reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Flammie ja jako niedoswiadczona matka pierwszego syna (mialam 21 lat) znalazlam kdiazke mamy w ktorej bylo napisane ze dziecku od 3 tygodnia mozna podawac mleko krowie. Idac tym tropem kiedy moj syn mial 3 miesiace dostal mleko krowie rozrobione z woda.. Podawalam mu od tamtej pory powoli wszystko i nic mu nie bylo. Najlepszym gryzakiem byla piętka od chleba. Jak mial 4 miesiace jadl juz barszcz bialy..
Z corka tez nie chcialam niewiadomo ile czekac bo nie miala wielkivh problemow z brzuszkiem. Syn nie mial wcale zadnych problemow wiec nie czekalam..
Teraz jak ugotowalam rosol to po prostu wyjelam marchewke z niego, zblendowalam i dalam dwie badz trzy lyzeczki na pczatek..
Nie jestem szczerze mowiac zwolennikiem trzymania dziecka na samym mleku za dlugo..

A wlosy.. Nie mam juz 2/3 z nich ;(((

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kasiu, to juz można? Planowałam po skończonym 4 miesiącu zacząć.



Z ciekawości zapytam dlaczego po 6tym miesiącu? Czy wtedy będzie łatwiej się dziecku przyzwyczaić czy może po prostu chcesz go na mleczku jak najdłużej?



Zabrzmi to strasznie, ale ciesze się, że ci włosy lecą, bo nie będę tylko ja sama łysa :) Strasznie mi się sypią.
JEstem zwolenniczką karmienia piersią jeśli jest taka mozliwość jak najdłużej, dzidziś w mleczu ma wszystko, jeśli ładnie przybiera na wadze to nie widzę potrzeby by tak wcześnie rozszerzać dietę.
Tym bardziej że nie mam wszystkich swojskich warzyw a te kupne to sami wiecie ...
ale to tylko moje zdanie:)
 
Mi lekarz powiedział że dopiero po 5 miesiącu ale wiecie jak to u mnie było z tym brzuszkiem, straszne kolki miała to dlatego ale mówił o kaszkach żeby najpierw wprowadzić coś po 4 miesiącu.
 
Flammie ja jako niedoswiadczona matka pierwszego syna (mialam 21 lat) znalazlam kdiazke mamy w ktorej bylo napisane ze dziecku od 3 tygodnia mozna podawac mleko krowie. Idac tym tropem kiedy moj syn mial 3 miesiace dostal mleko krowie rozrobione z woda.. Podawalam mu od tamtej pory powoli wszystko i nic mu nie bylo. Najlepszym gryzakiem byla piętka od chleba. Jak mial 4 miesiace jadl juz barszcz bialy..
Z corka tez nie chcialam niewiadomo ile czekac bo nie miala wielkivh problemow z brzuszkiem. Syn nie mial wcale zadnych problemow wiec nie czekalam..
Teraz jak ugotowalam rosol to po prostu wyjelam marchewke z niego, zblendowalam i dalam dwie badz trzy lyzeczki na pczatek..
Nie jestem szczerze mowiac zwolennikiem trzymania dziecka na samym mleku za dlugo..

A wlosy.. Nie mam juz 2/3 z nich ;(((

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Sama wiesz co dla dziecka dobre, ale marchewka z rosołu .... Wywar z mięsa to syf niestety
 
Kaskaw a jak karmisz. Bo jak karmicie piersia i sie dobrze odzywiacie i dostarczacie dziecku wszystkiego- bo nie mowimy tu o karmieniu piersia kiedy matka je produkty niebogate w witaminy itp, to pewnie ze ja tez bym byla za tym ,zeby karmic jak najdluzej, ale ja np karmie mm, wiec zacznw juz wprowadzac po 3 mcu, tzn zeby probowala, a juz jak skonczy 4 mce, to juz bede chciala zeby normalne posilki zastepujace mleko jadla, typu zupka- krem, czy owocki, potem kaszki

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nawet nie straszcie z tymi włosami, słyszałam że tak 3 miesiące po ciąży zaczynają wypadac ale mam nadzieje ze mnie to ominie [emoji5]️

Postanowiłam ze wracam do pracy, narazie na dwa dni po 5-6godzin,i co mnie ucieszylo niezmiernie że wchodzę w spodnie w których pracuje [emoji5]️[emoji5]️[emoji5]️

Z rozszerzeniem diety to są różne poglądy, jedni mówią że już po 3miesiacu wprowadzać inni że do 6 miesiąca tylko mleko, ja już nie wiem sama, może ok 4-5 miesiąca coś spróbuję jej dawac[emoji5]️

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam w deszczowy dzień! Zeświruję, to moje wózkowo - letnie dziecko nie chce spać w domu, przy cycku przysypia, odkładam i pobudka!!

Aga - przytulam! Wiem, że podejmiesz słuszną decyzję, jakakolwiek by nie była!
Asia - śliczny kombinezon, to z Tesco?
Karolina jakie długie włoski ma Twoje słoneczko :) Sliczności :)
Toteczko, też mi wypadają włosy, ale mam ich dużo więc tego tak nie odczuwam.

To z tymi słoiczkami to chyba zależy na co etykiecie napisane. Jeśli od 4 miesiąca albo po 3, to można jak dziecko skończy 3 miesiące i zaczyna 4. A jak napisane po 4 miesiącu to jak skończy te 4 miesiące i zacznie 5. Tak to rozumiem.

A na piersi? Kiedy wprowadza się herbatki, warzywka itp? Też od 4 czy po można dopiero po 6 miesiącu?
 
Zgodnie z zaleceniami m. in. Światowej Organizacji Zdrowia dzieci powinny być karmione wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia, bez dopajania. Nie wiem jak to wygląda w przypadku mm.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry