reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

reklama
Witam.
Miałam coś o nas napisać ale mój brąbel niestety dał mi ostatnio popalić, no i czasu i sił brakło. Teraz znalazłam chwilkę. Maleństwo śpi. Mężuś się kąpie to może mi się uda.
Kubusia urodziłam 3 lipca 3150g i 52 cm. Nieduży, ale wyjść nie chciał. Może dlatego że mamusia już nie taka młódka. Karmie piersią. Kolki już przeszliśmy choć po dzisiejszym dniu wydaje mi się że wracają (albo mamusia zaszalała bo zjadła sałatkę z majonezem)
Jak czytam, że wasze dzieciaczki tak ładnie śpią w nocy to zazdroszczę niesamowicie. Kubuś tylko po kąpaniu śpi 4 godziny a później co 2 budzi się do karmienia. Masakra jakaś. Najczęściej jest tak że po drugim karmieniu już go nawet do łóżeczka nie odkładam tylko śpi z nami.
Mam do was pytanie. Jakich laktatorów używacie bo ja kupiłam w aptece Lakta ( nie mieli żadnego wyboru ) i nie mogę nim nic ściągnąć. Polećcie jaki jest dobry bo już bym się chciała z domu gdzieś wyrwać. Jakieś zakupy na spokojnie zrobić a nie wiecznie jak pies z językiem na brodzie.
 
Witam.
Miałam coś o nas napisać ale mój brąbel niestety dał mi ostatnio popalić, no i czasu i sił brakło. Teraz znalazłam chwilkę. Maleństwo śpi. Mężuś się kąpie to może mi się uda.
Kubusia urodziłam 3 lipca 3150g i 52 cm. Nieduży, ale wyjść nie chciał. Może dlatego że mamusia już nie taka młódka. Karmie piersią. Kolki już przeszliśmy choć po dzisiejszym dniu wydaje mi się że wracają (albo mamusia zaszalała bo zjadła sałatkę z majonezem)
Jak czytam, że wasze dzieciaczki tak ładnie śpią w nocy to zazdroszczę niesamowicie. Kubuś tylko po kąpaniu śpi 4 godziny a później co 2 budzi się do karmienia. Masakra jakaś. Najczęściej jest tak że po drugim karmieniu już go nawet do łóżeczka nie odkładam tylko śpi z nami.
Mam do was pytanie. Jakich laktatorów używacie bo ja kupiłam w aptece Lakta ( nie mieli żadnego wyboru ) i nie mogę nim nic ściągnąć. Polećcie jaki jest dobry bo już bym się chciała z domu gdzieś wyrwać. Jakieś zakupy na spokojnie zrobić a nie wiecznie jak pies z językiem na brodzie.

Najlepszy jak dla mnie to laktator elektryczny.
 
jak elektryczny to jakiejś konkretnej firmy, bo ja jestem ciemna masa w tym temacie.
No i muszę już spadać maleństwo się budzi.
Dobranoc wszystkim.
 
jak elektryczny to jakiejś konkretnej firmy, bo ja jestem ciemna masa w tym temacie.
No i muszę już spadać maleństwo się budzi.
Dobranoc wszystkim.

Ja uzywam aventa ( czytaj 2 razy uzylam :-)), moja kadencja karmienia piersia chyba juz sie konczy:-(. Z Olim mialam reczny, i nigdy w zyciu wiecej nie podejme sie takiej pracy recznej ZGROZA:no:
 
Cześć pinowate
ja używam laktatora Avent-ręcznego i ściągam od czasu do czasu-najlepiej nad ranem-i udaje mi się dość sporo ściągnąć-tak 150-180 ml. Jak urodziłam pierwszą córę to mąż mi kupił laktator z Canpola-totalna porażka-na drugi dzień leciał po Avent, bo tamten jest koszmarny.
 
