reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Jeszcze o czyms zapomniałam....:tak:
Ewa napisała, ze mój maz jest romantyczny-wcale nie;-)
Swego czasu studiowałam rózne ksiazki na temat kobiecosci i meskosci(szalenie interesujace to :tak:). I ta wiedza bardzo mi sie przydała w małzenstwie.
Albowiem to jest tak, ze taki 100% facet nie jest w ogole, ni w zab romantyczny. Natomiast 100% kobieta ma szalona potrzebe romantycznosci. Niektórzy faceci o tym wiedza:-D, dlatego przed slubem staraja sie ta potzebe zaspokoic, bo chca zdobyc kobiete:tak:Ale gdy juz ja zdobeda......finito! Nie ma juz po co byc romantycznym. Mozna ich zachowanie porównac ....no nie wiem... do polowania na sarny:-D Mysliwy dotad gwizdze w wabik, az sarenka sie zjawi, a jak ustrzeli to gwizdac przestaje, gdyz bez sensu byłoby gwizdac nadal.
Natomiast kobieta wciaz chce byc zdobywana. Nawet, gdy juz nalezy do mezczyzny, chce, aby ja nadal zdobywał-obraza sie, bo chce, zeby przepraszał itd. Facet tego w ogóle nie rozumie:no: Dla niego to bez sensu:tak: Facet jest nastawiony na cel-gdy zdobedzie jeden, stawia sobie nastepny itd. I zeby ten cel osiągnąć jest gotowy na wiele poswięceń. Nie potrafi sie skupic na kilku rzeczach na raz. Podczas, gdy kobieta moze jednoczesnie gotowac, słuchac radia i rozmawiac przez telefon, facet potrafi skupic sie tylko na jednym. Dlatego mężczyźni tak czesto zapominaja o rocznicach, swietach, a kobiety zwykle o nich pamietaja. Zwykle takie uroczystosci wiążą sie z romantyzmem-czyli z tym, czego kobieta pragnie (czesto własnie dlatego nie zapomina), no i kobiecie łatwiej o tym pamietac, gdyz ma wiekszą podzielnosc uwagi. Natomiast facet romantyzmu nie pragnie, wiec gdzies mu to swieto umyka, zwłaszcza jesli jest skupiony na pracy, czy ma inny palący problem.
Wiedząc o tym, rozmawiałam z mężem , ze wiem, ze tak jest i ze nie mam do niego pretensji o to, ze jest facetem:-D Zobowiązałam sie, ze będę mu przypominac o naszych świętach i wyjasniłam dlaczego potrzebuję romantycznosci i ciagłego strania sie:tak: On mi wyjasnił swoje potrzeby, których ja nie do konca rozumiem i tak saramy sie dac z siebie i czasem nawet cos poswiecic dla szczescia drugiej połówki.
Wiec znow wszystko sprowadxza sie do jednego-do miłosci rzecz jasna i do dobrej komunikacji w małzenstwie. No i moze jeszcze do znajomosci tych róznic miedzy kobieta, a mezczyzna:-D Z jednej zrobiły sie trzy:-D
Bo gdy sie tych roznic nie zna, łatwo o pochopne sądy i wzajemne pretensje.
Przykładowo- kobiety sa bardziej emocjonalne niz mezczyxni i czasem trudno im opanowac emocje. Jest to ogólnie rzecz biorac normalne. Gdyby moj maz o tym nie wiedział, juz dawno miałby mnie za niezrównowazona emovcjonalnire wariatke, gdyz ja przy kazdej trudniejszej rozmowie płacze:tak::-D A gdy wie o tym, dlaczego tak sie zachowuje i zewynika to z mojego bycia kobieta, a nie z dziwnego charakteru, jest nam łatwiej. Ja sie czuje z tym lepiej i on tez.

