reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Super dziękuję. Najbardziej o toxo się bałam i nie umiałam odczytać. Morfologie sprawdziłam posiłkując się Internetem i wydaje mi się ok ale mogę się mylić . Jak ktoś wie co z tym cukrem to dajcie znać bo nie wiem czy się martwić i umawiać wcześniej do lekarza czy nie [emoji28]

Cukier po 2h mam za wysoki 143 a normą jest do 140 .
Mój lekarz by mnie kierował już do diabetyka tak na wszelki wypadek . Ale to musisz poczekać na wizytę co Twój powie ;)
 
reklama
W moim szpitalu jest tak (o ile nie skierują mnie do innego):
Co należy zabrać do szpitala?
DOBRY HUMOR
Karta przebiegu ciąży
Dowód osobisty
Grupa krwi - oryginał
Wyniki badań laboratoryjnych: HBS, WR, GBS- oryginały
Inne wyniki badań laboratoryjnych, konsultacji, karty informacyjne z pobytów w szpitalu
Walizka rodzącej:
Łagodne przybory toaletowe
Kosmetyki nieperfumowane
Ręczniki (2-3 szt., oddzielnie małe do części intymnych)
Skarpetki bawełniane, Koszule nocne rozpinane od góry (2-3 szt.), Klapki pod prysznic, Szlafrok bawełniany, Figi (bawełniane) lub higieniczne połogowe (siateczkowe) 4-6 par, Wkładki laktacyjne, Spinka do włosów, opaska lub frotka, Podpaski duże
Woda niegazowana
Pampersy i chusteczki nawilżające dla dziecka
Maść Linomag
Podkłady jednorazowe na łóżko 60cm x 90cm

A ubranka? Co byście dorzuciły? Jeszcze popytam swojej gin, bo jest tam ordynatorem na oddziale, pewnie i tak wezmę więcej niż trzeba.

Jeszcze lanolinę do sutków, rogal do karmienia, stanik do karmienia.
Mi szlafrok się nie przydał, bo było goraco na oddziale, a i koszule polecam z krótkim rekawem albo bez - rodziłam na poczatku marca. Coś do jedzenia w czasie porodu :)
 
Ja do szpitala zerknę właśnie na listę swojego, ale podobna jest do waszych. Tylko planuje wziąć jakas byle jaką koszule jedna do porodu - będzie do wyrzucenia, a dwie pozostałe na zmianę. Dla dziecka trzeba mieć pampersy i chusteczki, wszelkie maście czy kremy można ale nie trzeba, to noworodek będzie [emoji28][emoji5] na pewno podkłady duże dla mnie na łóżko.. u nas niby zabraniają majtek, ale przymykają oko na te siateczkowe.. aczkolwiek ja na początku nie nosiłam [emoji86][emoji85] wystarczyła mi ta lignina miedzy nogami hehe [emoji23] pamietam jak szlam do toalety i musiałam pamiętać, żeby nóżki ciaśniej trzymać [emoji51] później ubrałam te majtochy... Ogólnie ten czas po porodzie bezbolesnie wspominam, pamietam, że bardzo chciałam do domu wyjsć i być już sama z dzieckiem. Z daleka od patrzących mi na ręce [emoji106]
 
Dobra, zaraz jade na wizytę podglądać synka [emoji5]
Daj znać co i jak?

Ja u dentysty byłam rano, choć było opóźnienie i musiałam godzinę czekać. Żałowałam, że nie wzięłam poduszki pod tyłek.
Wykruszyła mi się plomba, ale już jest ok.
Po wszystkim Pani mówi że w ciąży do dentysty to powinnam bez kolejki, a jak dzwoniłam to olewka.
Ważne, że już nie boli
 
reklama
do tych list jeszcze zapiszę sobie papier toaletowy nawilżany, może uda się w szpitalu zrobić dwójkę, to wtedy delikatne wycieranie (lub chusteczki do higieny intymnej, ale tych z kolei nie spuszczę w muszli) i gorzką czekoladę na wzmocnienie.
Zrobiłyśmy dziś z mamą sałatkę z ogórków na zimę, ale pyszna. Mam chęć jeszcze na te ogórki z chili, tylko nie wiem na której stronie jest przepis :/
 
Do góry