reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2015 :)

każdy robi po swojemu. ja sobie nie wyobrażam bo przeżyłam kiedyś wypadek drogowy i wiem jak tragicznie może się skończyć choćby gwałtowne hamowanie a nie zawsze zależy wszystko od nas.

u nas brzydka pogoda się zrobiła. pada i w ogóle bleeeee....
 
reklama
My małą wozilismy od początku i niestety często. Lubi jeździć jak narazie, mam nadzieje ze choroby lokomocyjnej nie odziedziczy po mamusi :p
Ja mogę prowadzić i do przodu i do tyłu. A jako pasażer umieram. Każda podróż z małą z tyłu jest męcząca ale dla mnie i to strasznie.
Ja wyciaglam raz z fotelika jak mi zasypiala, a byłam krok od domu.
Nawet sama z nią jeżdżę po 3h, trasą pod łódź 212km. Zatrzymuje się jak jest kupa albo karmienie.

Znam przypadek gdzie fotelik niebyl przypiety pasami i dzięki temu dzidzia żyje bo wyleciała z fotelikiem przez szybę -ale wiem ze to przypadek jeden na setki.

Mała usiadła dwa razy z raczkow, ale jeszcze jest zgarbiona, a musi siedzieć prosciutko to jest ponoć prawidłowo.

A jak z włosami u Waszych maluszków? Długie mają czuprynki?
 
Moj Antos ma geste, dlygie wloski :-) wyglada jak dziewczynka.A dzis pojawila mu sie wysypka na calym ciele. Zadnej goraczki ani innych objawow nie ma. Takze mysle ze to cos z jedzenie. Wczoraj dostal jablko papoerowke do chrupania a dzis brzoskwinie moze od tego. Po ilu dniach ozd zjedzenia alergenu moze pojawic sie wysypka jak myslicie?
 
Moja ma bardzo długie włoski, z boczku zakładam jej za uszka a grzywkę muszę obcinać żeby do oczek nie wpadała. Niestety spinki się nie sprawdzają bo mała je zdejmuje i wkłada do buzi. Związać gumką też nie mogę bo włoski są bardzo cieniutkie.
 
Moja ma długie włoski, chłopaki byli długo łysi a ona urodziła się z czarną gęstą czupryną, teraz jej rozjaśniały. Pierwszy raz zdarzyło mi się wziąć ją na ręce w samochodzie, jak wracaliśmy z nad morza podróż zniosła lepiej. Ale jak widziałam, że płacze tak że bierze ją na wymioty i nic nie skutkowało żeby ją uspokoić to wzięłam na ręce.
Dajecie maluchom kaszę jęczmienną? Gotuję dziś krupnik i się zastanawiam czy mała może już taki delikatny krupniczek zjeść?
 
może to potówki? jak będziesz dziś kąpać synka do wanienki wsyp sporą ilość mąki ziemniaczanej. jeśli na drugi dzień nie zniknie to znaczy że to nie potówki.

mój Stasiu ma króciutkie włoski takiego dłuższego jeżyka :-) taki łysek blondasek :-)
 
mój już jadł kasze gryczaną w pierogch, zadziwił mnuie bo jak nic nie chciał brac do buzi tak wczoraj jak mu dałam pieroga z kaszą i twarogiem to wsuwał aż miło:0 i nic miu nie jest więc myślę,że jęczmienna to na spokojnie :)a wlosy z tyłu dłuższe z przodu krótsze, w oczy mu nie wchodzą jeszcze. my do samochodu bierzemy ulubione gryzaki, coś do podwieszenia na pałąku i książeczki krecika bo młody uwielbia (najbardziej to gryźć ale lubi też słuchać ;)) i staramy się wyruszać w porze drzemki to zawsze te 40 minut jedziemy na luzie. a fotelik kupiłam mu już dwa miesiące temu bo dobrzy znajomi akurat sprzedawali po swojej córce, a to rzadka okazja, żeby od zaufanych ludzi kupić bezwypadkowy fotelik. mamy recaro, ale to już dla siedzących dzieci (chociaż można go trochę odchylić do tyłu), więc myślę, że dopiero na spokojnie po wakacjach się przesiądzemy. Miesiu na razie mieści się w tym pierwszym, on jest do 13 kg, głowa mu nie wystaje więc jeszczemoże jeździć. a zabezpieczacie jakoś dzieciaki przed komarami/kleszczami? my często wyjeżdzamy nad jeioro i do lasu i właśnie zastanawiam się,czy by nie kupić czwgoś takiego Link do: TickLess i MiteLess - Skuteczna ochrona przeciwko kleszczom i roztoczom!
 
może to potówki? jak będziesz dziś kąpać synka do wanienki wsyp sporą ilość mąki ziemniaczanej. jeśli na drugi dzień nie zniknie to znaczy że to nie potówk
Sprobuje z ta maka,choc nie wiem czy potowki od raz by wysyapily na calym ciele.

Macie moze inny oprocz jablka sposob na kupe. Bo do tej pory robil mi codziennie a teraz juz 3 dzien nic a widze ze go to meczy. Nie dosc ze dziaselka go bola ma cale opuchniete,a zabkow nie widac to jeszcze brzuszek go co chwile boli bo sie bardzo prezy i puszcz baki, a brzuszek twardy.Ostatnie trzy noce byly ciezkie dla niego, dla nas tylko niewyspane :-) Jak nie przez zabki to przez brzuszek sie budzil a teraz ta wysypka :-[ no i oczywiscie ciagle od zabkow katar wodnisty.
 
reklama
Mała ma krótkie włosy, teraz jej tak delikatnie na uszka wchodzą. Narazie nie ma włosów po mamie :p.

My ta sama zasada co do przewijania, na podróż zabawki którymi nie bawi się na codzień i jest szczęśliwa ze je znów widzi.
Może wasze dzieciaczki po prostu nie lubią jeździć tyłem? (ja coś o tym wiem:p), a wszystko im przejdzie jak tylko przesiadziecie się na normalny fotelik
 
Do góry