reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dziecka na lipiec

Juliaf20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2023
Postów
39
Dziewczyny zaczynam myśleć ile ubranek będzie mi potrzebne dla dziecka.

Termin mam na koniec lipca i nie mam pojęcia ile kupić ubranek, jakich (body, pajace itp.) i w jakich rozmiarach. Będzie to moje pierwsze dziecko i jestem w tym zielona.

Bardzo was proszę o radę ile czego kupić i w jakich rozmiarach, podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :)
 
reklama
Ja urodziłam w lipcu pajacyk przydał mi się tylko zaraz po porodzie później tylko body bo było ciepło, miałam zakupione po 3 pary z każdego rodzaju. Noworodek strasznie szybko rośnie więc nie ma co szaleć bo nie zdążysz ubrać. Body z krótkim rękawkiem max 5 szt. Do tego cieniutka czapeczka i cieniutkie skarpetki. Moja córka na początek potrzebowała rozmiar ubranek na 56 cm. Kolejny rozmiar ubranek jaki miałam to na 62 cm i tych ubranek miałam już zdecydowanie więcej.
 
Nie do konca zgadzam się z tym szybkim rośnieciem, moj syn w 56 i 62 chodzil dlugo.
Kup po kilka sztuk, a potem zobaczysz w szpitalu. Jak zamówisz nawet w szpitalu online, to szybko dostaniesz. Zależy od dziecka. U mnie syn tak ulewał, ze czasami 7-8 bodziakow schodziło dziennie.

No i niektore dzieci po wyjściu ze szpitala marzną, nawet w srodku lata. Pajace na wszelki wypadek zawsze się przydadzą.
 
Dziewczyny zaczynam myśleć ile ubranek będzie mi potrzebne dla dziecka.

Termin mam na koniec lipca i nie mam pojęcia ile kupić ubranek, jakich (body, pajace itp.) i w jakich rozmiarach. Będzie to moje pierwsze dziecko i jestem w tym zielona.

Bardzo was proszę o radę ile czego kupić i w jakich rozmiarach, podzielcie się proszę swoim doświadczeniem :)
Ja rodziłam pod koniec czerwca ale w największe skwary i upały 🥵🥵🥵
Co się przydało a co kompletnie nie .
Body z krótkim rękawkiem albo wręcz na takich ramiączkach 👌 - z 6/8 sztuk.
Sama zobaczysz jak szybko będzie ci dziecko wyrastać z ubranek. Ani się obrócisz a już będziesz o większym rozmiarze rozmyślać. A nawet jeśli nie, jak u LadyLoka powyżej ... to poniżej dojdę do tego.
Body z długim rękawem - z 2/3 wystarczą, na wszelki wypadek gdyby się akurat ochłodziło.
I teraz co do ilości : teraz serio ubranka można kupić niemal wszędzie od ręki, więc w razie czego można naprawdę szybko dokupić. Kupisz dużo i będą ci leżeć nie używane. Mój np nie ulewał . U innych dziecko bardzo ulewa. Mój np w ciągu swojego niemowlęcego życia taką zwyczajną 💩 upaprał się tylko raz.
Są niemowlaki które mają pewnego rodzaju "talent" do notorycznego brudzenia się ową 💩.
Pajace mi się np w ogóle nie przydały w tym czasie, założone miał tylko raz podczas wypisu ze szpitala.
Jak pisałam - akurat były takie skwary, że ubrany był niemal cały czas tylko w body z krótkim rękawkiem albo w takich cieniutkich na ramiączkach .
Warto jednak ze względu na pogodę ( któż to zgadnie jaka akurat pogoda będzie ? ) mieć jakiś sweterek, owy pajacyk na wszelki wypadek pod ręką też można mieć , z jedne czy dwoje śpioszków .
A potem życie samo ci podpowie co dokupić i czy potrzebujesz by dokupić.
 
Ja nie lubilam jak mi mlody leżal w samym bodziaku, nie podoba mi sie ten wystający bokiem pampers, więc u nas były do tego albo krótkie spodenki, albo ubieralam rampersy :)

I ja bardzo lubiłam półspiochy. Jak było chłodniej to zakładałam i w nocy, jak widzialam, ze się ochłodzilo to zawsze miałam parę przy łózeczku na wypadek zimnej stopy. Potem kd rozmiaru 68 wskoczylismy w spiworek na noc.