hej mamy
zjadłam pyszne śniadanie, poczytałam Was do jedzenie, to może teraz coś naskrobię, żeby ktoś miał co czytać ;-)
ewelad - wczoraj i dzisiaj pobudka 6.20. Punktualnie. Jak w wojsku :-) Zasnął o 20.00.
Byliśmy wczoraj na szczepieniu, dostał 6w1, zaległą gruźlicę i rotawirusa - rączka po gruźlicy chyba go bolała bo marudził i popłakiwał. Ukłucie po 6w1 mogę smarować Altacetem, ale to po gruźlicy zabronili. A można jakieś kompresy z sody, itp? Chociaż dzisiaj chyba już ok, wczoraj dostał paracetamol w czopku i było już dużo lepiej.
Madzik, pytałaś ile waży - mimo, że mało je (ok. 500 ml dziennie) to przybrał i waży 4800 (ważony z kupą bo z rana nie zrobił ;-)) więc dla sprawiedliwości lekarka odjęła 40 gram. Strasznie się cieszę, że moje dziecko zaczyna przypominać w końcu pełnowymiarowe dzieciaki! Byłam przerażona jego 1950 przy urodzeniu....Wzrostu ma 61, więc w 3 miesiące urósł 14 cm, git!
co do pampersów - używamy 3 od jakiegoś czasu. wolę większe, zawsze mogę dociągnąć. a bokami jakoś nic się nie wylewa.

W planach na dziś spacerek i takie tam. Coś sie wymyśli :-)
miłego dnia!!!!
 
hejka z rana:-)

wstałam, bo muszę być zwarta i gotowa-jak mała wstanie karmimy i lecimy na rehabilitację-znowu płacz:-( chciałam też zarejestrować się do pediatry na szczepienie, ale trzeba osobiście danego dnia -o 7 rano, czyli D musiałaby sie spóźnić do pracy, albo telefonicznie-bardzo k... śmieszne, bo dzwonię od 7, jakieś 20 razy już, i oczywiscie nikt nie odbiera!!! a p dr przyjmuje od 13-15, więc jeszcze D musi się zerwać z pracy-sama się boję:-( pójdę w drodze na rehabilitację tam, ale nie liczę, ze o 10 zostaną jakieś wolne miejsca-fuck!

Maruśka dobrze pomyślałaś, ze trzeba coś napisać, bo nie miałąbym co czytać do swojego śniadanka:-D a dzieci nam się trochę rozregulowały-moja wczoraj o 7 i dzisiaj też, z tym ze wczoraj nam się trochę rozjechały kamienia, więc byłą pobudka o 3-oczywiscie tatuś wstawał, więc jakby jej nie było:-) w 3 msce 14cm-woooooow!!! to koszykarz Ci rośnie chyba:-)
 
Witam sie z rana!! Korzystajac ze mala jeszcze spi a starszy w przedszkolu bo m dzisiaj odwozil usiadlam sobie na kompa i nadrabiam zaleglosci.
Mialam wczoraj cos napisac ale znurzylo mnie spanie.
Bylismy wczora z mala w poradni laktacyjnej na kolejnym spotkaniu jeden sutek juz sie zagoil a drugi jak na zlosc nie chce i pomimo iz ja juz inaczej przystawiam to nadalmi go narusza i nie moze sie zagoic. Okazalo sie rowniez ze najprawdopodobniej ma wzmorzone napiecie miesni jamy ustnej i chyba tez asymetrie ale tutaj bym sie klocila. oczywiscie najbliszy termin na NFZ dopiero 26 pazniernika masakra jakas. no ale chyba pojde raz prywatnie i potem tego 26 na kase chorych. Bo mala wciaz robi wszystko by chwytac plytko no i mi je ze tak powiem splaszcza.
A dzisiaj do ginka wkoncu upragnione 6tyg minelo i bede mogla (mam nadzieje) zarzyc relaksujacej kompieli!!!!a powiedzcie mi czy karmiac piersia mozna uzywac wszytskich kosmetykow jak to jest?? bo wiem ze np w ciazy nie wszytsko mozna stosowac.??:baffled:

