reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Witajcie, Lila ona ma około 7 lat, przygarnęłam ją w 2011 roku, trudno określić wiek, bo przybłęda. Ona jest taka, że je wszystko. Wiele razy ją goniłam, bo wskakiwała na regał i się czymś bawiła i skubała. Sama potrafiła sobie szafkę w łazience otworzyć ....
Byłam dziś u niej i jest lepiej, także mamy nadzieję, że wydobrzeje, ale biednie wygląda :(

A Wiki się coś poprzestawiało ze spaniem, dziś spała tylko godzinę, oczy trze, marudzi i nie może zasnąć, nie wiem co jest .... O nocach nie wspomnę, budzi się chyba co godzinę ostatnio, spi ze mną, bo bym zgłupiała. Zęby to nie są.....
A poza tym jest pocieszna:) Ma swoje ulubione teledyski i nogi jej chodzą do tańca i się smieje w głos jak słyszy :)

Dwa dni nie byłyśmy na spacerze i jutro chyba też nie, bo jest jakiś straszny smog nad Warszawą....
 
Hej,

Nasze nocki roznie. Raz lepiej raz gorzej. Malemu bardzo dokuczaja zabki bo jak mu smaruje dentinoxem to widze ze przynosi mu to ulge. W dzien spi roznie. Przed swietami mial super cykl dnia a w swieta jak sie rozregulowal tak teraz ciezko mu zasnac w dzien, na noc to juz w ogole masakra a i w nocy budzi sie bo zeby bola, bo smok wypadl, bo glodny.

Co do samotnosci to u mnie tak sobie. Siedze sama z malym ale tesc wpada co pare dni, na kolezanki nie mam co liczyc, zajete swoim zyciem, moja mama pracuje na dwa etaty wiec rzadko wpada. Chodze na zumbe dwa razy w tyg wiec to jakas odskocznia. :)

Za tydzien wybieramy sie z Malym na basen. Ciekawe jak zareaguje :) lubi sie kapac wiec mam nadzieje ze bedzie zadowolony.

Dziewczyny kiedy mozna podawac jogurt naturalny?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nieufna u nas podobnie z tym spaniem dziennym ... widac ze bardzo chce sie jej spać ale nie moze zasnąć ... w nocy pobudki co godzinę na smoka , i tez myśle ze to nie ząbki bo w dziaselkach nie widze żadnych zmian.

Kamejka nie u nas nie ma płaczu podczas kupki ale mocno steka :p czasem mam wrażenie ze pampersa jej nie starczy a tam ledwo tyle o ile tej kupki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czyli sporo nas zameznych samotnych mam :p Jakby moj o 17 czy nawet o 18 wracal to bym byla szczesliwa. Zwykle wraca ca 21, a zdarza sie jak jest ciezki dzien ze po polnocy. A wszystko dlatego, ze mnie nie ma z nim w pracy.. :p

Teraz caly tydzien maz bierze wolne a ja bede biznesu dogladac :)

Jutro wielkie mierzenie i wazenie i zobaczymy ile mi przez ten tydzien zlecialo z wagi i cm. Jak nie zlecialo to najem sie lodow, bo to znaczy, ze nie wazne co jem a waga swoje :p
 
Julka dużo siły życzę. Ech do facetów czasem trzeba mieć więcej cierpliwości niż do dzieci...
Faktycznie głupio ten antybiotyk heheh ;) Ale uczymy się na błędach, następnym razem (chociaż tfu tfu oby jak najrzadziej antybiotyki) ustawisz sobie o lepszej godzinie ;)

Ja też siedzę sama do 18 codziennie i mimo że jestem mega towarzyska to jakoś mi nie brak, nie wiem czemu :) Ale ja czasem dzwonię do mamy albo przyjaciółki i gadamy z godzinę. Podłączam sobie słuchawki do tel więc mogę gadać i coś robić jednocześnie. Więc to mi trochę zastępuje towarzystwo. A roboty mam tyle w domu że jakoś tak nie myślę o samotności :) Poza tym mam Was :D
No i staramy się z mężem raz na tydzień/dwa spotkać się ze znajomymi. Zapraszamy ich do nas, najczęściej na 20 kiedy mała już śpi i możemy na spokojnie posiedzieć i pogadać czy w planszówki pograć ;) Albo my chodzimy do kogoś z dzieckiem, ale to już gorzej bo w obcym miejscu to ona ze spaniem to nie za bardzo. Znaczy może nawet nie że w obcym miejscu, tylko bez całego rytuału kąpieli. Więc wolimy u nas :)

Groszkowa no ładnie w tym żłobku, u nas trochę brzydziej hehe [emoji14] No ale trudno, najważniejsze że kierowniczka mi się spodobała i intuicyjnie czuję, że ten żłobek będzie ok.

A tak z innej beczki... Czy Wasze maluchy płaczą jak robią kupkę? Bo moja niestety odkąd robi bardziej zbite to ją to boli i za każdym razem płacze :(
Oj tak! Moja płacze właśnie przy twardych kupkach. Szkoda mi jej wtedy i podaje ten syrop lactulosum i na drugi dzień nie ma problemu. Nie zawsze ma zaparcia ale jak ma to ją trzyma parę dni.
 