Wiec chyba lepiej byłoby powiedziec do meza: kochanie czy pamietasz, ze` 14 lutego sa Walentynki? Zarezerwuj sobie ten dzien tylko dla nas, gdyz szykuje Ci niespodzianke" niz miec pretensje. Pewnie, ze fajnie byłoby gdyby oni pamietali o tym bez przypominania, ale nie ma tak dobrze, nie mozna miec wszystkiego. Lepiej samemu zatroszczyc sie o to, na czym nam zalezy niz tylko czekac i narzekac.
A ze niektórzy faceci to łośki to inna sprawa. Sa tacy, ze chocby im codzien przypominac -zapomna. Na takich to juz rady nie mam-do odstrzału!

To na tytle madrosci Dmuychawca:-D

Sorki, ze Was tak mecze...:zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aniu WIEM ,ŻE BY MUSIAŁBY być płaski.
Wolałabym ,aby byl stojący.
Już kombinuje żeby konstrukcje z drutu zrobić ,a na to mase.
No,a EWA dawała dekturki w spudniczki,no i anioły małe były.
A ja bym chciała,żeby motorek był wiekszy.
Już sama nie wiem. :baffled::baffled::baffled::baffled::shocked2:.

Tortów nie robie nie mam piekarnika odpowiedniego,ale na swoim zaczne :-).
Tylko musze sie uzbić w cierpliwosć ,żeby w piecu nie wylądował!!:-D:-D:-D

a DMUCHAWCU zapomniałam CI napisać !!
JA też uwielbiam piwko:tak::tak::tak::tak:,no a teraz jeszcze jedna abstynencja sie nie skończyła a już druga jest:baffled::baffled::baffled:.
 
Witam i ja. Dzięki Dmuchawcu chętnie bym skorzystała z Twego talentu, a pod Twoją wypowiedzią podpisuję się obiema rękami.

Co do ankiet szpitalnych, ja nie wypełniłam ani jednej. Jak zobaczyłam jakie oni zbierają informację o ludziach i to gratis (nie licząc kilku gadżetów) to powiedziałam, nie ma szans. Nie oddałam więc żadnych. Na takie rzeczy trzeba uważać. Wielkie korporacje w ten sposób za darmo zdobywają cenne dla siebie sprawy. I niestety wielu ludzi się na to chwyta. Ja nigdy nie zgadzam się na żadne przetwarzanie danych itp. Jeśli ktoś ma dostęp polecam świetną książkę "Tajne służby kapitalizmu". Bardzo przystępnie i dowcipnie napisana a otwiera oczy na wiele spraw. Dzięki temu nie przychodzą do mnie żadne reklamówki
i nikt nie wydzwania.

Ostatnio Michała nauczyłam spać w dzień....przy muzyce klasycznej. Szok jak to działa. Po prostu nie mogę wyjść z podziwu.

Zabieram się za pisanie pracy dyplomowej. Może kiedyś ją skończę...
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny

ja jakos bez humoru ostatnio,chyba przytlacza mnie fakt powrotu do pracy,wczoraj byla nianka zobaczyc Adulkę mysle ze sie polubia bo mała była nawet zadowolona... we wtorek zrobilam lasanie Ewulki-pyszna....akurat byli u nas goscie to zjedli i nic nie zostalo na nastepny dzien:-(
Jesli chodzi o walentynki to jest mi wszystko jedno,wazne aby posiedziec razem...
Tyle produkujecie ze czytajac zapominam co bylo na poczatku posta..... ale wszystkie jestescie super...... nie wspomne o dmuchawcu....bo brak mi słów!!!
Dzis chyba zrobie pierozki z miesem,mieso juz rozmrozone wiec zostaje tylko ciasto.... no i checi!

pozdrawiam do pózniej

STO LAT DLA MARISSKI I DLA MAMUSI(LUBIE LICZBE 27WIEC ZAZDROSZCZĘ)
 
Justysia nie martw sie -dotrzymam ci towarzystwa w tej abstynenvcji:tak: Bo teraz jeszcze karmie, a kolo kwietnia zamierzamy sie juz starac o drugie dzidzi, wiec o piwku to ja moge pomarzyc:tak:

A co do anioła na motorze- z masy nie wyjdzie, nawet na konsrukcji:no: A le jest taka glina, ktora mozna wypiekac w temp 180st. i z niej jak najbardziej mogłby sie udac. :tak:Mozna ja zamowic przez net. Chcesz to ci poszukam odpowiedniej stronki.
 
