reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Mailuj ale się załatwiłaś... nie zazdroszczę a zazdroszczę kina. Ja dziś padam wrocilam po 16 do domku...u mnie też Gon1a gdzieś remontują juz 2 tyg ech.... wiercą jakby w drugim pokoju tak niesie. Dzis mnie dzieci wkurzyły... strasznie takiego nerwa dostalam... ze uuuuuuu . Ale już luz staram sie nie myśleć duzo, bo wkoncu w domku jestem <choć się tak nie da.. nieststy...> Spac mi się chce ...co do ciśnienia to ja górne mam w miare ok ale dolne niskie ale dlatego ze mam bradykardie po sporcie maly puls heheh chyba.... ja coś bym wszamała.... od mamy przywiozlam sałatkę sushi... i chyba wszamię.... w calości i męzowi nie zostawię... Dobrze ze jutro mam na poźniej do pracki.. ale i tak mam lenia.. ech..... To co laski z małymi stopami zakladamy jak pisaly "klub małych stóp"? bo ja mam 37 tez ale mąż 43 heheh no no...

Kobitki trzymam kciuki za USg i wizyty koniecznie dajcie znaka!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
No to ja tez nie zaliczam się do Klubu Wielkiej Stopy. Mam 38. Więc chyba trzeba założyć Klub Małej Stópki.
Jeszcze w odpowiedzi na post Emkamek, tak jak pisałam wcześniej, w Polsce nie prowadzi się profilaktyki konfliktu w ciąży , a tylko po porodzie. Nie podaje się immunoglobuliny antyD w 28 tyg. W niektórych krajach, a na pewno w Angli, podaje się. Akurat to wiem dokładnie bo zajmuję się oznaczaniem grup krwi, wykonuję próby zgodności przed przetoczeniem krwi, oznaczam grupy krwi noworodkom, odczyny Coombsa i kwalifikuje kobiety do podania immunoglobuliny. A mało ktróry lekarz zleca kontrolę przeciwciał u kobiet RhD dodatnich, bo dla lekarza konflikt serologiczny to tylko i wyłącznie konfilkt w zakresie antygenu D. Żaden inny antygen ich nie obchodzi bo tak nie ma na to antidotum po porodzie. A kobiety RhD dodatnie i RhD ujemne są tak samo narażone na pozostałe antygeny czerwonokrwinkowe. Oczywiście sytuacje immunizacji są bardzo bardzo rzadkie.
 
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj wstałam wyspana jak nigdy. Normalnie to wstaje o 5 na siku i potem nie mogę usnąć a dzisiaj do 9 taki kamienny sen :-) To chyba przez to że nie chodze do pracy i nie mam się czym stresować. Co do WIELKIEJ STOPY to się zapisuję bo mam 40 mój syn ma 11 lat i też ma 40 czasem chodzimy w jednych butach hi hi.Żeby tylko mój dzidziolek nie odziedziczył dużego palucha u nogi po moim mężu bo jak on to sam mówi ma takiego wielkiego jak łeb żmiji (palucha oczywiście) Jeszcze jakby to była dziewczynka a fuj:-D
 
nie chce mi się już szukać, ale wielkostopowcy to chyba od 40..... więc musisz się do małych stóp przyłączyć, choć 39 małą stopą trudno nazwać.....:-)
 
Ja też jestem zwykle niskociśnieniowcem, ale w ciąży mam prawie zawsze idealne. czytałam że właśnie w ciąży naczynia krwionośne sie rozszerzają i coś tam jeszcze ale już nie pamiętam... i to własnie jest powodem wyższego ciśnienia. Dla takich jak ja to dobrze, gorzej z tymi, które z reguły mają wysokie.
 
reklama
Do góry