reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Beatka25 ja slyszalam, ze trzeba sie zglosic do lekarza przed 10tc, tylko nie wiem, czy liczac od @, czy od zaplodnienia.Ja bylam w 6, lekarz potwierdzil, ze to ciaza, ale serduszka nie bylo jeszcze widac.

Z tymi zaswiadczeniami od lekarza do 10tc to troche przesadzaja.Mam kolezanka, ktora ma 5 miesiecznego synka.Dopiero teraz sklada wniosek o becikowe, a babka w urzedzie kazala jej przyniesc zaswiadczenie, ze chodzila cala ciaze do lekarza.A skad dziewczyna mogla wiedziec, ze cos takiego wymysla?????:wściekła/y:Prawo nie powinno dzialac wstecz, chyba,ze ta babka jakas niedouczona byla.

Aisim ja farbowalam i farbuje nadal wlosy.Slyszalam tylko, ze kolor moze wyjsc w ciazy nie taki jak chcemy, ale nie wiem, czy to nie zabobon.
 
reklama
Witam nowe dziewczyny :-)

Katarinka U Gina trzeba byc (ze względu na becikowe) do 10tyg. W poprzedniej ciązy lekarze telefonicznie mnie "ganili" że przed 7tyg mam sie nie pokazywać :tak:

mammi: (...) Bedac w pierwszej ciazy zdarzylo mi sie wypic pare razy lampke wina
Jestem podobnego zdania, mój lekarz wręcz zalecał mi pół lampki czerwonego wina co jakis czas... Nie korzystałam z przepisana częstotliwoscia, ale jednak...Moja córka urodzila się zdrowa i duża. A dymu tez nie da się uniknąć, choć w miarę mozliwości- zgadzam sie- trzeba... Gdybym tak myslała- jakby tu kogoś w biurze opiep*** że pali w kącie papierosa- to musiałabym tez przestać podróżować choćby po mieście - bo spaliny szkodzą i np. sypiac z M, który pali. Ale wiem również że przy pierwszym dziecku kobiety bardziej radykalnie podchodza do ciąży...

Aisim- farbowanie wlosów to indywidualna sprawa, ani nie udowodniono "za" ani "przeciw" że to szkodzi dla dzidzi. Ja farbowałam całą ciążę, ale znam dziewczyny, które z zarostami chodzą, a nawet dove (kremu do ciała czy dezodorantu) nie używają bo niby przez skórę wnika i krzywdę dziecku robi...
 
Ostatnia edycja:
Aisim ja farbowalam i farbuje nadal wlosy.Slyszalam tylko, ze kolor moze wyjsc w ciazy nie taki jak chcemy, ale nie wiem, czy to nie zabobon.[/QUOTE]

Ja słyszałam ze tu tylko chodzi o amoniak w farbie, że można farbować tylko farbami bez amoniaku!! Słyszałam różne sprzeczne opinie jedni uważają że można inni że nie!! Dlatego pytam o wsasze opinie!!
Mam już takie odrosty że nie mogę patrzeć na sioebie w lustrze i mam dylemat))):-)
 
Aisim tak jak napisalam wczesniej farbowalam i farbuje.Bedac w ciazy z Szymonkiem farbowalam na blond.Wydaje mi sie, ze farba zawierala amoniak.
Opinie na ten farbowac, czy nie sa sprzeczne.Jezeli sie obawiasz to radze jakies lagodne szampony koloryzujace, albo po prostu zrezygnowac dla swietego spokoju ducha;-)
 
Mam jeszcze takie pytanko co myślicie o farbowaniu włosów w ciąązy??
Ja tym razem zafarbowałam przed zaciążeniem :tak: Pytałam moją fryzjerkę czy kobiety w ciąży powinny farbować włosy,a ona odpowiedziała,że teraz już nie ma takich farb jak kiedyś,czyli są bardziej bezpieczne.Ja w pierwszej ciąży pasemka robiłam,trochę się obawiałam,ale mała urodziła się zdrowa:tak: Ja też nie mogę patrzeć na zaniedbane ciężarówki:no: kilkucentymetrowe odrosty i w ogóle:szok: Uważam,że kobieta w ciąży tym bardziej powinna pięknie wyglądać,ja się nie zaniedbam nigdy,o nie! :-D
 
hejka

katarinka witaj.
Powiedzcie mi jeszcze tylko w którym tyg.poszłyście,idziecie do gina?
Wiem, że trzeba przed 8 żeby becikowe dostać ale jak pójdę za tydz. czyli w 6 nie będzie za wcześnie. Pamiętam, że w pierwszej ciąży byłam później.
Ja też jestem w 5 tygodniu,a wybieram się do gina 27 listopada,to będzie już prawie 7 tydzień.:tak::-D
 
Co do farbowania wlosow moja szwagierka- fryzjerka i mama - poradzila mi pasemka podczas ktorych tworzenia farba nie dotyka za wiele skory glowy wiec tez nie ma jak sie w ta skore wchlonac. Ciemne farby sa bardzo mocne, te najczarniejsze, wiec to mi odradzila.

Pozdrawiam
M
 
reklama
Przekonałyście mnie z tym farbowaniem. Mam odrost i nie mogę juz na siebie patrzeć - idę do fryzjera!! Już się umówiłam na czwartek!!:-)
 
Do góry