Aniu ,ale żeś sie napisala!!
Wiesz ten przykład sarenki nie jest dobry,ona nie żyje ,a MY tak!!:-D:-D:-D;-)
Ja też gdzieś czytałam ,że męższyzni umią sie na jednej zeczy tylko skupić w danym momencie!!

A co do ankiet ,to przeciesz prawdy nie trzeba pisać .
Pod przysiegą nie podpisujesz!!:tak:;-);-);-):-)
 
Justysia nie martw sie -dotrzymam ci towarzystwa w tej abstynenvcji:tak: Bo teraz jeszcze karmie, a kolo kwietnia zamierzamy sie juz starac o drugie dzidzi, wiec o piwku to ja moge pomarzyc:tak:

A co do anioła na motorze- z masy nie wyjdzie, nawet na konsrukcji:no: A le jest taka glina, ktora mozna wypiekac w temp 180st. i z niej jak najbardziej mogłby sie udac. :tak:Mozna ja zamowic przez net. Chcesz to ci poszukam odpowiedniej stronki.


Dziękuje ANIU chiciaż TY jedna sie zlitujesz!!
I pomożesz :tak::tak:;-);-),chociaz wirtualnie.

A jak masz czas i możesz to poszukaj.
Bo w sklepie pewnie nie znadjde,nawet po tłumaczemiu i oczekiwaniu poweidzą ,że nie ma:angry:.

My mamy jeszcze wyrka rozgrzebane i w piżamach paradujemy!
 
:-D:-DCześć Dziewczyny ::-)

Mały właśnie sobie robi drzemke i co najlepsze juz drugi dzień usypia sam bez płaczu ale za to w kośmicznych miejscach :-D:-D Teraz np. pod choinką bo tam się wturlał :-D:-D nawet go nie wyciągam bo zaraz się obudzi .:-D.. więc jestem wyrodną matka bo moje dziecko śpi pod choinką :-D:szok::szok:

Czytam Cię Aniu i Cię podziwiam bo Ty mądra kobietka jesteś i ja mojemu Mężowi pisze e-maile ale na gadu że tam jakieś święto jest :-) albo ustawiam przypomnienie w telefonie :-D:-D
Teraz właśnie myśle żeby mu sparwić jakąś niespodzianke dzisiaj tylko bez wychodzenia z domu .... hmmm jakieś pomysły? :-D
Zrobiła bym to co Ewa pisze ale hmm musiała bym wyskoczyć do sklepu po jakies słodkości ale dzisiaj to na podwórko nie bardzo chce mi się iść :no::no:

Justynko ja chętnie bym Ci pomogła ale ja się kompletnie nie znam na robieniu aniołków ... Przepraszam :no::no::no:

Pisałyście że czasami Wasze posty zostają bez odpowiedzi ale Kobietki przy tempie z jakim piszecie czasami naprawde coś może umknąć ... wczoraj np. pisałam posta wysłałam a w miedzy czasie pojawiły się 2 posty :szok: :-) więc przepraszam za siebie i myśle że wiele dziewczyn się pod tym podpisze :-D:-)

Buziaki :-D:-D:-D:-D
 
Glinka samoutwardzalna - terakota - zabawki - sklep internetowy Merlin.pl

glina samoutwardzalna (biała) - JOVI 250g

Justyś to dla Ciebie:tak:

Alusiu a jak tam teraz miedzy Toba, a mężem.? Bo jak czytam o tym, ze chcesz mu niespodzianki robic, to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera. Wybacz, ze tak pisze. Doszliście do jakiegoś porozumienia? Twoje podejrzenia były zasadne czy nie? Nie zebym uwazała, ze nalezy go ukarac, ale wyjasnic `sprawe okniecznie! Takie jest moje zdanie. Ale wybacz, bo moze nie powinnam sie wtracac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry