reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny mojej małej ropieje oczko- byliśmy u lekarza mamy kropelki do oka i przemywac woda lub solą fizjologiczna mam nadzieję że będzie dobrze. Wasze maluchy też miały bądź maja?
Mój miał zaraz jak się urodził. Poleciła nam położna przemywanie na zmianę woda, solą fizjo i herbata. Było lepiej, ale nie całkowicie się wyleczylo i lekarz dał nam kropelki. Po kilku dniach przeszło całkowicie i do tej pory (odpukać) nie wraca. Nam jeszcze lekarz powiedział, żeby stosować dalej przez 3 dni od wyleczenia.
 
reklama
Zaraz po urodzeniu przeravualismy ten temat... Dopiero krople z antybiotykiem od pediatry pomogły... Po jednaj kropelce w każde oczko do wyleczenia i jeszcze pare dni żeby nie wrociło.. Nazwy kropli nie pamiętam ale trzeba je było trzymać z dala od światła
Dziewczyny mojej małej ropieje oczko- byliśmy u lekarza mamy kropelki do oka i przemywac woda lub solą fizjologiczna mam nadzieję że będzie dobrze. Wasze maluchy też miały bądź maja?
 
@anielka1 W każdej przychodni będą chcieli skierowanie ale myślę że w swojej przychodni pediatra bez problemu wypisze jeszcze jedno.Bez skierowania to chyba tylko prywatnie.Napisałam Ptak bo to przychodnia od Niego ma ich kilka też jest doktorem On i jego syn ale USG bioderek robił nam dr.Artur Szczęsny...
Oki, na jutro się umówiłam prywatnie,,pod bukami "
 
Dziewczyny mojej małej ropieje oczko- byliśmy u lekarza mamy kropelki do oka i przemywac woda lub solą fizjologiczna mam nadzieję że będzie dobrze. Wasze maluchy też miały bądź maja?
Mój syn miał kilka tyg temu, bardzo ropiało jedno oczko, przepisala nam dr krople ale obyło się bez. Kilka razy dziennie wkrapialam sól fizjologiczna, przemywalam. Przeszło :)
 
Mam nadzieję że krople pomogą chociaż już jest delikatna poprawa ale zobaczę rano jak będzie. U nas również jest ciemieniucha ale taka mała jak z tym mam postępować? Dziękuję za odpowiedzi :)
 
Oki, na jutro się umówiłam prywatnie,,pod bukami "

Trzymam kciuki aby było wszystko dobrze :)

Dziewczyny mojej małej ropieje oczko- byliśmy u lekarza mamy kropelki do oka i przemywac woda lub solą fizjologiczna mam nadzieję że będzie dobrze. Wasze maluchy też miały bądź maja?

Pamiętam jak starszy syn piaskiem załatwił oczka przy zabawie to też z oczkami byliśmy u lekarza przepisała krople ale za nic w świecie nie chciał zakropić i poleciła chusteczki do przemywania Blepheye i pomogło...
 
Mam nadzieję że krople pomogą chociaż już jest delikatna poprawa ale zobaczę rano jak będzie. U nas również jest ciemieniucha ale taka mała jak z tym mam postępować? Dziękuję za odpowiedzi :)
U nas znacznie pomogło nasmarowanie oliwka na ok. 1 h przed kąpielą. Czapeczka i w kąpieli zczesywanie szczoteczka namoczona wodą. Czesalam tak w każdą stronę, aczkolwiek do końca się jeszcze nie uporalismy, zostały takie pojedyncze płatki, jakby sucha skora:( dodatkowo myje w ziajce na ciemieniuche, ale to chyba w ogóle nie pomaga...
 
Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy coś w tym jest ale ani pierwszy syn jak na razie i Kubuś nie mieli ciemieniuchy,myjemy szamponem Mustele w piance.Jest bardzo wydajny butelka starcza na długo.
Na forum przewinął mi się temat ciemieniuchy dziewczyny wymieniały się co i jak.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś miała zatkany kanalik mleczny? Młoda mnie kopnęła, na dodatek chyba źle spałam na piersi i bum- bolący guz :/ robię ciepłe okłady przed karmieniem, przystawiam małą najpierw do chorej piersi, ale tak średnio widzę poprawę... Macie jakieś sposoby? Boje się zapalenia piersi...
 
Do góry