza jest fajnie rześko.

renia77
dasz rade, Ten Sajgon w pokoju... ja na razie do póki pogoda mam luz bo dzieci w pokoju tylko śpią więc i bałaganu nie robią maja szlaban na zabawki. hehe. Staram się sobie jakoś radzić. Jeśli wolno co za egzamin?

Madzia737 to jest przedszkole niepubliczne a dzieci można przyprowadzać od 6.30-16,30 teraz namawiam dyrke na wydłużenie godzin bez podnoszenia opłaty. Powodzenia w dziekanacie, ja na szczęście 1-go lipca już się obroniłam i jedyne co mam wspólnego ze szkoła to jeszcze odebrać dokumenty:-D
 
hej kobietki
znowu upał nie do wytrzymania
Tymi w plu
Igi z ciocią na spacerze
a ja zamiast w bibliotece jestem w domu gotuję obiad i ogarniam
ale od jutra juz to sie zmieni
zawiozę syna do placówki i do czytelni na chociaż 4h
a w domu niech się dzieje co chce

Madzia to widzę, że K niczym się nie rózni od P bo dokładnie to samo
jak ja nie podniosę to będzie lezało
normalnie już tyle razy obiecałam sobie że bede podnosiła ale wywalała do kosza na śmieci w ramach złośliwości, a nie odkładała na półkę lub do pralki

Hasz w tym roku chce podejść do egz na aplikację
ja już stara łupa i dawno temu studia ukończyłam, ale warto spróbować
nic nie tracę a może się uda i wreszcie będzie okazja pomyśleć o sobie inaczej niz tylko "mama gosposia"
bo póki co taka etykieta chcąc nie chcąc przywarła


bobu dziadek przywiozł - gotuję chłopakom
a śmierdzi, że nie da się znieść
idę robić plan nauki;-) i mam nadzieję konsekwetnie się go trzymać
dobrego dnia
 
renia ja wiele młodsza od Ciebie nie jestem:-D:happy2: do szkoły poszłam dopiero po urodzeniu Szymka i on 5 urodziny a ja obrona, i jedno i drugie już za nami a motywy które kierowały mną były podobne żeby nie tylko mamą być.:-)
powodzenia z planami i pamiętaj ze plany robi się po to aby móc je zmieniać:tak:;-)
 
Witam:)
U nas też upał:) A Kubie coś wyskoczyło na brzuszku i nie może się biedak kąpać:-(żal mi go, bo prawie się popłakał w gabinecie, jak mu pani dr zabroniła jego ulubionych kąpieli:-(no ale my mamy chlor w basenie, więc nie za fajnie by było:baffled:
No i pochwalę się, że mój syn się nauczył pływać:tak:wiadomo, że wygląda to jak wygląda ale unosi się i pokonuje pewną odległość:-Dno i nurkuje z otwartymi oczami:-D

Madzia przyjmą, przyjmą!trzymam kciuki!dla nich to też kasa;-)
Renia, Heksa a mi starsznie brakuje uczleni:tak:chciałam od tego roku szkolnego coś zacząć, ale nikt ze mną nie chce pójść:dry:także odpuszczam, ale za rok planuję zacząć "zarządzanie placówkami oświatowymi":tak:
Renia powodzenia w nauce!sama wiem jak trudno się za to zabrać:-Dmiałam Ci pisać, że kupiłam po raz kolejny bugaboo bee+ :tak::-D:-Djutro będzie u mnie:-D
Post u nas więcej przedszkoli więc raczej nie ma problemu, ale już w żłobku kłopot. Dobrze, że mam wolne:tak:

Mój M też bałaganiarz, ale za to gotuje, więc jako taki podział obowiązków jest:-p;-)

Nic idę zupę zgrzać, bo Liwa wstała:happy2:
 
Kicrym a cóż to Kubie wyskoczyło? No w taka pogode nie móc się pokąpać to tragedia! My dziś zaraz po pracy na basen jedziemy.
Ty to wariatka jesteś z tymi wózkami:-D;-)Który to twój bee?

