reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

Wczoraj na wizycie nie zapytałam bo byłam podekscytowana tym, że na usg wszystko dobrze wyszło i ze zobaczyłam fasolkę i myślałam że teraz może każdemu zalecają badania genetyczne. Dziś dopiero tak się zastanawiam i niepokoje.
nie zastanawiaj sie, wkrecasz sobie tlyko niepotrzebnie.
u mnie w 1wszej ciazy lekarz dawal skierowania na to badanie "jak leci" - bo mial znajoma w laborat i chcial jej zwiekszyc ilosc badan, a jak wiadomo test pappa jest platny, nierefundowany i to dosc drogi. jak sie o tym dowiedzialam, to w nosie mialam takie badania... zdenerwowal mnie gosc tylko.
 
reklama
Ewel a niby czemu babelki mialyby dziecku zaszkodzic? Pomysly czasami macie nieziemskie

Justyna bo ja jestem na urlopie wychowawczym a bedac na nim nie przysluguje mi l-4 musialabym zlozyc rezygnacje z urlopu wrocic do lracy i dopiero przedlozyc l-4

Nikka nie wiem po co cie skierowal skoro nie ma ku temu zadnych przeslanek. Ja bym sie wprost zapytala.
 
Mamba ja nie mówię ze bąbelkowi tylko sobie samej... Bo widzę że układ trawienny u mnie gorzej pracuje i po wodzie gazowane mam wzdęcia czytaj że zrozumieniem
 
Witam
Ja test pappa miałam, mimo, że miałam 31 lat, to było drugie dziecko, w rodzinie nie było urodzeń z wadami genetycznymi. Po prostu lekarz dał mi skierowanie i skorzystałam :tak: Teraz tez planuję .... Aha, mimo, że chodzę do gina prywatnie, test pappa miałam robiony na NFZ .....

Dziś pomyłam okna, upiekłam muffinki, murzynka, ugotowałam warzywa na sałatkę, odkurzałam i prałam. Teraz padam :/ Poza tym mam dwójkę dzieciaków chorych i marudzących.
Ja pracuje w administracji i nie ukrywam, że niedługo wybiorę się na l4. Muszę tylko powiadomić dyrekcję o swoim stanie :-)
 
Ostatnia edycja:
Mnie mąż uspokaja, że ginekolog tak profilaktycznie mi zlecił wykonanie badań. Ja tez za badanie nic nie będę płacić. Wizytę u genetyka mam na 15-go tak więc do tego czasu troszkę będę się tym martwić ale z drugiej strony macie rację nie powinnam sobie nic wkrecac. Może po prostu mój ginekolog jest przezorny.
Gosik A jak wygląda ten test pappa?
Ja jeszcze musze umyć okno u małego w pokoju, zaraz zabieram się do roboty.
 
Cześć, nazywam się Agata i jestem mamą 13 miesięcznej Zuzanny. Spodziewam się drugiego dziecka, termin porodu 13.11 z @ a 20.11 z usg. Serduszko bije, wszystko jest ok :) mam nadzieje ze mogę się do Was przyłączyć ;)

Jeżeli chodzi o dolegliwości ciążowe to podobnie jak w pierwszej ciąży mam non stop mega mdłości. Niestety nic z domowych sposobów nie pomaga, schudłam juz kilka kg bo od wszystkiego mnie odrzuca...
 
Ostatnia edycja:
kurcze dziewczyny zastanawiam sie czy moja fasolinka nie jest za mala?:( Bo w 6 tyg 2 dniu miala 4,9 mm, serduszko bije ale jak patrze po wiekszosci dziewczyn to ich fasolinki w tym czasie byly wieksze:(
 
nikka nie martw się ja sama zapytałam kiedy mogę wykonać badania genetyczne. Więc ustaliliśmy badania z krwi tj test papa na 14..04 a potem po dwóch tygodniach usg genetyczne. Wg mnie powinny być to rutynowe i podstawowe badanie (może dlatego że z wykształcenia jestem biologiem). Mojego synka urodziłam mając 27 lat i też miałam robione te badania dlatego teraz też się na nie zdecydowałam, akt nie są tanie ale uważam że każdy dobry lekarz powinien przynajmniej poinformować o takich badaniach i zapytać czy chcesz je wykonać.
 
reklama
A ja czytałam sporo o teście pappa i wiele osób wypowiada się o nim negatywnie. On nie mówi nam czy dziecko jest chore tak jak usg tylko pokazuje jakie jest prawdopodobieństwo tego że może być chore. Dziewczyny pisały że często wychodzą złe wyniki tego testu i że potem tylko jest niepotrzebny stres. Trzeba robić amnioopuncje i czekać trzy tygodnie na wynik. Wiele osób pisało, że im w tych testach wychodziły źle wyniki, a potem dziecko rodzilo się zdrowe. Dlatego ja się zastanawiam czy robić ten test?
 
Ostatnia edycja:
Do góry