PS. Sunbrella to najlepszy krem na słonce :) i parasolka do wózka koniecznie, zadnego zasłaniania pieluszką.
 
Moja córka z kwietnia, ale przypomniało mi się jak woziłam te tłuściutkie nóżki w gondoli... 🥰

Też bym nie kupowała dużo, dodam jeszcze do tych argumentów wyżej, że nie wiesz, co Ci będzie wygodniej. Mi polecali body kopertowe, a wolałam wkładane przez główkę. I tego typu rzeczy.

Żadnych "ładnych" sztuczności, maluchowi musi być wygodnie. Nie chcesz się bujać w upale z maściami i kąpielami od dermatologa. Koniecznie parasolka, ale gondola odkryta - z podobnych powodów. Zapoci się, przewieje i masz chorego noworodka. Nie mówiąc o tym, że to okropne, wozić dziecko w saunie.
 
Ja to bym zebrała wszystko co dziewczyny napisały i sobie wyciągnęła taki środek. Trochę ciuchów trzeba mieć, ale bez przesady. Kupiłabym trochę wszystkiego i zobaczyła co jest wygodne. W dzisiejszych czasach to żaden problem, przecież nie trzeba nawet z domu wychodzić.

Poza tym wygodna na pierwszym miejscu. Jak pisała @Malina126. Pamietaj, że to, że dziecko wystroisz zadowala tylko Twoje ego... Ja się zawsze kieruje tym, że najpierw wygodne, potem ładne. To jest bardzo dobra rada i we wszystkich poradnikach do kompletowania wyprawki powinna być na pierwszym miejscu. Teraz jest tyle ubranek, marek, sklepów, że są i ładne, i wygodne.

Z kolei ja podobnie jak @Lady Loka, nie lubiłam jak w lato bokiem dziecku wystawał pampers i głównie zakładałam rampersy. Wydawalo mi się ze jej sie tak wszystko ciśnie w pachwinach. Zwróć tylko uwagę, żeby rampersy nie miały gumki w nogawkach. Ja tak kupiłam dwupak nieopatrznie i potem wypruwałam gumkę. Te bez gumki były sto razy lepsze. Spodenek nie zakładałam, bo to była dodatkowa warstwa.

Jeżeli bedziesz miała córkę i koniecznie chcesz jej czasem założyć sukienkę to polecam sukienkę razem z body. Najlepiej same bawełniane, absolutnie bez żadnych tiulow itp.

Co do tego, że dziecko szybko rośnie to prawda, ale nigdy nie wiesz, w którym rozmiarze pochodzi najdłużej. U mnie 56 skończyło się nie wiem kiedy, 62 nosila córka dlugo, potem 68 chyba szybko przeszła w miarę, a 74 to nie nie wiem kiedy smignelo.
 
A i jeszcze mam jedną radę, może nie każdy się zgodzi. Trochę ciuchów dostałam od znajomej po jej córce. Teraz bym ich nie wzięła. To było dla mnie dodatkowe pranie i prasowanie a córka mało w nich chodziła, bo miałam swoje predyspozycje (o których dowiedziałam się dopiero jak dziecko miałam).
 
reklama
Urodziłam córkę w lipcu 2023 w czasie największych upałów, po których przyszło ochłodzenie. Miałam dużo body na krótki rękaw i szczerze to ubierałam je dopiero po 3tygodniach, bo po prostu córka nie regulowała temperatury. Teraz zaopatrzyłabym się przede wszystkim w body zapinane kopertowo z długim rękawem, do tego leginsy i skarpetki, no i pajace ze stopkami. Plus dwa/trzy kocyki, czapeczki. My zaczynałyśmy od rozmiaru 56, potem długo było 62. Uważaj na te wszystkie pólspiochy i pajace ze stopami. U mnie córka ma długie nogi i stopy, więc szybko z tego wyrastała, mimo, że rękawki musiałam podwijać. Generalnie dziecko nie powinno czuć oporu w paluszkach u stóp. Najbardziej polecam kappahl serię w prążki. Mega miękka i niezniszczalna
 
Do góry