Heksa a Ty co skończyłaś, bo nie doczytałam? Ja też teraz mgr dorabiam, bo inż mam od 8 lat. Koleżanka z pracy mnie namówiła,żebyśmy razem poszły, tylko że ona zaraz po obronie inż.więc nie miała przerwy,a mi ciężko było wrócić na studia, no ale poszłam,z tym,ze nasze drogi się szybko rozeszły, bo ja po pierwszym sem.wzięłam dziekankę ze wzgl. na ciążę,więc jestem jakby rok niżej teraz,ale i tak mam więcej zaliczeń niż ona:-p W sumie to powinnam się już bronić,ale mam zaległy projekt jeszcze i muszę go w przyszłym semestrze pchnąć.
Ech...a ile razy sobie w brodę plułam,ze po co poszłam na te studia, czy coś to zmieni????,ale wiem że jakby nie poszła to bym miała niedosyt, bo cóż ten inż. teraz znaczy?

Post u nas tez luzik z p-lem jeśli chodzi o wakacje.Nie ma problemu z zastępczym. Teraz u Maćka jest nie dość,że mało w ogóle dzieci to tych z innego przedszkola też chyba 2 osoby. Także na 5 grup jakie są normalnie teraz są 2.

Renia a wiesz,ze ja kiedys tak powyrzucałam jakieś pierdoły z blatu w kuchni, bo leżały i leżały, to przyszedł powyciągał ze śmietnika i dalej tam położył:baffled: Chłopy...
Powodzenia w nauce!

Kurka Majka wstała z katarem:szok:a mnie gardło boli:szok::szok: To już w ogóle szczyt!!! W pracy mam klimę na 25 stopni nastawioną,więc nie jest aż tak zimno, w aucie klimy niet,więc o co chodzi?? a Majka to już w ogóle nie wiem skąd ten katar ma.

Mój wniosek do dziekana pani przyjęła z nietęgą miną, wpierw posprawdzawszy paragrafy z regulaminu jakie tam powymieniałam. Nic nie powiedziała,a widać było,ze wyraźnie szukała czego by się przyczepić:-p Odp. we wrześniu.

Na badaniu stópek byliśmy i mile zaskoczona jestem tym panem co to robił;-). Pomierzył naciski wzdłuż i wszerz, do tego zaproponował zdjęcie całej postawy,żeby pani dr miała już pełny obraz dziecka, czy jeszcze nad czymś nie trzeba pracować, wszystko wyjaśnił, na wszystkie moje pytania odpowiedział, no mi się podobało! I tylko 20 zł wziął! Teraz czekamy na wizytę u pani dr 26.08, no i raz w tygodniu chodzimy na reh.,czego Maciek niecierpi:baffled:

Dobra zmykam do roboty, bo umowy,wnioski i aneksy czekają.
 
reklama
Witam.
kicrym no współczucia dla Kubusia i rozumiem jego żal o basen. gratulacje dla pływaka pamiętam w zeszłym roku jak Natalka zaczynała.:-D Mi nie brakuje, cieszę się wolnymi popołudniami i tym, że nie musze nic przygotowywać, notatki, czas wolny dla dzieci, wolne soboty i czas dla dzieci i nie tęsknie..... ja zaczynałam z koleżanka a ona już po pierwszym semestrze zrezygnowała ale było fajnie.
Madzia737 ja mgr mam rachunkowość gospodarczą, wcześniejsza specjalizacja z licencjatu to zarządzanie w administracji , równolegle z mgr chciałam robić Mediacje i Negocjacje ale niestety wykłady pokrywały mi się w 90% fascynuje mnie ten kierunek ma w sobie ciekawe przedmioty, psychologia kłamstwa, jak poznać kto kiedy kłamie, analiza i nauka czytania ruchów, zachowań człowieka i wiele podobnych przedmiotów. Ale niestety nie poszłam a teraz już nie mam weny aby ruszyć.
INZ fajnie zazdroszczę, ja nie mam głowy do przedmiotów technicznych a inż. bardziej ceniony na rynku tu u nas niż mgr.

Oby więcej takich lekarzy było z powołania a nie za kase wszystko i nic.
Do mnie zadzwonili dziś z rehabilitacji, na która czekałam dla Szymka 3-miesiące i wymyślili ze mogę d zieckiem przychodzić raz w tygodniu na 20 min:szok::no: Kosmos jakiś.
 
Do góry