reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

W 1 trymestrze raz

Co miesiąc od początku ciąży, bo byłam świadoma że może być wyższe, bo chwile przed zajściem w ciąże miałam badane i niby mieścilam się w normie ale nie dla kobiet planujących ciąże a potem już pilnowałam tego i faktycznie dla danego trymestru zawsze ponad normę i jestem na tabletkach.
 
reklama
Ja z 5 latka i też ledwo daje radę a ja energia rozpiera. Ja najchętniej bym spokojnie polezala albo pospacerowala a ona ciągle zmienia zdanie i najlepiej idzie jej robienie bałaganu [emoji3][emoji3]

To jak i moja 5 latka pomysłów tysiąc a ja chwilami ledwo zipie ;) a od dwóch dni mam totalny spadek sił. Czytam, że Wasze pociechy w przedszkolach - mój lekarz nie zaleca od samego początku puszczenia córki do przedszkola (jestem ze śląska i on od początku wolał uważać) a ona biedna tęskni i popłakuje mi a mi serce pęka i człowiek taki rozdarty, bo zdaje sobie sprawę, że choćbym na rzęsach stanęła to nie zastąpię jej tego.
 
Ja puściłam teraz w sierpniu bo grupa jest mała i mieszana wiekowo głównie siedzieli na dworze no i przywozilam ja ok 9 -9:30. Była zachwycona.
A teraz nie wiem co robić bo idzie do zerówki i powinna już chodzić od września. Jeszcze w pierwszym tygodniu chcemy moze gdzieś pojechać ale później nie wiem czy nie będę musiała jej puścić.
W domu z nią ja za bardzo nic zrobić nie mogę (mam na myśli porządki czy szykowanie miejsca dla dzidziusia- ona mówi że łóżeczko będzie w jak pokoju i ona będzie dzidziusia karmić [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23])
To jak i moja 5 latka pomysłów tysiąc a ja chwilami ledwo zipie ;) a od dwóch dni mam totalny spadek sił. Czytam, że Wasze pociechy w przedszkolach - mój lekarz nie zaleca od samego początku puszczenia córki do przedszkola (jestem ze śląska i on od początku wolał uważać) a ona biedna tęskni i popłakuje mi a mi serce pęka i człowiek taki rozdarty, bo zdaje sobie sprawę, że choćbym na rzęsach stanęła to nie zastąpię jej tego.
 
Ja puściłam teraz w sierpniu bo grupa jest mała i mieszana wiekowo głównie siedzieli na dworze no i przywozilam ja ok 9 -9:30. Była zachwycona.
A teraz nie wiem co robić bo idzie do zerówki i powinna już chodzić od września. Jeszcze w pierwszym tygodniu chcemy moze gdzieś pojechać ale później nie wiem czy nie będę musiała jej puścić.
W domu z nią ja za bardzo nic zrobić nie mogę (mam na myśli porządki czy szykowanie miejsca dla dzidziusia- ona mówi że łóżeczko będzie w jak pokoju i ona będzie dzidziusia karmić [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23])
a to masz luz, jak córka przejmie opieke ;)
 
Dziewczyny czy często Wam sie napina brzuch? Ile razy mniej więcej w ciągu dnia? :/ Mi dziś bardzo duzo, w ciągu godziny czasami 3 razy..to jest taki dyskomfort. Też tak macie? To sa skurcze?:/ Wzielam juz dwie nospy.
 
mi dziś też dość często, a boli Cię oprócz tego?
Raczej nie, czasami taki ból okresowy, ale to bardzo delikatny i rzadko (podbrzusza i na plecy przechodzi - to na pewno jest skurcz). A w większości czuje taki dyskomfort... Nie wiem sama czy to skurcz?:/ A Ty jak odczuwasz i ktory tc masz? Ja mam 30 tc.
 
reklama
Raczej nie, czasami taki ból okresowy, ale to bardzo delikatny i rzadko (podbrzusza i na plecy przechodzi - to na pewno jest skurcz). A w większości czuje taki dyskomfort... Nie wiem sama czy to skurcz?:/ A Ty jak odczuwasz i ktory tc masz? Ja mam 30 tc.
Przy skurczach najczęściej czuje się jak skurcz narasta, jest taki punkt kulminacyjny i później odpuszcza.
Przy napięciu brzucha jest dyskomfort bardziej jak przy wzdęciu.
 
Do góry