Ashika jak temu twojemu malemu udalo sie klocka polknac??duzy on byl??mam nadzieje ze juz wyszedl dole??
Joasia B z tym pranie i to jak zrozumial maz sie usmialam. Moj tez nie uwaznie slucha
Eweland ty to masz dobrze z tym spaniem mnie zaczyna juz meczyc to nocne wstawanie bo potem chodze nie wyspana i nie kontaktuje
Dzamena ciesze sie ze synek poszedl do przedszkola i ma taka dobra opieke. Co do tablete to ja uzywalam cerrazette i nie dolegalo mi nic i teraz tez chce je brac poki karmie.
jak wy robicie ze wasze dzieci tyle juz waza. moja ma miesiac i wazy dopiero 4280:sorry2:
Jesli chodzi o Moje dziecko to w domu spi albo dlugo albo krotko ale za to na dworze potrafi spac 3-4h i jak juz mam dosc lazenia to wchodze do domu i tez psi jeszcze chwile w nim
a pampki jedziemy jeszcze na 2:-)
Eweland to ze twoja Lilia jest taka grzeczna to tylko sie cieszyc na pocieszenie i uspokojenie ci powim ze moj synek tez byl aniolkiem jadl spac i kupki robic tak do 4 miesiaca i potem sie nie zmienil tyle co poprostu chcial swiat poznawac wiec mysle ze nie masz co sie strachcac i wykorzystywac to poki mozesz. Bo ja teraz przy mojej malej to wogole czasu nie mam piszac tutaj jade na raty zaczelam pisac o 7,30 a jest 8,30 wiec. Niby spi ale ona cwana po bracie jest chce by byc przy niej. Nawet w lozeczku nie chce cos znowu spac i wygania meza do brata do wyra i przy tym jeszcze sie rano szczerzy jak on jej mowi ze znowu go wywalila z wyra.

Jesli chodzi o zielone kupy to ja pamietam ze mi mowiono ze to oznacza ze dziecko nie toleruje tego co matka zjadla. A ja poszerzylam swoja diete o winogrona i pizze:-)i na szczescie nic jej nie bylo
Jedyneczka fajna ta huśtaweczka no ale czasem zdarzaja sie tacy bruday na allegro. Ja tez bym musiala wkoncu usiasc i poszukac cos na zime i nie tylko bo tutaj u mnie juz sie zimno robi.
Maruska ale twoj mlody szybko rosnie masakra.
Moja dzisiaj zasnelo wsumie juz o 20 ale do 22 3 razy nacycu byla potem walnela kupsztalka i wkoncu zasnela spala do 3 a potem do 5.30 wiec luzik.
No nic uciekam sie szykowac do ginka i potem chyba znostane na spacerku co by juz popoludniu nie isc i malego z przedszkola odebrac trzeba bedzie. do spisania sie popoludniu moze wkoncu dokoncze druga ture prasowania:-D
 
reklama
bry:-)

u nas nocka ok, spał od 21 do 4.20- wziął sobie do serca chyba moje słowa:-D żarty żartami, śpi tak w nocy dlatego, ze nie śpi w dzień-bo co to jest 1,5 godz snu dla tak małego dziecka??

teraz próbuję go uśpić w huśtawce, niby oczy ma zamknięte, ale co chwila budzi się niespokojnie:baffled: a`propos tej huśtawki, to stan faktycznie idealny,ale mam wrażenie, że mechanizm jest spieprzony-niby jest prędkości bujania, a na 1 buja praktycznie tak samo szybko, jak na 5:dry: oczywiście pisałąm maila do sprzedawcy, ale bez odzewu:wściekła/y:

planujemy za godzinkę wybyć na spacer, także idę się przyszykować, wrzucić coś szybciorem na ruszt, włosy poprostować.. mam nadzieję, że zdążę jeszcze nakarmić Marcepana, umówiłam się z koleżanką na 10.30 i mam dylemat, czy brać Małego w chustę.. bo jeśli się obudzi po godzinie, to gdzie ja go odłożę, żeby przebrać itd.. hmm nie wiem..

miłęgo dzionka:-)
 
Do góry