Dzięki Dziewczyny! :*

My dziś katar i trochę kaszel. Kupiłam maść majerankową i rozgrzewającą. Stópki i nosek posmarowany na noc. Dwie butle herbatki wypite.
Jak pogorszy się to jutro lekarz.

Jestem niewyspana (pewnie jak większość) :D i widzę kreskę krwi na dziąśle dolnej jedynki Ani. Może wybija sie ząb! Relacja nastąpi jak się przebije. :D

Z kupami nie ma problemu u nas. Moze dlatego, ze pije tyle herbatki.
 
Kamejka w jaki sposób zrexygnowaliscie z 1 nocnego karmienia?

Wiesz co, u nas to nietypowo jest bo moja Natalka to nie woła na jedzenie ani w dzień ani w nocy. Tzn zdarzało się, ale rzadko. To ja muszę ją przystawiać i pilnować żeby jadła regularnie. Więc w nocy to ja ją budziłam - do tej pory o północy i rano o 6, ale to karmienie o 6 nazywałam też nocnym bo ona potem jeszcze szła spać na 2,5-3,h ;) A teraz karmimy się tylko o 2. I to właśnie ja ją budzę bo tak to możliwe że by przespała całą noc. Ona za mało przybiera na wadze i lekarz kazał ją w nocy karmić, dlatego tak robię.
 
Lila, żłobek prywatny. Kosztuje 620 zł ten przedział czasowy na który my się łapiemy czyli od 6 do 8 h. Do tego koszt wyżywienia 12 zł dziennie. Z wyżywieniem się jeszcze zastanawiam jak będziemy robić bo ona będzie przyprowadzana w godzinie śniadanka a zabierana w godzinie podwieczorku więc mogłaby w żłobku jeść tylko obiadek więc wtedy koszt wyżywienia tylko jak za obiad a więc taniej. Ale to zobaczymy jak nam będzie wygodniej to zorganizować.
 
reklama
Hejka!

Mąż pojechał z Chłopcami na sanki, ja położyłam Młodą, ale spać nie chce, pewnie dlatego, że spała wczoraj od 21 do 8:30 dziś rano bez budzenia się!!!! Szok, myślałam, że mi cycki pękną, no ale za to teraz nie śpi, jak nie urok to...:/

Te kaszki, niemieckie, co linki wklejałyście, to jakiej firmy najlepsze? Hipp, Holle ,Töpfer?? Czym się różnią od polskich?

Julka, teraz już za późno, zdaje się, ale pamiętaj, że drugą dawkę antybiotyku można podać po 10, a nawet 8 godzinach więc można sobie trochę wyrównać te godziny. Ja tak zrobiłam przy antybiotyku dla Nastki.
Kamejka, wielkie dzięki!! A Twój to prywatny czy państwowy? Ile się płaci? Jak się dowiesz co do pań na grupie to napisz, ok?? Na szczęście nie płacze, jak robi kupę, ale przechodziłam to ze średnim Synkiem :(
Nieufna - a to młody kot?? Współczuję stresu i przejść. Kota nie upilnujesz. On wychodzi na dwór? Szkoda, że zeżarł coś, czego nie wolno, koty zazwyczaj nie ruszą tego, co się do jedzenia nie nadaje, bynajmniej nasz Bolec tak ma,no wielka szkoda, ale mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Trzymajcie się! Pisz, jak się czuje.
Lizzy - mięsko ok, w ogóle zaczęła chętniej i ładniej jeść :)
Agula, ja czytam wszystko, prawie zawsze :) Tulę!
AgaGunia - nie korzystam, muszę ściągnąć, bo słyszałam, że aplikacja fajna.

My nie mamy babć, dziadków, teściów, tylko moją mamę, jak już kiedyś pisałam, która mieszka niedaleko, ale rzadko przyjeżdża, już dziećmi zmęczona, całe życie z dziećmi pracowała, itp, stały tekst. I sobie radzić musimy, chcąc nie chcąc :( Dajemy radę. Arek wraca ok 17 z pracy, ale dużo w domu robi, bo przy trójce jest co ogarniać. Czy się nudzę w dzień? Raczej nie. Uwielbiam te chwile ciszy, samotne spacery, często chodzę ze znajomą czy koleżanką, ale to jak same zadzwonią. Po południu u mnie jest wesoło to chociaż rano korzystam z ciszy, jeśli Nastka da :) Czasami mam dość dzwoniącego telefonu, a są dni, że mąż przewraca oczami i mówi, że tylko na tel. siedzę, chociaż nie chcę, no ale w końcu kiedyś trzeba odebrać, ostatnio ciągle mam wyciszony :p

Lecę do niej, bo się nadziera! Śpiąca, a nie śpi, ugh!!!!!!!!
W kwestii kaszek. Kaszka nie powinna zawierać cukru, słodzików, sztucznych barwników, im mniej tym lepiej. Na naszym rynku poza kleikiem ryżowym bodjże Bobovity i Nestle nie ma kaszki, którą można polecić. Te niemieckie mają świetny skład. Nacięłam sie na Bobovite waniliowa, ktora ma wanilline nie wanilie.
 
Do góry